Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Mocne hasło to podstawa...
#1
... nie tylko na forum ale również w grach internetowych, skrzynkach pocztowych itp.

Przykład tworzenia silnego hasła na podstawie słowa: odjechani

Aby nasze hasło nabrało mocy należy:

1. Łączyć i przeplatać znaki, słowa, stosując przy tym duże i małe litery:
odJecHanI

2. Przeplatać litery wyrazu z cyframi:
o1dje2c86ha2ni6

3. Łączyć ze sobą dwa słowa używając dowolnego symbolu:
lubię^%odjechanych

4. Wpleść w hasło znaki specjalne - !@#$%
od$je^ch#@an$i

5. Tworzyć hasło z błędami:
odejehanji

6. Tworzyć hasło z pierwszych liter jakiegoś zdania:
Stado baranów dowodzone przez lwa jest silniejsze niż stado lwów dowodzone przez barana.
Sbdpljsnsldpb

7. Zastępować litery cyframi - E=3, A=4, T=7...
0dj3ch4an1


Wykorzystując poznane metody możemy stworzyć naprawdę silne hasło:
odjechani - 40D%j3(4Ch@Ni5!
Życzę powodzenia w złamaniu hasła o takiej konstrukcji.

Aby nie dać innym najmniejszej szansy na zdemaskowanie Twojego hasła, proponuję:

· Nie zapisywać hasła w ogólnodostępnych miejscach.
· Nie udostępniać hasła nikomu pod żadnym pozorem.
· Nie tworzyć podobnych haseł do loginu.
· Nie stosować takich samych haseł do wszystkich stron internetowych w których się rejestrujemy.
· Raz na pół roku zmienić stare hasło na nowe.
· Zmienić hasło natychmiast gdy mamy nawet najmniejsze obawy o bezpieczeństwo naszego konta.
· ...

Oczywiście żadne hasło nie da Wam 100% pewności że nikt go nie złamie,
ale życzę powodzenia temu kto potrafi złamać hasło w którym są znaki specjalne.
Należy też dbać o aktualizację zabezpieczeń w swoim systemie operacyjnym.

W sieci dostępne są również różne generatory haseł takie jak na przykład ten:
http://www.adgraf.net/generator_hasel.php

Pewniej jednak będzie, gdy hasło zaprojektujemy według własnego dobrze przemyślanego planu.
  Odpowiedz
#2
szybciutko muszę zmienić moje bo mam słabe jak woda :)
  Odpowiedz
#3
Ale post ziomek o ***** ... Przegiąłeś tylko że wystarczyło napisać że trzeba ustawić z cyframi .
Większość programów nie obsługuje cyferki i znaków specjalnych . bez znaczenia czy piszesz na przemian dużymi i małymi czy nie . I tak micro bot odgadnie bo idzie na przemian największy onhack stworzony przez największy na świecie zespól hakerski miał 99 milinów kombinacji a jeśli chodzi o chomikuj to wystarczy znać login i date . Sprawdźcie .
  Odpowiedz
#4
Bardzo dobrze Kruchy!
Znaki specjalne to podstawa w bezpiecznym haśle - dzięki za te wskazówki.
  Odpowiedz
#5
(24.01.2011, 19:25)KruchyFix napisał(a): Przykład tworzenia silnego hasła na podstawie słowa: odjechani

Aby nasze hasło nabrało mocy należy:

1. Łączyć i przeplatać znaki, słowa, stosując przy tym duże i małe litery:
odJecHanI

2. Przeplatać litery wyrazu z cyframi:
o1dje2c86ha2ni6

3. Łączyć ze sobą dwa słowa używając dowolnego symbolu:
lubię^%odjechanych

4. Wpleść w hasło znaki specjalne - !@#$%
od$je^ch#@an$i

5. Tworzyć hasło z błędami:
odejehanji

6. Tworzyć hasło z pierwszych liter jakiegoś zdania:
Stado baranów dowodzone przez lwa jest silniejsze niż stado lwów dowodzone przez barana.
Sbdpljsnsldpb

7. Zastępować litery cyframi - E=3, A=4, T=7...
0dj3ch4an1


Wykorzystując poznane metody możemy stworzyć naprawdę silne hasło:
odjechani - 40D%j3(4Ch@Ni5!
Życzę powodzenia w złamaniu hasła o takiej konstrukcji.

W sieci dostępne są również różne generatory haseł takie jak na przykład ten:
http://www.adgraf.net/generator_hasel.php

Pewniej jednak będzie, gdy hasło zaprojektujemy według własnego dobrze przemyślanego planu.


Wszystkie przykłady poza 4 są pierwszym krokiem do otwarcia drogi "włamywaczowi", dlaczego? są to kombinacje najczęściej stosowane i do ich złamania wystarczy chwila. Słowniki (zbiory kombinacji wyrazów, cyfr, znaków specjalnych) są tworzone właśnie pod kątem takich kombinacji znaków.

Kombinacja liter małych i dużych w wielu przypadkach niewiele pomaga, dodanie do tego zestawu cyfr też jakiegoś wielkiego znaczenia nie robi. Słowniki właśnie na takie zestawienia znaków są tworzone, do tego dochodzą imiona, najczęściej wyszukiwane słowa w wyszukiwarkach i słownik gotowy, używając takiego słownika do złamania hasła mamy spore szanse, że nam się uda.
Jedyny sposób na wzmocnienie hasła to zastosowanie co najmniej 12 znaków, w tym duże i małe litery, cyfry, znaki specjalne (w tym spacje).

Kolejny błąd to stosowanie haseł z generatorów, generator haseł wygeneruje nam takie hasło, które na 99% będzie się znajdowało w dobrze przygotowanym słowniku. Zastanawiacie się dlaczego tak myślę? Odpowiedź jest prosta, skrypt generatora haseł działa na takiej samej zasadzie jak generator słowników, generuje on wcześniej określoną kombinację znaków i wyświetla w postaci hasła (generator słowników robi to samo tylko, że nie wyświetla wyników ale zapisuje wynik do pliku).

W najbliższym czasie przygotuję dłuższy artykuł na temat haseł i zabezpieczeń w sieci. Napiszę w nim w jaki sposób łamie się hasła i czego unikać przy wybieraniu haseł, postaram się też napisać więcej o przechwytywaniu haseł i wszelkim metodom ich pozyskiwania.
  Odpowiedz
#6
myślałem ze mam niezłe ale po tych kombinacjach co widziałem to już nie jestem w stanie uwierzyć ze mam super hasło
  Odpowiedz
#7
Po poradach Tonego utworzyłem, mam nadzieję dość mocne hasło. Fakt, jest to podstawa zachowania swoich danych daleko od łapek które "swędzą" :) Z drugej strony przy możliwościach dzisiejszych programów kryptograficznych, nie istnieje chyba hasło którego nie można złamać.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości