Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Nie sąd cię skaże pedofilu?!
#1
Dokument przedstawiający stosunek społeczności więziennej do osób odsiadujących wyrok za pedofilię.







"Postępują jak bestie więc tak muszą być traktowani"

Gatunek: Dokument
Rok produkcji: 1998
Scenariusz i reżyseria: Athena Sawidis
Zdjęcia: Mikołaj Nesterowicz
Muzyka: Tomasz Łosowski

[ ! ] Wszelkie prawa do tego video należą do TVP, na zlecenie której powstał tenże dokument. [ ! ]

Jakie jest wasze zdanie po obejrzeniu jak zwykle ciekawego materiału?!
  Odpowiedz
#2
Nic nie powinni zmieniać. Powinno zostać tak jak jest w chwili obecnej.
Dokument ciekawy, choć niczego nowego się nie dowiedziałam. Nie od dziś wiadomo
jak traktowani są pedofile w więzieniach i tak powinno zostać. Nie mam dla nich żadnego
szacunku. Obdarci z człowieczeństwa zwyrodnialcy...

Tak jak powiedział jeden z więźniów - śmierć dla takiego pedeofila to zbyt łatwe rozwiązanie.
Niedobrze, gdy rozum jest specjalistą od krótkich dystansów.
  Odpowiedz
#3
Zadałem pytanie jednemu z byłych skazańców (20 lat odsiadki, na wolności od 2,5 roku):

Jak się traktuje w ZK skazanych za pedofilię i czy na przełomie 20 lat coś się w tej kwestii zmieniło?

(Parafrazuję)
- Nic się nie zmieniło. Są gnębieni na każdym kroku.
Mieliśmy takiego jednego i muszę się przyznać,
że byłem najlepszy w gnębieniu tego yhym... gnojka.
Takich nie powinno się zamykać w ZK.
Bo w więzniu nie ma czegoś takiego jak resocjalizacja.
Czemu tak mówię? - są takie sytuacje kiedy dla świętego
spokoju aby więżniowie nie wchodzili w zatargi z klawiszami
to klawisz sprzedaje takiego pedofila skazanym i dzięki temu mają się czym/kim zająć.

Aisha trochę ostra Twoja wypowiedź, ale masz do tego prawo.
Sam nie wiem jak traktować takie osoby.

Trudno jest mi powiedzieć jakie najlepsze byłoby rozwiązanie dla
pedofila, który zgwałcił i zamordował małoletnią albo niemowlę.

  Odpowiedz
#4
Ja mam rozwiązanie ostatnio oglądałam film polecany przez Karola tzn. " Pluję na twój grób " i tak właśnie powinni robić z kolesiami naprawdę wam polecam ten film ! =]
  Odpowiedz
#5
Ciekawy dokument. Koleżanko aisha. Nic dodać, nic ująć Brawo
"Wszyscy Kłamią"... - Gregory House
  Odpowiedz
#6
To jest problem... Co robić z takimi ludźmi... Czy to w ogóle są ludzie? Każde życie chyba ma taką samą wartość... Facet który kogoś zabił i delikatnie pisząc negował pedofila - czy sam po części nie jest hipokrytą? W końcu sam kogoś zabił... Każdy był kiedyś dzieckiem... Zatem gdy mówi że pedofil człowiekiem w ogóle nie jest - on w jakimś stopniu także. Ok, to więzienie, taki subświat gdzie mają inną hierarchię, ja mogę tylko z boku się nad tym zastanawiać...
  Odpowiedz
#7
Cytat:Każde życie chyba ma taką samą wartość...
Naiwne podejście. Dajmy na to w Somalii gdzie dostęp do broni jest „bazarowy”, zabójstwo na zlecenie „pospolitego obywatela” kosztuje... 5$. Dokładnie tyle jest tam warte życie – jest to pokrycie kosztów naboju, plus drobna marża dla usługodawcy.

W Arabii Saudyjskiej, i ogólnie krajach muzułmańskich, życie kobiety kosztuje „0” (słownie „zero”), bo jak taka podpada byle czym, to się morduje i podpina „honorowe morderstwo”.

W Afryce morderstwo by kosztowało tyle ile w Somalii, jednak jest nieco droższe.
W tym kraju po prostu ciężko dostać bron krotko lufowa, za to AK można kupić od reki, w cenie 40-50$.

Dla ludzi naszego kościoła życie jest „bezcenne”, już tłumaczę dlaczego. Otóż życie pojedynczego człowieka jest warte tyle, ile daje na tace w ciągu życia – jednak jest to „bezcenne” bo ten sam człowiek zrobi dziecko, lub dzieci, które tez nauczy oddawać szmal na tace, bezcenne prawda?

Krotko mówiąc, życie ma taka wartość, jak sprzęt służący do jego odebrania. Oczywiście można powiększyć te wartość... Ale patrząc po większości społeczeństwa, „wartość średnia” wynosi „0”, bo nawet nie opłaca się ich zabijać.

Cytat:Facet który kogoś zabił i delikatnie pisząc negował pedofila - czy sam po części nie jest hipokrytą?
Nie, nie jest. Jeśli już mówimy o mordercach, to mordercy dzieci (a nie tylko gwałciciele) także maja przesrane w pierdlu. Dlaczego pospolity morderca może się uważać za lepszego od pedofila, lub mordercy dzieci?

A np. dlatego ze ofiara nie ważyła 20kg? Ze mogła się bronic? Ze była dorosła? Mógłbym wymieniać jeszcze długo, każdy przykład byłby paskudniejszy od poprzedniego, więc sobie odpuszczę.

Cytat:Zatem gdy mówi że pedofil człowiekiem w ogóle nie jest - on w jakimś stopniu także
Nie jestem pewien, ale chyba cytujesz któregoś ze „sztywnych” z filmiku na gorze. Weź pod uwagę ze ci ludzie nie potrafią się do końca wysłowić, często nie maja skończonej szkoły podstawowej...

Wszyscy ludzie są zwierzętami, nie wykorzeniliśmy wszystkich pozostałości po instynktach zwierzęcych, mamy w sobie rządzę zabijania, kochania, popadania w uzależnienia, i jeszcze wiele, wiele, innych. To jak panujemy nad tymi „pozostałościami” warunkuje nasze miejsce w życiu. Pedofil i morderca przeważnie nie panuje wcale, odsiadka tylko to pogłębia. Ale dalej, zwykły morderca może czuć się lepszy od pedofila. Dlaczego? To już jest na tyle subiektywne, ze nie ma co o tym pisać, każdy tu dojdzie do „swojej prawdy”.
  Odpowiedz
#8
Maro dobrze to opisałeś, miałem prawie coś podobnego już w głowie ale skoro to napisałeś to dam spokój.. A porównanie mordercy do pedofila - to chyba ktoś tu czegoś nie rozumie i to bardzo.. Zaraz ktoś porówna żołnierza do pedofila..
Ostatnio widziałem jakąś debatę polityczną o karze śmierci w której był cytat Jana Pawła II Nie zacytuje bo już nie pamiętam ale sens był taki, że w skrajnych przypadkach karą powinna być śmierć!
  Odpowiedz
#9
Karolina90 napisał(a):" Pluję na twój grób "

Film dobry, aczkolwiek moim zdaniem taka kara to za lekka kara. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby lincz, bo śmierć to mało, leczenie, skutkuje albo i nie, wiezienie, tam się nie zmieni. Pedofil to nie jest dla mnie człowiek. Nawet nie zwierzę, bo zwierzęta się tak nie zachowują.
[Obrazek: Oh_yes_its_free-1338710999.png] ftp://109.196.92.86/Poradniki
user: user
hasło: user

[Obrazek: Userbar-1340978593.png]
Używaj przycisku [Obrazek: postbit_reputation.gif] rozważnie!!!
Zamiast pisać post pod postem użyj przycisku [Obrazek: postbit_edit.gif]

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości