Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Muzyka rockowa i moda
#1
Muzyka rockowa to nie tylko ostre dźwięki, widowiskowe koncerty i licznie zgromadzone na nich tłumy, płyty, single , kampanie reklamowe. To także styl zachowania artystów, ich przekonania ,zarówno polityczne jak i religijne(modne ostatnio wystąpienia anty bushowskie)

Istotna naturalnie była także moda(fantazyjne kostiumy, makijaże oraz sceniczne rekwizyty i dekoracje). Wszystko to składa się na tak zwany image twórców kultury popularnej , jakimi bez wątpienia są muzycy rokowi. Jakieś przykłady?

Czołowi, skandalizujący rock ' n ' rollowcy z The Roling Stones na swojej europejskiej trasie z 1982 roku z dumą nosili na sobie spodnie marki Lee Cooper. Nota bene dżinsy pojawiły się już na okładce legendarnej płyty ,,Sticky fingers'' autorstwa Andy'ego Warhola.

[Obrazek: rollingstonessticky.jpg]

Z promocji skorzystała także, działająca z przerwami do dzisiaj, punk rockowa grupa The Buzzcocks(pozostająca pod silnym wpływem Sex Pistols). Na gruncie polskim Kuba Sienkiewicz i jego Elektryczne Gitary także zdecydowali się skorzystać z usług Lee Coopera. Bardzo to pomogło w promocji zespołu.

Podobnie miało to miejsce w przypadku artystów pokroju UB40 czy też Joe Cockera. Medialne wsparcie nie ograniczało się jedynie do wykorzystania logo firmy, ale także na tworzeniu muzycznych klipów ,teledysków itp.

Lee Cooper, jako sponsor, postępował jak profesjonalny manager: pomagał wypłynąć na szersze wody mniej znanym zespołom takim jak : Stiff Little Fingers, The Rifles czy też Film School.

Firma także powróciła do klasyki rocka – wykupiła na 3 lata prawa do znaku legendarnej czwórki z Liverpoolu i swoją nową kolekcję nazwała „ THE BEATLES”.
[Obrazek: MUZOL-baner-468x60px.gif]
  Odpowiedz
#2
Bardzo dobry chwyt marketingowy dający obustronne korzyści.
Mało znana grupa zyskuje potężnego sponsora dostając jednocześnie dużą szansę na zaistnienie.
Sponsor jakim jest Lee Cooper jest bez wątpienia uznaną marką i wie jak to wykorzystać.
Wielu młodych próbuje skopiować dla siebie styl danej gwiazdy,
znaczy to że zrobi wszystko żeby mieć spodnie czy kurtkę taką jak ich ulubieniec.
W efekcie promowana gwiazda zyskuje popularność a Lee Cooper zwiększa zyski ze sprzedaży.
Uczciwa współpraca popłaca.
może i jestem... Bezczelna... ale to własnie jestem Ja.
  Odpowiedz
#3
Ostatnio widziałem w H&M koszulkę The Rolling Stones .Pod chodzę do takiej dziewczyny i pytam się jej wymień chociaż 2 piosenki Stones'ów ,a ona powiedziała nie znam żadnej piosenki . Z tą modą to bym trochę uważał .Chociaż widziałem buty "Vans" wydane przez Metallikę .
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ela Dębska ,,Muzyka to jest coś co zawsze miałam w sobie'' - wywiad marcin1979 0 2 186 12.12.2012, 21:59
Ostatni post: marcin1979
  Najlepsza składanka rockowa Tomek1 4 5 295 24.09.2012, 12:07
Ostatni post: Tomek1
  Muzyka i religia marcin1979 0 1 886 14.06.2011, 17:03
Ostatni post: marcin1979

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości