Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


MSI Z87-G45 Gaming
#1
[Obrazek: mai_z87_g45_gaming_mini_test_review_2.png]

Od jakiegoś czasu jestem zadowolonym posiadaczem tejże płyty głównej. Jej główną zaletą jest bardzo intuicyjny, graficzny interfejs bios dostosowany do podkręcania. Precyzyjny, szybki i dość rozbudowany, co ucieszy każdego overclockera. Adekwatnie do możliwości pozostałych komponentów pozwala na wszystkie opcje konfiguracyjne związane z OC.



[Obrazek: MSI_SnapShot.jpg]

[Obrazek: MSI_SnapShot_06.jpg]

Karta sieciowa Killer E2200 dobrze sprawdza się przy grach, gdyż niweluje wszelkie skoki pingu, które mogą wywołać aplikacje sieciowe działające w tle, nadając priorytety dla pingu programom i grom. Łatwa konfiguracja aplikacji tej karty pozwala to szybko skonfigurować. Niestety nijak ma się to do połączenia WiFi zewnętrzną kartą sieciową, co czasami jest konieczne.

Sound Blaster Cinema i wzmacniacz OPA1652, to idealne połączenie. Można wycisnąć ostatnie soki z urządzeń audio, aczkolwiek podobnie jak w przypadku kary wifi, nie ma to większego znaczenia, gdy urządzenia są wyposażone we własne karty dźwiękowe, tak jak moje słuchawki pod USB.

Nie jestem supermanem, więc pozłacane złącza USB i moja czuła myszka, kontra ta sama mysz i zwykłe złącze nie pozwalają mi stwierdzić, czy faktycznie jest jakaś różnica, ale nadzieja, że nabiję więcej headshootów i tak poprawia mi humor. :)

Ponoć dzięki licencji Lucid Virtu MVP 2.0, synchronizacja pionowa w grach, czyli ograniczenie liczby klatek na sekundę w grafice 3D, do częstotliwości odświeżania monitora przynosi lepszy efekt niż zwykle, ale ja nie odczułem szczególnych zmian, bo pewnie są minimalne, ale skoro producent życzy sobie za to oprogramowanie tyle pieniędzy, to coś w tym musi być. Nie jestem w stanie tego udowodnić.

Najbardziej cieszą mnie wysokiej jakości komponenty. Przykładowo cewki Super Ferrite Chok kwalifikowane przez MSI do Military Class IV wg. testów są bardzo trwałe, co jest chyba najważniejsze w płycie głównej, bo ma służyć lata. Trwałość i możliwości OC, to główny czynniki, które przekonały mnie do jej zakupu. Liczyła się też karta dźwiękowa, świetny design płyty, liczba slotów PCI-E i cena, a cała reszta nie grała znaczącej roli, choć cieszę się, że są tam dodatkowo te bajery.

Oto szczegółowa specyfikacja tej płyty głównej:

Złącze procesora Socket 1150
Chipset Intel Z87
Złącze karty graficznej PCI Express
Rodzaj pamięci DDR3
Częstotliwość magistrali pamięci 3000 MHz
Maksymalna wielkość pamięci 64 GB
Format ATX
Zintegrowana karta graficzna Nie
Lucid Virtu MVP 2,0
UEFI Tak
PCIe 3.0 x16 3 szt
PCIe 2.0 x1 4 szt
SATA III 6 szt
MSATA 1 szt
PS/2 Tak
USB 2.0 tylne 2 szt
USB 3.0 tylne 4 szt
USB 2.0 wewnętrzne 6 szt
USB 3.0 wewnętrzne 2 szt
Karta dźwiękowa Realtek ALC1150 Codec 7,1
Karta sieciowa Killer E2205 Gigabit LAN
CrossFire, SLI Tak
Zasilanie ATX 24-Pin
Zasilanie ATX 12V 8-pin
Złącza wentylatorów CPU 2x 4-pin
Złącza wentylatorów systemowych 3x 4-pin
Coaxial S/PDIF-out 1 szt
Optical S/PDIF-out 1 szt
RJ45 LAN 1 szt
Porty dźwiękowe 6 szt
VGA 1 szt
DVI-D 1 szt
HDMI 1 szt
Wymiary 30,5 x 24,4 cm
CMOS Tak

Jestem zadowolony i śmiało mogę ją polecić tym którym poszukują solidnej płyty głównej pod OC w rozsądnej cenie.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości