Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Mężczyzna pierwszy wyznaje miłość... dla seksu
[Obrazek: love440.jpeg]

O kobietach mówi się, że są bardziej uczuciowe, ale na wyznanie miłości pierwszy decyduje się mężczyzna. Nie należy jednak wyciągać z tego zbyt daleko idących wniosków, bo jemu chodzi głównie o seks - pisze "Journal of Personality and Social Psychology".

Pismo cytuje badania, z których wynika, że trzy czwarte mężczyzn w związkach heteroseksualnych średnio aż sześć tygodni wcześniej niż kobiety po raz pierwszy mówi partnerce, że ją kocha. Tak jednak jest do chwili, gdy zdobędą oni kobietę. Gdy już nastąpi ten "pierwszy raz" role się odwracają: do wyznań miłości bardziej skore są wtedy panie. A panowie stają bardziej powściągliwi.

Według "Journal of Personality and Social Psychology", mężczyźni nie tylko są bardziej kochliwi, ale wolą też usłyszeć od partnerki "kocham cię" jeszcze przed rozpoczęciem współżycia. Odwrotnie niż kobiety, które wcale nie pragną wyznania miłości zanim pójdą z mężczyzną do łóżka. Wolą usłyszeć "kocham cię" później, już po zbliżeniu.

Dr Laura Berman pisze w komentarzu na łamach "Chicago Sun-Times", że mężczyźni chcą zbliżenia, bo pragną seksu, z kolei kobiety oferują seks, bo oczekują intymności. Jej zdaniem, tak różne oczekiwania szczególnie na początku znajomości są powodem nieporozumień między partnerami. Kobieta może bowiem oczekiwać, że seks jest zawiązaniem związku. Dla mężczyzny z kolei może on nie mieć większego znaczenia.

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz powiedział w rozmowie z PAP, że choć te badania nie są zaskoczeniem, to potwierdzają poglądy na miłość psychologii ewolucyjnej. "Mówią one o tym, że kobiety są bardziej ostrożne przy wyborze partnera seksualnego, bo więcej inwestują w związek i bardziej ryzykują. Mężczyznom łatwiej jest zdecydować się nawet na przelotną znajomość, bo w mniejszym stopniu obawiają się, że jej skutkiem może być ciąża" - twierdzi seksuolog.
  Odpowiedz
Cytat:...ale na wyznanie miłości pierwszy decyduje się mężczyzna ... bo jemu chodzi głównie o seks - pisze "Journal of Personality and Social Psychology"...

Co za debile tam pracują?!
Co oni mogą o tym wiedzieć?!
To nie jest prawdą!

Wyznanie miłości nie przychodzi ot tak. Przynajmniej ja tak miałem.
Do tego trzeba ciężkiej pracy. Trzeba dokładnie sprawdzić czy warto czy nie warto.
Gdy ja wyznawałem miłość nie chodziło mi o seks. To jest puste myślenie nastolatków i niedowartościowanych kobiet i mężczyzn.
Gdy ja wyznawałem miłość to myślałem o wzajemnym obdarowywaniu się serdecznością. O wzajemnym umiłowaniu. O uczuciu.
  Odpowiedz
Ehh Skrzypasku, skrzypasku te badania nie mówią że tak jest z każdym i wszędzie mówią o tym że tak jest.
No i niestety to prawda.
Jak facet czegoś chce od kobiety posunie się nawet do wyznania miłości a gdy już dostanie upragnione "coś"
zwykle patrzy by jak najszybciej znajomość zakończyć lub nie dopuścić to chwil sprzyjającym wyznaniom.
Nie jest to oczywiście powszechne ale jest.
Dlaczego kobieta zwleka z wyznaniami?
Powód jest prosty.

Jak facet lata z jednej na druga między kolegami jest super kolesiem i z czasem zaczyna w to wierzyć.
Gdy przypadkowy "szybki nic nie znaczący numerek" przydarzy się Kobiecie zwykle kończy się zszarganą opinią "ona jest łatwa"
i tym podobne.
Ale to jeszcze dało by się przeżyć ludzie dużo gadają ale jak coś jest mało istotne przestają, gorzej gdy po takim jednorazowym wybryku zostaje brzuch. Wtedy biednej kobiecie wypada zwinąć żagle i wynieść się z miasta bo zawiść i złośliwość ludzi nie zna granic i utrudnia życie nie tylko tej kobiecie ale w przyszłości szkodzi i dziecku "bez ojca".
Kobieta w związku potrzebuje doszukać się stabilizacji zanim powie magiczne słowa "kocham cię".
Intuicyjnie musi być pewna powagi tych słów nim je wypowie.
Kocham Cię to poważne wyznanie.
  Odpowiedz