Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Krzywe wiertło w otwornicy
#1
Witam
Niedawno kupiłem otwornicę marki top tools.
Wyglądała ok, ale gdy ją wypróbowałem okazało się że jest skrzywione wiertło. Wsadziłem inne ale też się skrzywiało po zakręceniu śruby. Jak to naprawić?
  Odpowiedz
#2
Tylko nie podawaj tu linków gdy już ktoś odpowie, bo wątek poleci do kosza. Nie rozumiem jak wiertło mogło się skrzywić, możesz jaśniej?
  Odpowiedz
#3
Oto chodzi że gdy to wiertło z tej otwornicy zdjąłem to było proste. Tam przy obudowie jest śrubka co mocuje to wiertło. Między otworem a wiertłem był mały luz przez co jak się zakręcało śrubkę(oczywście z wsadzonym wiertłem) wiertło nie było proste. Przez zakręcanie śrubki wiertło było nierówne i się nie dało wiercić.
  Odpowiedz
#4
Może spróbuj z innym wiertłem, skoro śruba blokująca wygina wiertło, może warto spróbować z nieco większym. Wiertło powinno pasować idealnie. Nie wiem jaki to typ otwornicy, możesz wstawić jakieś zdjęcie? Nie koniecznie własne, po prostu poszukaj w internecie modelu, zdjęcie wrzuć na imgur.com.
  Odpowiedz
#5
To jest zdjęcie[Obrazek: tCfLOzg.jpg]
  Odpowiedz
#6
Rozumiem, że ta śrubka z lewej strony blokuje wiertło, dziwi mnie, że się skrzywiło przy jej wkręcaniu, wiertło samo w sobie, hartowane trudno jest zgiąć. Możliwe, że masz po prostu kiepskie wiertło, które w dodatku nie pasuje do otwornicy.  Jak będzie źle dopasowane wiertło, to nie tyle może się skrzywić, co dostanie bicia przy wywiercaniu i cała otwornica się zepsuje. Czasem lepiej kupić droższy, ale dobrej jakości sprzęt.
  Odpowiedz
#7
Widocznie ten luz o jakim pisałeś powyżej jest na tyle duży, że śrubka przy dokręcaniu przekrzywia wiertło z osi.
Spróbowałbym uzupełnić czymś (jakąś cienką blaszką?) ten luz, po przeciwnej stronie jak jest śrubka.
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości