Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Letnie okienko transferowe 2013 - podsumowanie
#1
Okienko co prawda skończyło się już kawałek temu, ale mam nadzieję ,że pamiętacie co się wydarzyło.
Mieliśmy kilka sensacji, padły również dwa rekordy.
Najdroższe zakupy Arsenalu oraz najdroższe zakupy...w historii!
Tych, którzy nie słyszeli (co wydaje się być niemożliwe) z chęcią poinformuję.
Drużynę Królewskich wzmocnił walijczyk - Gareth Bale (24 l.).
As Kogutów z Londynu (Tottenham Hotspur) został sprzedany za "bagatela" 91.000.000 EURO (niektóre źródła mówią o kwocie 100.000.000 EURO, być może druga kwota to już kwota końcowa, z wszelkimi opłatami, nie wiem).
Raul Gonzales, legenda Realu w wywiadzie stwierdził ,że pieniądze wydane na zakup Bale'a były zdecydowanie za duże.
Jakby nie patrzeć, za 100mln EURO można kupić całą 'jedenastkę' oraz rezerwę.
Mało tego, uważam ,że ów 'Dream Team' mógłby śmiało walczyć o puchary europejskie.
Zespół redaktorów facebook'owego fanpage'a - Transfery.info podjęło się tego wyzwania, oto co wymyślili:

[Obrazek: BUj9m9S.png]

Tottenham po sprzedaży snajpera zainwestowała zarobione pieniądze w zakup kilku nowych zawodników.
Nie mogę się doczekać emocji podczas meczów Kogutów jak już 'nowi' ograją się między sobą :D

Drużyna z Katalonii również dokonała wzmocnień w ataku kupując z Santosu brazylijskiego napastnika - Neymara za kwotę 51-57.000.000 EURO (tutaj również zamieszczam obie kwoty, bazuję na informacjach z sieci. Jeśli macie officjalne info - dawać).
Dzięki w/w La Liga zdecydowanie zapewni nam ciekawe El Classico.

Wielka walka o urugwajczyka - Edisona Cavani'ego zakończyła się zwycięstwem francuskiego PSG, które zapłaciło Napoli - 64,5.000.000 EURO.
Beniaminek, AS Monaco również dokonało b. dużych wzmocnień.
Do zespołu dołączył Radamel Falcao, kolumbijczyk kosztował 60.000.000 EURO (Atletico Madryt -> AS Monaco).

Wracając ponownie do Barclays Premier League chciałbym jeszcze wspomnieć o zakupach z Anżi Machaczkała do Chelsea Londyn.
Klub opuściły 2 znane nazwiska:
-Willian (Brazylia, 25l) kosztował Romana Abramovic'ia 38.0000.000 EURO
-Samuel Eto'o (Kamerun, 32l) przeszedł na zasadzie wolnego transferu, nieoficjalnie wiadomo ,że o wyborze drużyny zadecydowała najwyższa propozycja dotycząca zarobków, w jednorocznej umowie została określona na 8mln (bodajże).

No i rekord Arsenalu.
Kibice Realu Madryt są mocno zawiedzeni sprzedażą pomocnika, który ma niesamowite szczęście (oraz umiejętności) do asystowania.
24-letni Mesut Ozil (Niemcy) został sprzedany za 50.000.000 EURO i to jego przeprowadzka była największą sensacją "Deadline Day".


Skupiłem się na tych najbardziej kluczowych (w mojej ocenie), piszcie, brakuje mi osób do dyskusji o piłce ;d

PS. Oczywiście pamiętam o przejściu Davida Villi do Atletico, ale uważam to za tak śmieszne (bezsensowne, głupie, lekkomyślne, itp.) posunięcie ze strony działaczy F.C. Barcelony ,że nawet nie chcę tego komentować.
Już nawet nie wspominając o cenie...
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości