Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ograniczenie rozmiaru awataru do 125x125
#1
Mam pytanie do obsługi forum . Czemu jest ograniczenie awataru z 128x128 na 125x125 ?.
  Odpowiedz
#2
oj tam oj tam 3 piksele w tą czy w tą
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#3
(13.10.2012, 21:25)szybcior1998 napisał(a): oj tam oj tam 3 piksele w tą czy w tą
Ma duże znaczenie , ponieważ jeśli jakiś obrazek jest mały to ma słabą jakość ( czyli nie wyraźne napisy itd).

Prosiłbym Administrację o przywrócenie ograniczenia z powrotem do 128x128.
  Odpowiedz
#4
(19.10.2012, 16:29)raden__ napisał(a): Prosiłbym Administrację o przywrócenie ograniczenia z powrotem do 180x180. :)

raczej do 128x128 bo tyle było, mi tam różnicy nie robi, więc nie siej paniki ;]
  Odpowiedz
#5
raden__ napisał(a):Prosiłbym Administrację o przywrócenie ograniczenia z powrotem do 180x180. Usmiech
Raden co ty wypisujesz :P Było 125 px a nie 180.

Według mnie nie ma to dużego znaczenia, gdyż to tylko 3 px więc świat się nie zawali :P
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#6
Postanowiliśmy rozmiar awatarów dopasować do ogólnie przyjętych norm związanych z reklamą. Rozmiar 125x125 jest bardziej poprawny niż 128x128.
raden__ strata jakości miała by miejsce gdybyśmy zrobili to odwrotnie. Z 125 na 128px. W tym przypadku nie ma to znaczenia.
  Odpowiedz
#7
Dla mnie avatar mógłby być nawet mniejszy.Wystarczy w zupełności 120x120 px.Wtedy ładnie się komponuje z szerokością obrazka grupy użytkownik Na niektórych forach muszą być jeszcze mniejsze i jest ok :)
Oh, I’m not afraid to die for the other kind of love
Take me to church
I'll worship like a dog at the shrine of your lies
I'll tell you my sins and you can sharpen your knife
Offer me that deathless death
  Odpowiedz
#8
A ja wogóle nie wiem jak ustawić sobie awatara ?
  Odpowiedz
#9
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#10
(19.10.2012, 16:29)raden napisał(a): Ma duże znaczenie , ponieważ jeśli jakiś obrazek jest mały to ma słabą jakość ( czyli nie wyraźne napisy itd).

Nie rozumiem, chyba na odwrót.
Im obrazek mniejszy tym ma lepszą jakość ponieważ skalujesz obraz źródłowy
do mniejszych obrazów, dzięki czemu masz więcej szczegółów na cal.

125x125 jest standardowym rozmiarem przyjętym jako avatary, prawdę mówiąc
nie wiem w czym widzisz aż taką różnicę. Dla porównania rozmiar 125x125:

[Obrazek: 125x125-1359918047.png]

oraz 128x128 (czerwonym kolorem jest zaznaczona różnica):

[Obrazek: 128x128-1359918047.png]
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości