Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Mój pierwszy program-Dobranie odpowiedniego rezystora
#11
(13.03.2015, 22:33)Robotox napisał(a): Ja mam tę książkę:
http://helion.pl/ksiazki/c-dla-kazdego-w...cppint.htm

Jest naprawdę świetna, w weekend się chyba za nią poważniej zabiore, bo do tej pory nie miałem czasu... Polecam Ci ją, ale jest naprawdę gruba, ma prawie 1000 stron. Są też mniejsze książki, ale wg. mnie lepiej kupić jedną, ale pożądną, która nauczy od a do z, niż jakieś g..wna po 60 stron, które o niczym nie mówią, tylko dają Ci kod do spisania, a ty się jarasz, że napisałeś program.

Bez urazy ale szkoda kasy na ten syf, wiele się z niej nie dowiesz, poza tym jak ładnie zareklamować G zawinięte w sreberko.
Z kupowaniem jednej grubej zamiast kilku mniejszych książek też nie masz racji ponieważ jednak książka nigdy nie opisze wszystkiego ponieważ jej autor skupia się na jednym głównym temacie a resztę tematów opisuje ogólnikowo.
Jeśli chcesz się dobrze nauczyć C++ czy C# to gwarantuję Ci że jedna książka nie wystarczy, ja poświęciłem wiele lat nauki i przeczytałem sporo książek, na półce mam ponad 50 pozycji o C#.
Ogólnie lepiej jest uczyć się metodą małych kroczków i kupić mniejszą książkę która dokładnie opisuje np. same podstawy i wyjaśnia wszystko na co możesz trafić podczas nauki języka jak również to na jakie błędy możesz trafić podczas pisania aplikacji, potem kupujesz kolejną i poznajesz jakieś metody programowania i tym sposobem zdobywasz wiedzę stopniowo ale wydajniej bo masz już podstawy dzięki którym wiesz co i jak w programowaniu.
Kupując jedną wielką książkę masz masę informacji na raz ale nie masz i tak nic konkretnego, z jednej książki nie nauczysz się samodzielnie tworzyć aplikacji, możesz się jedynie nauczyć powielać schematy bez ich rozumienia.
  Odpowiedz
#12
(13.03.2015, 22:02)szalony napisał(a): Osobiście uważam że nauka programowania z tutoriali na YT to strzelanie sobie w stopę, nigdy nie nauczysz się nic konkretnego poza powielaniem pewnych czynności bez ich zrozumienia, w większości tutoriale takie nie wyjaśnią Ci podstaw bez których przy pierwszym lepszym problemie padniesz i zostawisz projekt bo nie ogarniesz błędu mimo że będzie on bardzo prosty do naprawienia.

Zależy jakie tutoriale się ogląda. Np. Tutaj są tłumaczone bardzo dokładnie podstawy krok po kroku: https://www.youtube.com/playlist?list=PL...gy3zDy7D5i
I na podstawie tych filmów napisałem te dwa pierwsze programy. Oczywiście podczas pisania nie patrzyłem do żadnych poradników, podręczników, itp.
  Odpowiedz
#13
(13.03.2015, 23:28)amb0 napisał(a): Zależy jakie tutoriale się ogląda. Np. Tutaj są tłumaczone bardzo dokładnie podstawy krok po kroku: https://www.youtube.com/playlist?list=PL...gy3zDy7D5i
I na podstawie tych filmów napisałem te dwa pierwsze programy. Oczywiście podczas pisania nie patrzyłem do żadnych poradników, podręczników, itp.

Żartujesz ?
Chyba nie chcesz mi wmówić że po 2 dniach oglądania "kursów" na YT wiesz lepiej ode mnie czy taki kurs jest wartościowy czy nie, gwarantuję Ci że po takich "kursach" nie napiszesz nic więcej niż jakiś "zaawansowany" kalkulator lub coś w tym stylu.
Napisze może inaczej, jeśli po roku "nauki" na "kursach" z YT napiszesz mi program, który jest w stanie napisać każdy kto potrafi pisać i czytać ze zrozumieniem i przeczytał książkę o podstawach C++ i przećwiczył materiał z tej książki (co zajmuje max 2 miesiące) to wtedy zapłacę Ci za ten program 10 tys. PLN
Wiele razy z nudów oglądałem tego typu "kursy" i wierz mi że nie dowiesz się z nich nawet 10% tego czego możesz się dowiedzieć z książek, wiele ważnych szczegółów jest pomijanych a spora część "kursów" to powielanie już istniejących nagrać od ruskich albo hindusów, w wielu przypadkach taki osobnik nagrywając "kurs" sam nie wie o czym mówi i co robi a jedynie powiela to co sam zobaczył.
  Odpowiedz
#14
@UP Jest też druga bardziej zaawansowana część https://www.youtube.com/playlist?list=PL...VU-4ZJA7uB . I nic nie mówię czy wiem lepiej czy nie. Oczywiście potem książki będą potrzebne ale do nauczenia się podstaw to te kursy chyba wystarczą.
  Odpowiedz
#15
Do nauczenia się podstaw nie wystarczą takie kursy, nawet te kursy z eduweb czy innych pseudo specjalistycznych stron z kursami nie nauczą Cię podstaw a jedynie określonych szablonów.
Do nauczenia się podstaw i nie tylko zawsze najlepiej zakupić książki a takie kursy traktować jedynie jako powtórki materiału jeśli już jakąś wiedzę się posiada.
Znam wiele osób które "nauczyły" się programowania z tego typu kursów i takiej osobie nie zleciłbym nawet najprostszego programu do napisania bo wiem że nie jest sobie w stanie poradzić z czymkolwiek odbiegającym od schematów jakich nauczył się w trakcie tych kursów.
Obserwując często fora tematyczne od razu można wyłapać osoby które właśnie z takich kursów się "nauczyły" programowania bo często zadają pytania których by nie zadawali gdyby uczyli się z książek.
  Odpowiedz
#16
To w wolnym czasie poszukam i kupię jakąś dobrą książkę z podstawami, do tego czasu pouczę się z tych kursów co są w internecie. Może nie będzie tam wszystkiego co trzeba, ale przynajmniej potem będę wiedział np. jakie są pętle i jak działają, co to zmienne, itp. i potem nauka z książek pójdzie szybciej. Ale dzięki za radę, na pewno kupię odpowiednią książkę :)
  Odpowiedz
#17
Tutaj masz rację, jeśli już coś w temacie będziesz wiedział to na pewno lepiej będzie się czytać książkę i szybciej będziesz się uczył.
  Odpowiedz
#18
Tak przy okazji to mógłbyś polecić jakąś dobrą książkę uczącą podstaw c++ ? Nie wiem która będzie dobra.
  Odpowiedz
#19
Z polskich to jedynie coś z helionu, np. te pozycje powinieneś zakupić jako pierwsze:

C++. Dla każdego. Wydanie VII Siddhartha Rao  oraz C++. Przewodnik dla początkujących Alex Allain
Oczywiście bez dobrej znajomości angielskiego będzie Ci trudno nauczyć się dobrze C++ bo niestety większość prac na temat C++ (w tym sam manual) są w języku angielskim.
  Odpowiedz
#20
Ok, dzięki. W przypadku nauki programowania słyszałem, że dobrym sposobem na nauczenie się jest też analiza kodu źródłowego jakiegoś programu i sprawdzaniu jak działa.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mój pierwszy tekst Karo 1 1 067 18.02.2019, 17:47
Ostatni post: Nieśmiertelny
  Program ułatwiający pracę w Windowsie Robotox 4 1 283 19.02.2017, 13:16
Ostatni post: amb00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości