Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Pamiątki po byłym, albo byłej - pozbyć się?
Ja takie pamiątki zostawiam. Nie po to by wracać do wspomnień (choć czasem i to robię), raczej po to, że chce je zachować. Jednak były to prezenty od osoby, która coś dla mnie kiedyś znaczyła. Może i patrzenie na nie daje jakieś uczucie bólu, straty, ale po paru latach widząc je, będę się uśmiechała^^
Ci którzy Cie wspierają, znają na wylot, a jednak nadal kochają...Gdziekolwiek się znajdujesz, Twój świat tworzą Twoi przyjaciele...♥

[Obrazek: 52a49b2b5a5d8.jpg]
  Odpowiedz
Najważniejszych pamiątek nigdy się nie pozbędziemy. Zostają one w nas, w środku... Każda kobieta, z którą byłem w dłuższym związku, do której coś czułem, pozostawiła w moim życiu cząstkę siebie. Od każdej wiele się nauczyłem, z każdą przeżyłem wspaniałe chwile, wszystkie już zawsze kojarzyć będą mi się z danym kolorem, zapachem, piosenką, czy smakiem... O żadnej z nich z pewnością nie zapomnę, przynajmniej mam nadzieje, bo to piękne momenty mojego życia były.

Jeśli chodzi o fizyczne pierdółki, mam ich całą kupę do dzisiaj... Z takich osobistych, począwszy od portfela, terminarzy z kilku lat i pióra, którym pisze na co dzień, a skończywszy na nieużywanych flakonach perfum, których do dziś nie użyłem, bo kompletnie mi się nie podobały. Poza tym, moich ulubionych, żółtych boxerków w buhajki, które dostałem parę lat temu na mikołajki, nie wyrzuciłbym za żadne skarby! Mimo, że wyglądam w nich komicznie, straszny mam do nich sentyment.

Może podchodzę do tego zbyt subiektywnie... Nigdy nie cierpiałem w większym stopniu po rozstaniu, zawsze ja kończyłem związki i z większością tych kobiet nadal utrzymuję przyjacielskie stosunki, dlatego nie miałem powodów palić za sobą mostów.
  Odpowiedz
Cytat:Najważniejszych pamiątek nigdy się nie pozbędziemy. Zostają one w nas, w środku... Każda kobieta, z którą byłem w dłuższym związku, do której coś czułem, pozostawiła w moim życiu cząstkę siebie. Od każdej wiele się nauczyłem, z każdą przeżyłem wspaniałe chwile, wszystkie już zawsze kojarzyć będą mi się z danym kolorem, zapachem, piosenką, czy smakiem... O żadnej z nich z pewnością nie zapomnę, przynajmniej mam nadzieje, bo to piękne momenty mojego życia były.

Zgadzam się z kolegą. Czegokolwiek byśmy się pozbyli to i tak to co najważniejsze zostaje w nas. Bez względu na to jak zakończył się związek on trwał i był częścią nas naszego życia. Coś sprawiło że byliśmy razem, cieszyliśmy się sobą i było pięknie dlaczego mamy o tym zapomnieć.

Pierwsze miłość odczuwamy bardzo emocjonalnie, są dla nas najważniejsze na świecie pięknie jest gdy z Tym /Tą pierwszą uda nam się spędzić życie ale bywa i tak że drogi młodych ludzi po prostu się rozchodzą(przeprowadzka do innego miasta, studia) wtedy coś co było naszym światem zanika po woli ale nadal w nas jest. Możemy nie widzieć się wieki wyrzucić wszystkie pamiątki a gdy po latach mamy rodziny swoje życia i nagle los postawi nas na przeciw siebie wspomnienia same wracają pojawiają się pytania co by było gdyby. I jak już dojdziemy do wniosku że dobrze jest jak jest zaczynamy żałować że nie mamy żadnej pamiątki z tamtego okresu. Więc po co niszczyć pamiątki?

Inaczej jest gdy związek był średnio udany i zakończył się na wojennej stopie wtedy odruchowo pragniemy zapomnieć i unicestwiamy wszystko co nam z tego związku zostało. A przecież miał on i dobre chwile.

Bez względu na wszystko zostanie w nas ból lub sentyment bo w końcu była to część naszego życia. Od nas zależy co chcemy pamiętać.
może i jestem... Bezczelna... ale to własnie jestem Ja.
  Odpowiedz