Rozpoczynamy od dokładnego wyczyszczenia spękanej części.
Pęknięcie to nie tylko to, co widzimy gołym okiem, ale również kilka centymetrów głębiej. Dlatego przed przystąpieniem do prac musimy dokładnie wyczyścić miejsce, które będziemy naprawiać
Kolejna czynność to zagruntowanie podłoża. W tym wypadku używamy preparatu głęboko gruntującego. Pozwoli on na lepsze połączenie gipsu z podłożem.
Następnie szpachlujemy pęknięcie. Robimy to za pomocą gipsu elastycznego.Zabierając się za szpachlowanie pamiętajmy o tym, że pierwsze nałożenie gipsu musi być bardzo dokładne i głębokie.
Dla lepszego zabezpieczenia pęknięcia używamy taśmy antyrysowej.
Po pierwszym nałożeniu gipsu, wtapiamy w niego taśmę antyrysową. Dokładnie, równo i bez zawinięć. Tylko takie ułożenie taśmy da nam gwarancję, że pęknięcia znów się nie pojawią
Następnie nakładamy drugą warstwę gipsu, tak aby pokryła dokładnie taśmę. Czekamy do wyschnięcia gipsu i szlifujemy. Nie za mocno jednak, żeby nie naruszyć taśmy.
:idea: Z powodu różnego ułożenia płyt stropowych, szczeliny między nimi mają różny rozmiar. Szersze niż 1,5cm proponuję na 5 przed szpachlowaniem wypełnić pianką poliuretanową stosowaną do montażu okien i drzwi. Po wyschnięciu, należy ją wyciąć na głębokość ok 1cm. Następnie przystąpić do szpachlowania. Ważne, aby przed pianowaniem, szczelinę zrosić wodą. Do wilgotnego podłoża przyczepność piany jest lepsza i szybciej twardznieje.
:huh: Jeśli masz problem? Zapytaj fachowca!