Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Naprawa czajnika elektrycznego.
#11
Sam włącznik jest W 100 procentach sprawny, co do zwarcia to sprawdzałem to miernikiem i wszystko jest niby ok :) wiec o co chodzi tego nie wiem, stawiam na zabezpieczenie przed elektrycznością czy coś w tym stylu ewentualnie na termik. Chociarz nie wiem jak sie zabrać za sprawdzanie tego.
  Odpowiedz
#12
Wszystko zależy od budowy czajnika.
W niektórych czajnikach jest taki dodatkowy mikro przełącznik który włącza i wyłącza zasilanie czajnika.
Z tym mikro przełącznikiem zintegrowany jest termik.

W innym wypadku termik może być uszkodzony (w co wątpię).
Termik jest zintegrowany z konstrukcją przycisku - gdy czajnik jest gorący to przycisk powinien odskoczyć - termik go wypycha.
Jeżeli po wypchnięciu przycisku czajnik dalej grzeje to oznacza uszkodzenie mikro przełącznika.
Naprawa mikro przełącznika to kupno nowego czajnika gdyż ten mikro przełącznik (zwykle w kolorze białym) jest zintegrowany z konstrukcją wewnętrzną czajnika (zwykle w kolorze czarnym) i aby się do niego dostać trzeba by rozciąć ten wewnętrzny element.

Wewnętrzna konstrukcja czajnika to ta do której przyczepiony jest przycisk i grzałka.

Grzałkę zostawiamy w spokoju. Gdyby była uszkodzona to czajnik by nie grzał.
  Odpowiedz
#13
mam pytanie posiadam czajnik zelmer 17z020 z płytą grzewczą po włączeniu czajnika do gotowania wody czajnik po10-15 sekundach wyłącza się,jaka jest przyczyna awarii
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czajnik elektryczny - naprawa włacznika look001 1 8 089 05.02.2012, 20:14
Ostatni post: KruchyFix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości