Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Książki psychologiczne
Jakie polecilibyście książki lub poradniki psychologiczne?
Po które z nich sięgacie?
Interesują mnie takie, które pisane są przystępnym językiem.
Które nurty najbardziej Was zaciekawiły, przekonały i skłoniły do głębokich przemyśleń?
  Odpowiedz
Książki psychologiczne, hmm. Nazwa brzmi tak poważnie, że kojarzy się od razu ze specjalistyczną literaturą tej nauki, jednak domyślam się, że chodziło Ci bardziej o wszelkiego rodzaju poradniki, pozycje z przedziału samorozwoju itd.

Moje początki w tym temacie zaczęły się od bestselleru znanego na całym świecie - "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi", autorstwa Dale'a Carnegie. Bardzo przyjemna lektura, z której wiele wyniosłem. Później trafiłem na Roberta Cialdiniego i jego "Wywieranie wpływu na ludzi". To również klasyk swojego gatunku, swoisty podręcznik każdego ucznia pierwszej klasy samorozwoju. Po tych utworach, temat nieco mnie wciągnął... Zacząłem przerabiać wiele podobnych pozycji. Kolejnym przystankiem, książką, która wywarła na mnie duże wrażenie, był "Nawyk samodyscypliny" Neil'a Fiore. Walczyłem aby dostać jeden z nielicznych egzemplarzy tej książki. Wyprodukowano tylko jeden nakład, który szybko się rozszedł. Nie było dodruków i materiału brakło. Po czasie, kiedy udało mi się w końcu dostać w sieci używany egzemplarz, internetowa księgarnia Sensus wypuściła możliwość dodrukowania/skopiowania oryginału i książka zapewne nadal jeszcze jest dostępna w ich ofercie w pierwotnej treści, ale już o innej szacie graficznej.

Jeśli chodzi o pożyteczną i łatwo przyswajalną wiedzę w przystępnej cenie, polecam wydawnictwo ZłoteMyśli. Przerobiłem większość ich publikacji z zakresu rozwoju osobistego, sukcesu, motywacji i osiągania celów. Ich książki wchodzą naprawdę gładko, w pełni zrozumiale, szybko i bez zmęczenia. Z moją ilością zakupów posiadam tam już maksymalną 25% zniżkę, tak że stałym forumowiczom służę pomocą w razie potrzeby ;)
http://www.zlotemysli.pl/

Cenię sobie również psychologiczną księgarnie Sensus.pl, gdzie również często robiłem zakupy. Mają bardzo bogatą i ciekawą ofertę.
http://sensus.pl/
  Odpowiedz
Książki psychologiczne - oj, jak to rozwlekle brzmi...

Przede wszystkim pozycje podane przez @Buhaya, to moim zdaniem takie przystępne podstawy, którymi warto się zainteresować. Nie wiem dokładnie o jakie książki Ci chodziło, ale myślę, że coś z poniższych z pewnością przypadnie do gustu:

- Potęga podświadomości - Joseph Murphy
- Obudź w sobie olbrzyma - Anthony Robbins
- Tak jak człowiek myśli - James Alley
- Kod umysłu - Artur Lewandowski
- Psychologia perswazji - Hogan Kevin
- Tajemne moce umysłu - Leszek Żądło
  Odpowiedz
Siemka

Ja moge polecić pare pozycji. Oto one:
Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło? Philip G. Zimbardo
Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka Robert B. Cialdini
Psychologia miłości Bogdan Wojciszke
  Odpowiedz
Powiedz mi, Marek, czy pierwsza książka, która poleciłeś, Efekt Lucyfera, to nie jest przypadkiem ta pozycja, traktująca też o eksperymencie na dwóch grupach, więźniów i mundurowych? Możesz powiedzieć coś więcej na temat tej lektury?
  Odpowiedz