Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Muzyczne skojarzenia.
#1
Pewnie prawie każdy z nas ma jakieś skojarzenia muzyczne. Jakaś piosenka kojarzy nam się z określoną sytuacją, wydarzeniem z naszej przeszłości.
Wklejcie muzyczkę i opiszcie z jakim wspomnieniem Wam się kojarzy.
Ja mam takich wiele. Np. to:
Mój kumpel Białorusin przywiózł ten hit na kasecie, jeszcze długo przed tym, zanim piosenka dotarła do Polski i "Tatu" zrobiły jakąś karierę. Jechaliśmy kiedyś przez las na rowerach, a przejażdżka zamieniła się w wariacki wyścig. Jechał i darł japę powtarzając w kółko refren ("Nas nie dogoniat" w wolnym tłumaczeniu: "Nikt nas nie dogoni"). Ja jednak miałem taki zamiar. Wpadłem w koleinę, przekoziołkowałem i zerwałem więzadło w kolanie. Potem operacja i miesiąc gipsu. Jak to po tylu latach słyszę, to mnie kolano boli Haha
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#2
Heh, fajny pomysł na wątek :)



Od razu moim pierwszym skojarzeniem była piosenka "Ten miles" zespołu Infernal. Miałem wtedy kurs prawa jazdy. Jechałem na miejscu pasażera z moim instruktorem przez miasto na plac... Lało jak z cebra, nadal mam w oczach wycieraczki walczące z tysiącami kropel, których ciągle przybywało. Słońce już dawno zaszło, choć nie było jeszcze zupełnie ciemno. Zjeżdżaliśmy z górki, a przed nami korek i setki czerwonych mrugnięć świateł stopu, rozmywające się na całej powierzchni utaplanej w wodzie przedniej szyby... W tle ten utwór, który świeżo wtedy wyszedł i był na każdej liście przebojów... Piękne...
  Odpowiedz
#3


Pamiętam jak dzisiaj, kiedy wszedłem do kumpla, który właśnie zainstalował nową wtedy wersję GTA :D
San Andreas i wszystko jasne. Pamiętam tą muzyczkę z loadingu jak dziś!
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
  Odpowiedz
#4


Typ niepokorny i mój pierwszy pocałunek z języczkiem...

W sumie to każda piosenka z czymś mi się kojarzy :)
  Odpowiedz
#5


Byłem młodziutkim nastolatkiem i była to moja pierwsza taka nocna impreza. Noc świętojańska nad zalewem. Dokoła mnóstwo ognisk wokół których bawiły się mniejsze lub większe grupki młodych ludzi. Wokół rozmaite śpiewy, krzyki, śmiech no i oczywiście brzęk szkła ;). Przy jednym z ognisk niedaleko mnie, ktoś zaczął śpiewać tę piosenkę przy akompaniamencie gitary. Po chwili dołączyła do niego cała jego paczka. Grupka przy sąsiednim ognisku również to podchwyciła. Później następna grupa, i następna...Kolejne gitary, kolejne głosy. Wkrótce już chyba wszyscy to śpiewali. Kilkadziesiąt ognisk, kilkaset na pewno osób. Piękne to było, ale najlepszy był finał. Po ostatnich słowach "póki serce masz" rozległy się brawa, gwizdy i krzyki, a wiecie jak się takie coś "niesie" nad wodą. Potem zapadła cisza, ale jaka cisza... Taka, że można by jej prawie dotknąć! Wszyscy milczeli, rozglądając się z uśmiechem na twarzach dookoła. Stanowiliśmy taką jedność, jakbyśmy byli jednym organizmem. Unosząca się nad wodą mgiełka i blask wielu ognisk. Szum lasu, trzask ogni, plusk wody i ta cisza. Normalnie magia!
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#6

Mam tendencję do wyolbrzymiania, ale gdyby nie Em...
Piosenka kojarzy mi się z momentem kiedy leżałam w szpitalu 5 lat temu (ten czas naprawdę szybko leci), niby nic takiego - bo wyrostek, a i tak miałam "szczęście" trafić na konowałów, którzy chcieli mnie zabić;) Jak można przeprowadzać dwie operacje na jedno, "błahe" schorzenie?
Spędziłam tam chyba łącznie dwa tygodnie (w międzyczasie zdążyli mnie wypisać do domu, po 2 dniach wróciłam). Na szczęście miałam ze sobą mp3 i to była piosenka, którą najczęściej odtwarzałam.
W każdym razie nikomu nie życzę leżeć w szpitalu właśnie w tym czasie, gdy zbliża się Święto Zmarłych, włączasz tv, bo to jedyna rozrywka i co widzisz? Groby, znicze, smutnych ludzi. A najlepiej to w ogóle omijać szpitale.
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#7
Olu, czytając Twoją wypowiedź, przeżyłem małe deja vu... Albo gdzieś już kiedyś o tym pisałaś, albo coś takiego mi się przyśniło, ale znam tę historię :) A sama nutka? Klasyk!


Teraz coś ode mnie


Ponad 10 lat temu usłyszałem w radiu ten utwór Celine Dion. Zaczynał się dość specyficznie na smyczkach... Od razu się zakochałem w tym dźwięku. Wiele razy wspominałem go przez te lata, aż w końcu nie tak dawno postanowiłem zagrać utwór na keyboardzie i wyszukać nazwy programem z komórki. Udało się, stąd mam tytuł :)
  Odpowiedz
#8


Bajm, polski, magiczny Bajm... Piosenka przypomina mi o mojej pewnej (nie)miłosnej historii z końca gimnazjum. Czasem zastanawiam się, co by było gdyby nie koniec gimnazjum, gdybyśmy chodzili do tej samej klasy chociaż jeszcze pół roku. Gdybanie jednak jest bezsensowne w tym temacie - poszliśmy do szkoły średniej w zupełnie innych miastach. Czasami o tym myślę, dalej się zastanawiam, ale potem się na siebie denerwuję, bo na nic nie zdadzą mi się teraz takie dywagacje. Było minęło - "get over it".
Cóż, jeśli nic się nie przeżyło, zawsze ma się wspomnienia, a przynajmniej pewne sygnały z rzeczywistości, o których można pofantazjować. No cóż.
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#9


7 kwietnia 2012... Ta nutka prawie mnie zabiła. Do dziś pamiętam tę trasę, ten ból, płonące mięśnie... Osiągnąłem cel, ale wykończyłem prawie serce. Przerost formy nad treścią.

Jak to muzyka potrafi pomóc w pokonywaniu granic własnych możliwości...

P.S. To ciekawe, że akurat dzisiaj odświeżyłaś wątek. Dawno nie słuchałem tego kawałka, a od dwóch dni leci prawie cały czas :)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czekam na album - czyli muzyczne zapowiedzi Suicider 7 3 892 03.05.2015, 18:15
Ostatni post: falka
  Egzotyczne perełki muzyczne. Jarus 1 1 659 09.11.2013, 11:02
Ostatni post: Olka
  Moje prywatne kolekcje muzyczne. Leszek 0 3 634 13.11.2011, 15:47
Ostatni post: Leszek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości