Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Kto za tym stoi...
#1
Lightbulb 
Od wczoraj ktoś zaczął wrzucać mi na chomika różnego rodzaju obraźliwe pliki w szczególności zdjęcia, na przykład takie Obrazek w dodatku pod niektórymi obrazkami są umieszczone obraźliwe opisy co do mojej osoby. Co prawda możliwość wrzucania plików na chomika była włączona, ale ją wyłączyłem.

Dzisiaj wchodzę na chomika, a tu znowu nawrzucane zdjęć, z obraźliwymi opisami. Wszystko zaznaczam i usuwam. Co jakiś czas odświeżam folder główny chomika... w końcu pokazują się nowe wrzuty. I tak cały czas, ktoś wrzuca, a ja usuwam, wszystko przy wyłączonej opcji - Pozwól innym na dodawanie plików.

Mysli Od samego rana sam kombinuję, jak dodać plik na chomika, przy wyłączonej tej opcji, w końcu udało mi się coś zrobić (okienko które wyskakuje po naciśnięciu przycisku - Dodaj plik - można dodać jako zakładkę do przeglądarki, i wtedy można dodać plik do chomika nawet jeśli opcja dodawania przez innych jest wyłączona.
Jest jeszcze jedna możliwość, że ktoś się włamał na chomika.
Tak więc co jakiś czas usuwam te pliki z obraźliwymi opisami, które ktoś dodaje. Aż w końcu może po 15 minutach od ostatniego razu kiedy odświeżałem folder i kasowałem pliki, widzę a w folderze głównym chomika został wrzucony film - Hobbit - Niezwykła podróż i dwa obrazki, jakaś choinka świąteczna i jakiś misiek, co dziwne przy trzech tych plikach od razu widnieje pomarańczowy znaczek C w kółku - wiadomo co oznacza, plik zablokowany - Obrazek - Wszystko sprawdziłem czy nie jest to jakaś podróba z tym "C" w kółku, ale wygląda tak samo jak pliki zablokowane na chomiku. Dosłownie 15 minut, a tu takie rzeczy, rozumiem przy filmie mógł się pokazać, ale przy obrazku choinki i miśka... to już za dużo dla mnie, zacząłem się zastanawiać kto za tym stoi...

Co o tym myślicie....
  Odpowiedz
#2
A czy korzystałeś z pomocy któregoś z uploaderów? Zmień hasło i sprawdź wtedy :)
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#3
Witam hasło i e-mail zmień.
  Odpowiedz
#4
Hasło do chomika i e-maila zmienione, na chomika już dwa razy. Nic nie pomogło, myślę że typek dodał do przeglądarki, jako zakładkę okienko dodawania plików Obrazek i wtedy ma możliwość wrzucania plików nawet jeśli ta opcja jest wyłączona.

Będę pisał do administracji czy nie mogliby zmienić, żeby te okno które (dodał jako zakładkę) a które ma swój zapisany adres nie prowadził do mojego chomika.
  Odpowiedz
#5
Możliwość dodawania plików istnieje bo programiści chomikuj są leniwi, wyłączając możliwość dodawania plików przez innych tak na prawdę ukrywasz tylko odnośnik do funkcji ale nie wyłączasz jej, dlatego każdy i każdemu może dodawać co i kiedy chce (nie musi nawet wcześniej dodawać okienka do zakładki) wystarczy prosta sztuczka której jednak nie opiszę ze względu na dzieci które mogą ją wykorzystać.

Napisz do administracji o zablokowanie tej funkcji a nie tylko maskowanie jej, jeśli to nic nie da (pisanie do administracji) to możesz jeszcze spróbować zmienić nazwę chomika i utworzyć nowego któremu nadasz nazwę obecnego.

Tak na marginesie, opcja przelewania punktów (co odkryłem niedawno) też została zamaskowana a nie wyłączona w całości.
  Odpowiedz
#6
Tony dobrze gada, łatwo to udowodnić.
Okey, zobaczcie na mojego testowego chomika. Nie ma tam opcji dodania plików.
Jednak nie oznacza to że plików nie da się dodać. Jak to zrobić?


Po pierwsze klikacie to tutaj i przenosicie się do dodawania
plików do folderu TONYVIROOS. Teraz normalnie dodajecie plik. Generalnie sztuką jest, wyciągnąć link bezpośredni do dodawania
plików na danego chomika. Oczywiście da się to zrobić, a gdy posiadamy już owy link nie musimy się w nic bawić ponieważ opcja
niepozwalająca na dodawanie plików odnosi się tylko do ukrycia przycisku do tego przeznaczonego.

Tyle - tak to działa.

Co do punktów, nie wiem ale Tony nie ukrywam że mnie tym zaciekawiłeś. Kombinuj a może jeszcze na tym zarobisz :P.

//edit.
Czyli jeśli by wyciągnąć bezpośrednie linki, odwołujące się do przelewania punktów (wykonywania skryptu) opcja ta
by działała? Jeśli jest ona maskowana tak samo jak dodawanie plików to można osiągnąć ten efekt.
Jak myślisz Tony, da się to zrobić? Oczywiście pytam się czysto z ciekawości. Ze mnie programista żaden więc raczej nie podziałam
ale pobawić się można.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#7
B0hazard napisał(a):Czyli jeśli by wyciągnąć bezpośrednie linki, odwołujące się do przelewania punktów (wykonywania skryptu) opcja ta
by działała?


Dokładnie, wystarczy zdobyć link uruchamiający funkcję i gotowe.
Testowane przeze mnie kilka razy i działa wyśmienicie.
Podpowiem że jedna z obcojęzycznych wersji chomika nadal ma włączone przelewy punktów co ułatwia namierzenie linka uruchamiającego funkcję.
  Odpowiedz
#8
(07.07.2013, 22:38)szalony napisał(a): Podpowiem że jedna z obcojęzycznych wersji chomika nadal ma włączone przelewy punktów co ułatwia namierzenie linka uruchamiającego funkcję.

To są jeszcze jakieś oprócz hiszpańskojęzycznej? Z chęcią bym się przeniósł na jakąś anglojęzyczną ;-)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości