Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Muzyka klasyczna
#1
Słucha ktoś z Was muzyki poważnej? Bardzo lubię się czasem wyciszyć przy delikatnym brzmieniu pianina lub wiolonczeli. Cenię sobie również bogactwo barw i odcieni, jakie daje wielka orkiestra symfoniczna, to coś, czego nie zastąpi muzyka elektroniczna. Chopin, Bach, Vivaldi, Beethoven... Macie swoich ulubieńców, czy może jakieś konkretne utwory? Poniżej kilka kawałków z mojej playlisty.


Fryderyk Chopin - Nokturn Es-dur II Op. 9





Johann Sebastian Bach - Air on a G String





Johann Sebastian Bach - Cello Suite No. 1 in G Major





Ludwig van Beethoven - 9th symphony - Oda do radości





Antonio Vivaldi - Cztery pory roku - Zima i Lato





  Odpowiedz
#2
Wolę nieco współcześniejszą formę symfonii, choć kawałki, które przedstawiłeś są ok :)
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
  Odpowiedz
#3
Lubię nokturny Chopina, kilka kaprysów Paganiniego, kilka utworów Vivaldiego... Mają w sobie coś pięknego. Z muzyką klasyczną jestem jak najbardziej ok, chociaż szczerze powiedziawszy nie znam tytułów i nie wszystkich twórców jestem w stanie rozpoznać po ich muzyce "na ucho".
W muzyce klasycznej lubię utwory z wiolonczelą właśnie. Są bardzo klimatyczne. Lubię skoczne skrzypce Paganiniego, oraz ciekawe partie pianina.

Muzyka klasyczna niesie za sobą wiele nastrojów, znajdzie się utwór na każdy humor, bądź jego poprawę, ale przede wszystkim- świetnie relaksuje. Niemniej nie jestem wielką fanką klasyki. Lubię, chociaż, jak Adikus pisał- symfonie są spoko, jak i inne współczesne próby, typu Vanessa Mae.
  Odpowiedz
#4
Współczesne formy klasyki? Od razu na myśl przychodzi mi kanał YT - ThePianoGuys. Również uwielbiam.

Bach w ich wykonaniu:
  Odpowiedz
#5
Jeden z ulubionych:



Na tel mam jeszcze lepszą wersję, ale nie mogę jej na YT znaleźć ;)
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#6
Ten filmik zamieszczam po to, bo być może ktoś kiedyś słyszał jedną z melodii, ale nie wie jak się nazywa jej tytuł. Tytuły najbardziej znanych utworów są w opisie



A z tym tematem skojarzyła mi się scena z ciekawego i dobrego filmu: Nietykalni :D

  Odpowiedz
#7
ADYA - Symphony N°40...(Wolfgang Amadeus Mozart)
https://www.youtube.com/watch?v=RVP5_YazHeQ

Papa
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Muzyka z lat 90 da Vinci 11 5 134 15.04.2015, 21:38
Ostatni post: Maha Kali
  Muzyka na własnym pogrzebie Tomek1 11 5 732 13.02.2015, 15:38
Ostatni post: Suicider
  Muzyka Disco Polo BeatBox 5 3 091 05.01.2014, 21:03
Ostatni post: BeatBox
  Muzyka Uwielbienia :) Mesajah 0 1 684 22.10.2013, 09:23
Ostatni post: Mesajah
  Muzyka i słowa, które motywują! Swordancer 7 3 172 23.06.2013, 14:58
Ostatni post: Kaiselin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości