Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Najdalszy potwierdzony strzał snajperski
#1
Rekord odległości, z której oddano potwierdzony śmiertalny strzał, należy do Roberta Furlonga, snajpera armii kanadyjskiej. W Afganistanie, z karabinu snajperskiego McMillan TAC-50 strzelającego pociskami kalibru .50, udało mu się zastrzelić taliba z odległości 1,5 mili (ponad 2,4 km).

Zdjęcie strzelca.
[Obrazek: 925928-tm.jpg?a=43]

Zdjęcie pocisku jakiego użył.
[Obrazek: 20070501.50_BMG_patroon.jpg]

No i oczywiście zdjęcie karabinu TAC-50.
[Obrazek: tac50super.jpg]
[Obrazek: mcmillan-tac50.jpg]
  Odpowiedz
#2
To trzeba mieć pewna rękę, oko i naprawdę trochę szczęścia przy uwzględnianiu, wiatru temperatury oraz fart w niedoskonałościach samego pocisku. No i obserwatora który to potwierdzi.
[Obrazek: Oh_yes_its_free-1338710999.png] ftp://109.196.92.86/Poradniki
user: user
hasło: user

[Obrazek: Userbar-1340978593.png]
Używaj przycisku [Obrazek: postbit_reputation.gif] rozważnie!!!
Zamiast pisać post pod postem użyj przycisku [Obrazek: postbit_edit.gif]

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
  Odpowiedz
#3
W takich wystrzałach uwzględnia się nawet ruch obrotowy ziemi, szczególne znaczenie ma to w okolicach równika. To taka ciekawostka.
  Odpowiedz
#4
O kurka siwa. Też bym tak chciała, tylko, że nie do Taliba - może być nawet do kulochwytu.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości