Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Likwidacja gotówki.
#1
W Europie gotówka może zniknąć szybciej niż nam się wydaje. Odpowiednie dyrektywy unijne już powstały. Upadające gospodarki południa Europy słyną z wielkich długów i monstrualnej szarej strefy. Jest to zjawisko zwykle przedstawiane w formie negatywnej a przecież szara strefa to tańsze produkty i usługi. Szara strefa jest naturalnym mechanizmem obronnym uciskanych fiskalnie społeczeństw. Dlatego właśnie jest solą w oku dla władzy.


Likwidacja gotówki to również eliminacja dużej części szarej strefy. To jest warunek konieczny wyjścia z kryzysu, bo pieniądze potrzebne na spłatę monstrualnych długów zaciągniętych przez polityków będą pochodzić od ludzi. Im bardziej ludzie będą się starali ukrywać dochody tym bardziej rząd będzie się starał dopaść takie owieczki i ostrzyc je do zera. Przy okazji owieczkę zarzynając, ale kto by oczekiwał logiki od tych ludzi?

...

W Polsce są najwyższe w UE opłaty za transakcje bezgotówkowe. To ma się zmienić dzięki zapowiadanej interwencji UE, ale ceną za obniżkę będzie właśnie wprowadzenie dodatkowych regulacji zmuszających do korzystania z kart. To samo planują Niemcy, których martwi to, że aż 60% wszystkich transakcji odbywa się za pomocą gotówki.

A co myśli na ten temat Pan Cejrowski:


więcej znajdziecie tutaj

A tutaj taki mały dodatek ode mnie, do czego to wszystko zmierza:

[Obrazek: 98687577.jpg]
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
"You think you know me..."


  Odpowiedz
#2
Jeszcze jedna wersja "fantasy" naszej codzienności?
Niestety Mr Cejrowski nie jest dla mnie żadnym autorytetem podobnie jak admin na "zmianynaziemi.pl". To są ich wizje futurologiczne oparte na własnych wydumanych domysłach. Lubią sobie pomarzyć - ich sprawa.

Dodatek "od Ciebie" Saibo to też jakiś wymysł zaczerpnięty z książek typu "fantasy"??? "Producent" tego filmiku nawet nie pokusił się o poprawienie błędów w napisach., a jest ich sporo.
Wielu chce zaistnieć w sieci dla poprawienia własnego EGO. Powodzenia.

[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#3
Żeby było jasne Leszku.
Do wczoraj nawet nie znałem tej strony. Trafiłem na nią przypadkowo z innego forum, ale zaciekawiła mnie jego treść i umieściłem jego fragmenty tutaj pod dyskusję.
A ten dodatek ode mnie... dałem pierwszy lepszy filmik, ale takich materiałów o NWO jest mnóstwo.
Nigdy nie snułem żadnych teorii, ale akurat ten temat mnie zaciekawił i trochę poczytałem na ten temat.
Rzeczywiście brzmi to jak sc-fi, ale czy pewnego dnia zacznie się to sprawdzać? Nie twierdzę, że tak ani że nie.
[Obrazek: 98687577.jpg]
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
"You think you know me..."


  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości