Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Mój Meksykański Garnek
#1
-> 3 woreczki ryżu
-> 0.5 kg mielonego mięsa(mieszanego wedle uznania)
-> 1 puszka czerwonej fasoli
-> 1 puszka białej fasoli
-> 1 czerwona papryka
-> 1 żółta papryka
-> 2 duże cebule
-> 3 ząbki czosnku
-> 1 liść laurowy
-> 2 szklanki rosołu (może być koncentrat)

Zaczynamy od ugotowania ryżu na sypko (chyba że lubimy miękki).
Następnie robimy mini kotleciki mielone z dodatkiem posiekanej cebuli ,wyciśniętym czosnkiem doprawione solą pieprzem wedle uznania (ja dodaję również odrobinę natki pietruszki ).
Gotowe mini kotleciki obsmażamy ze wszystkich stron, po czym wykładamy na talerz i odstawiamy.
Przechodzimy do naszej papryki.Oczyszczamy ją z nasion kroimy na ćwiartki a następnie w cienkie paseczki(słupki), w ten sam sposób kroimy pozostałą nam cebulę.Wszystko razem wrzucamy na patelnie lekko solimy i podduszamy do zmięknięcia pod przykryciem.

Do wielkiego garnka wsypujemy ugotowany ryż, i wszystkie przygotowane wcześniej
składniki ( paprykę z cebulą, fasolę biała i czerwoną i nasze mini kotleciki ) całość zalewamy rosołem mieszamy i stawiamy na wolnym ogniu na ok 30 min, mieszając by nasza potrawa nie przywarła do dna . Doprawiamy według uznania (ja lubię na ostro ).
Podajemy.


Życzę smacznego


  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości