Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Narzędzia online dla webmasterów.
#1
Lista stron internetowych przydatnych osobom, które interesują się "webmasterką".
Lista będzie aktualizowana. Jeśli znajdziecie jakieś stronki, które Waszym zdaniem powinny się znaleźć na liście, proszę o podanie linków w odpowiedziach w tym wątku, a ja postaram się je na bierząco dodawać do listy.

******************************
Generatory kolorów online.
Adobe Kuler - Bardzo pomocny i rozbudowany edytor kolorów, przydatny do budowy WWW. Polskojęzyczny.
Paletton.com - Podobnie jak Adobe Kuler, bardzo rozbudowane narzędzie. Fajny podgląd kolorów. Wygodnie można w nim dobrać kontrast, podobne grupy kolorów...
W3Schools.com - Przydatny edytor kolorów. Łatwo w nim dobrać odcienie. Po za tym na stronie głównej mnóstwo tutoriali CSS, HTML, JQuery, itp..
Colord.com - Fajny wygląd strony głównej. Ciekawie rozwiązane dobieranie kolorów.
Color Hunter - Dość ciekawe zestawienia kolorów. Gotowe palety po 5 kolorów.
Color Palette Generator - Ciekawie rozwiązane pobieranie palety barw z dowolnego obrazka w sieci.

Generatory kodu CSS
CSS3 Maker Stronka z mnóstwem generatorów. Border, transform, text, shadow.... MNÓSTWO! Najbardziej rozwinięta stronka jaką do tej pory znalazłem.


[Obrazek: Bez_tytu_u-1412553084.jpg]

Border Image Generator - generator obramowań obrazkowych.

[Obrazek: Bez_tytu_u-1412553888.png]

Ultimate CSS Gradient Generator - Świetny generator gradientów z opcjami podobnymi do PhotoShopa. Generuje kod CSS do wstawienia.
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#2
Temat dobry ale raczej dla amatorów, dla doświadczonych webmasterów raczej takie narzędzia są zbędne ponieważ wygenerowanie i wklejanie tego wszystkiego w kod może zająć więcej czasu niż napisanie tego "z palca" a dodatkowo wprowadza spore zamieszanie.
Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie rozbudowanego edytora np. Sublime Text i dodanie do niego odpowiednich snippetów co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę a dodatkowo nie zaśmieca nam kodu.
Generatory kolorów też nie są dobre ponieważ jeśli ktoś koduje szablon z projektu (a tak właśnie się robi) to i tak kolory ma zapisane w projekcie i to właśnie tych kolorów się używa.
  Odpowiedz
#3
Oczywiście, że nie jest to wątek dla profesjonalistów. Dla początkujących takie stronki są jednak bardzo pożyteczne. Szalony, jako ekspert znasz pewnie jeszcze inne, podobne. Może podzielisz się wiedzą?
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#4
Myślę że początkującym przyda się generator iframe (chociaż osadzanie iframe to podstawy podstaw html) http://7thspace.com/webmaster_tools/ifra...rator.html
Myślę że generator meta tagów też będzie pomocny http://www.webestools.com/meta-tags-gene...ption.html
Najważniejszy z generatorów dla początkujących to generator plików htaccess http://www.htaccesseditor.com/en.shtml

Ogólnie z wszystkich generatorów czegokolwiek polecam jedynie generator htaccess ponieważ cała reszta generatorów to narzędzia zbędne gdyż każdy kto uczy się lub już poznał html powinien umieć wstawiać wszystkie te elementy "z palca" bez używania tego typu narzędzi. Generator htaccess jest przydatny nawet dla bardziej zaawansowanych ponieważ ułatwia pracę a stosowanie plików htaccess jest zalecane dla każdej strony bez znaczenia czy jest to strona statyczna czy dynamiczna.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości