Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Kradzież konta na Steam
#1
Witam. Zostałem wczoraj oszukany na Steamie. Mianowicie gość obiecał mi wbicie rangi w Counter-Strike Global Ofensive a ja naiwny podałem mu hasło i niestety straciłem całe konto Steam. On zmienił hasło i e-mile. Na mojego e-mila dostałem wiadomość :

Cytat:This email confirms that your Steam account contact email address has been successfully changed.


We are sending this notice to ensure the privacy and security of your Steam account. If you authorized this change, no further action is necessary.

If you did not authorize this change... made from the computer located at 195.80.148.205 (PL), please lock your account online and then request Support assistance to regain access to your account.

Thanks for helping us maintain the security of your account.

The Steam Support Team
 
Nr IP w wiadomości nie jest mój. Czy da się coś z tym zrobić żeby odzyskać konto?
Znalazłem takie coś, ale jak mam im podać obecny e-mile skoro on go zmienił?
https://support.steampowered.com/kb_arti...-QDFN-4366
  Odpowiedz
#2
Jasne że się da odzyskać... Wystarczy ci obojętnie jaki cd-key który użyłeś na koncie, bądź zdjęcie wydruku potwierdzające zakup. Wystarczy napisać do supportu steam. W tym drugim przypadku napisz na osobnej kartce swój login ze steam i wyślij wszystko razem. Niestety, musisz się pożegnać z kontem na parę tygodni. Support steama działa bardzo wolno. Jeśli chodzi o itemy może być krucho, steam na pewno przez parę dni nie pozwoli na koncie nic robić. Tylko nie wiem czy tydzień czy dwa.
Kliknij tutaj aby przejść do formularza.
Uwaga! Nie wiem czy sposób ze zdjęciem wydruku nadal działa! Kiedyś nie było pola na CD-key

Najprostszy przykład:
[Obrazek: WLRSUOM.png]

Edit: Mógłbyś jeszcze dodać z jakiego IP korzystał złodziej.
Edit2: "The original email address used on the account" - oryginalny adres e-mail używany na koncie - czyli ten co miałeś wcześniej... Przed kradzieżą. Jego też załącz, bądź utwórz z niego konto na supporcie.
  Odpowiedz
#3
Nie rozumiem... przecież jest wyraźnie napisane, że musisz w swojej wiadomości do nich umieścić następujące informacje:
  • Login do Steam'a
  • Podać email należący do tego konta 
  • Dowody że posiadałeś takowe konto. Np. Jakieś prywatne dane dot. Twojego profilu, gry jakie posiadasz itp.
Z drugiej strony naprawdę nie chce mi się wierzyć, że podałeś komuś passy do gry bo wierzyłeś, że nabije Ci rangę. Człowieku na jakim ty świecie żyjesz... To tak jakbyś dał komuś obcemu kluczyki do auta prosząc aby je umył. Niech to bd dla Ciebie nauczka. Ludzie są zachłanni i nie robią nic za darmo - zwłaszcza ci co cisną w CS'a ;) (choć wiadomo zdarzają się wyjątki).
 
Niedostępny
  Odpowiedz
#4
(24.03.2015, 18:36)androidplus napisał(a): (choć wiadomo zdarzają się wyjątki).
 

Mogę czuć się wyjątkowy?
  Odpowiedz
#5
Nalkubaxd5: Ten nawias mówi o mojej osobie ;)

A co do wątku, to kradzież konta jest karalna, więc w sytuacji, jeżeli nie odzyskasz konta z supportu możesz iść na policje, ale nie wiem czy to ma sens chodzić po głupie konto... Tak, czy siak konto powinieneś odzyskać z supportu, tylko tak jak napisali wyżej: to może potrwać. Masz nauczkę na przyszłość.

PS: Rozumiem, jeszcze nabicie rangi za np. transfer na chomikuj, ale nic nie dając na pewno bym konta tak swojego nie dał. Nauczka dla Ciebie na przyszłość ;)


  Odpowiedz
#6
Tak wiem mam nauczkę. Konto według mnie nie jest głupie bo mi na nim zależy :) Wielkie dzięki za pomoc :)
  Odpowiedz
#7
Robotx bardziej miałem na myśli Maha Kali ale ok :D
Niedostępny
  Odpowiedz
#8
Nie wiem po co panowie pomagacie koledze, rozumiem bycie miłym, ale to już jest totalny idiotyzm(oczywiście przepraszam za słownictwo). Kto normalny daje komuś passy do konta? To tak jak by ktoś obcy do Ciebie przyszedł i obiecał, że jak dasz mu 100zł to za miesiąc odda Ci 1000zł...
[Obrazek: 7HOfJI1.png]
Niedostępny
  Odpowiedz
#9
(24.03.2015, 20:42)SmileyPL napisał(a): Nie wiem po co panowie pomagacie koledze
Ja wiem po co. Forum służy do tego, żeby pomagać jeśli jest się w stanie.  Nie zauważyłem, żeby @lukasz4444 prosił o ocenę swojego głupiego błędu, więc Twój post jest jakby nie na temat, prawda? Wkopał się, odebrał gorzką lekcję i prosi Odjechanych o pomoc, a Odjechani mu pomogli. Nie rozumiesz tego, że ktoś chce pomagać? Przykre.
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#10
Support odpisuje po 30 dniach nawet dłużej.. ja czekałem żeby mi pomogli w odzyskiwaniu konta prawie 2 miesiące.. wiec jak masz czas to napisz ;) i czekaj wieki jak ja.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czysto hipotetyczna wycena konta Steam. B0hazard 0 1 199 24.01.2018, 19:20
Ostatni post: B0hazard
  Współdzielenie gier na Steam - problem Swordancer 5 1 983 02.07.2017, 22:46
Ostatni post: Vier
Star Pochwal sie swoim kontem steam Devil 2 3 452 25.03.2015, 15:56
Ostatni post: Devil
Brick Wygrywaj gry na Steam, Origin - wątek zbiorczy. Diablo09 17 10 001 08.08.2014, 22:41
Ostatni post: Diablo09
  Przyjmę klucze na platformę Steam. B0hazard 13 4 780 26.04.2014, 22:28
Ostatni post: Nieśmiertelny

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości