Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Piłkarskie mądrości cz. 1
#1
Są trenerzy i trenerzy, jedni zakładają dresy i na treningu pokazują że są nawet lepsi od swojej drużyny, inni w gajerkach przechadzają się wzdłuz lini bocznej i obserwują, i doradzają z ważnymi minami. Są też tacy którzy są i trenerami i jeszcze aktywnymi piłkarzami, tak zwani "grający trenerzy". Ale wszyscy ci panowie mają jedną wspólną cechę, czasami walną taki tekst że... Zresztą przeczytajcie sami, przedstawiam wam kilka genialnych cytatów trenerów, selekcjonerów i piłkarzy. Proponuję zabawę na wytypowanie najlepszego cytatu piłkarskich krasomówców.
Według mnie najlepszy jest Wojciech Łazarek, który był chyba najczęściej cytowanym trenerem, proponowano mu chyba nawet wydanie książki z jego wypowiedziami. Życzę przyjemnej lektury.

[Obrazek: kazimierz_gorski.jpg]

Kazimierz Górski

Piłka jest okrągła a bramki są dwie.
Mecz można wygrać, przegrać albo zremisować.
Tak się gra, jak przeciwnik pozwala.
Więcej wart jest trener, który ma szczęście, niż lepszy trener, który szczęścia nie ma.
Jak się szczęście zaczyna powtarzać, to już to nie jest szczęście.
To jest dobry trener, tylko wyników nie ma.
Jeśli jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?
Chodzi o to żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika.
Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

[Obrazek: 1293620569_by_Book10_500.jpg]

Wojciech Łazarek

W piłce jak na rybach, liczy się to co w sieci.
Nie warto kopać się z koniem.
Trzeba być basiorem, a nie pipolokiem.
Z budowaniem drużyny jest podobnie jak z kopulacją słoni. Dużo kurzu, hałasu, a efekt za dwa lata.
Moi zawodnicy zagrali tak, jakby przeładowali wagon węgla w czasie deszczu.
Gramy na typowe udo: Albo sie udo, albo sie nie udo.
Przeciwnicy grali, jakby się nażarli surowego mięsa.
Życie trenera jest jak tramwaj: jeden wsiada, drugi wysiada. Ja właśnie wysiadam. (zapowiadając odejście ze stanowiska selekcjonera)

[Obrazek: 45179_1191249988_0385_p.jpeg]

Paweł Janas

Chcę odpowiadać za rezultaty, nie za bałagan. Czarodziejem nie jestem. To jest reprezentacja Polski, a nie targowisko z jajkami.
Gdybym potrafił przepowiadać wyniki to nie wychodziłbym od bukmachera. Nie nabyłem jednak tej umiejętności więc na życie muszę zarabiać jako szkoleniowiec.
Wygniotłem sporo kartek, dużo pokreśliłem, rozpisałem wszystko na nowo i wyszło mi tak jak wyszło. (o powołaniach na Mundial)
Nie poddam się do dymisji.

[Obrazek: boguslaw_kaczmarek.jpg]

Bogusław Kaczmarek

W tym fachu raz jest się rzeźnikiem, a raz baranem.
Napalił się jak szczerbaty na suchary.
Jak do mnie przyjeżdża na testy Murzynek, to nie patrzę w jego papiery, tylko oceniam jego wiek, zaglądając mu w zęby.
Ten Murzynek się w polu karnym z głodu przewrócił.

[Obrazek: michniewicz.jpg]

Czesław Michniewicz

Porażka jest gorsza niż śmierć, bo z porażką trzeba żyć.
Są tacy trenerzy, za którymi zawodnicy pójdą w ogień i tacy, których zawodnicy do ognia wrzucą.
Grając w dziesiątkę też można wygrać. Wystarczy, że każdy da z siebie 10% więcej.
Ja jestem mamą, a piłkarze to moje dzieci. Mama czasem karci dzieci, ale w gruncie rzeczy zawsze jest po ich stronie.
Praca trenera jest jak molo - kiedyś się kończy.
Jeśli tonąć, to w mundurze.

[Obrazek: 250px-Trener_GKS_Be%C5%82chat%C3%B3w_-_O...enczyk.jpg]

Orest Lenczyk

Nigdy nie będę przydupasem żadnego prezesa, działacza, dziennikarza, a nawet ministra.
Powtarzam, że jest w Polsce dwóch trenerów, którzy w układy z menedżerami nie wchodzą. Jeden to Lenczyk, a tego drugiego nazwiska nie pamiętam.
Ktoś ze sztabu szkoleniowego drużyny narodowej anonimowo wyznał w prywatnej rozmowie, że jeden z piłkarzy Bełchatowa przyjechał na zgrupowanie totalnie "zajechany"? To niech ten ktoś mnie teraz pocałuje anonimowo w dupę!
Niektóre media chwyciły moje słowa jak umierający pies padlinę.
Jak jest bardzo źle - trzeba uwierzyć. Jak jest tak dobrze jak teraz - trzeba zwątpić.

[Obrazek: 1254198203400.jpg]

Dariusz Wdowczyk

Z k...ą trzeba uważać. Jeśli cały czas rzucałbym mięsem, piłkarze nic by sobie z tego nie robili. Dlatego k...ę trzeba dozować. Wystarczy jedna na jakiś czas. Wtedy ma swoją wymowę. (o sztuce motywacji)
Walczyliśmy o honor, o dumę, ale umiejętności zabrakło. (po meczu z Szachtarem)
Czuję się upokorzony przez zawodników. To spotkanie to kompromitacja. Oczekiwałem profesjonalnego podejścia do meczu. (po meczu ze Stalą Sanok)

[Obrazek: z4348746X,Franciszek-Smuda.jpg]

Franciszek Smuda

Wygrana jest lepsza niż orgazm. Porażka jest dla mnie katorgą.
Jak się komuś nie podobają transfery Legii, to niech wyp...dala na Polonię. Zobaczymy, co powiedzą ci, którzy nazywają Citkę, Wojtalę i Łapińskiego kalekami, kiedy te kaleki zdobędą potrójną koronę.
Zajechać kogoś to można w łóżku. (o okresie przygotowawczym do sezonu)
Jestem człowiekiem prostolinijnym i bezpośrednim. Nie chowam się pod stół. Niektórym działaczom Legii to się nie podoba.
Kaczka, sraczka, padaczka, Siadaczka.
Ten zawodnik długo by u nas nie pograł. Owszem jest wysoki, ma dobre warunki fizyczne ale przyspieszenie jak pociąg towarowy. (o testowanym zawodniku)
Przed własną publicznością padliny grać nie można. Musimy przez dziewięćdziesiąt minut być "desperados".

[Obrazek: s13_a.jpg]

Janusz Wójcik

Kasa, misiu, kasa.
Kiełbasy w górę i golimy frajerów (mobilizacja przedmeczowa)
Nie jestem zazdrosny, bo też nie mam czego zazdrościć temu handlarzowi cytrusów. Mnie się tylko serce kraje, że mój ukochany klub stacza się na psy. (komentując zatrudnienie Jerzego Engela na stanowisku dyrektora sportowego Legii)


[Obrazek: z3430090XJan-Tomaszewski.jpg]

Jan Tomaszewski

Michał Listkiewicz na konferencji powiedział, że dla polskiej piłki kupę zrobił i kupa mu jeszcze została do zrobienia.
To nie był błąd, to był wielbłąd.
Chyba odwaga pomyliła mu się z odważnikiem.
Gdybyśmy nie wygrali z Wyspami Owczymi, bylibyśmy baranami.
Nasza reprezentacja gra bosko - Bóg jeden wie jak zagra.

[Obrazek: piekarski5_d.jpg]

Mariusz Piekarski

W życiu przeczytałem tylko jedną książkę, bo miała tylko osiem stron. To była "Nasza szkapa". Chyba coś o jakimś wychudzonym koniu.

[Obrazek: Jerzy_Kasalik_Fot_Kasalik_1020209.jpg]

Jerzy Kasalik

Piłkarze są jak prostytutki, a nawet gorsi. Bo one biorą tylko kasę za swoją pracę, a oni cię jeszcze oszukują.

[Obrazek: tomasz_frankowski.jpg]

Tomasz Frankowski

Pewnego dnia Smuda nauczył się wysyłać SMS-y. Pierwszego wysłał do Kmiecika, który był wtedy jego asystentem. Napisał "ty ch...".

[Obrazek: z4892207X,Stefan-Majewski.jpg]

Stefan Majewski

Dla mnie seks jest elementem wypoczynku i jeśli piłkarz ma problemy z zaśnięciem to lepiej, żeby oddał się tej przyjemności, a nie przewracał się nerwowo z boku na bok.

[Obrazek: 250px-Jacek_Wi%C5%9Bniewski.jpg]

Jacek Wiśniewski

W ostatnich minutach sędzia nam nie pomógł. No ale my sami też sobie nie pomogliśmy. Bo trzeba przyznać, że ja to się zachowałem jak... pipa przy tym kryciu Hajto.
Zesralim się, graliśmy jak pipki.
W pierwszej połowie byliśmy frajerami, z kolei w drugiej bohaterami

[Obrazek: hahahaha_743.gif]

W drugiej części, cytaty sław zagranicznych.
  Odpowiedz
#2
Super wątek tungar!!! Przy niektórych uśmiałem się tak, że boki zrywać ale niektóre to jednak mądre słowa. Czekam na więcejOk
  Odpowiedz
#3
Jak robimy plebiscyt, to ja też jestem za Łazarkiem za to:

Cytat:Z budowaniem drużyny jest podobnie jak z kopulacją słoni. Dużo kurzu, hałasu, a efekt za dwa lata.

:D
  Odpowiedz
#4
O tak Łazarek ma jakiś szczególny dar do takich powiedzonek. Kiedy był aktywnym trenerem, dziennikarze oblegali go licząc na jakieś nowalijki w jego wypowiedziach. Szkoda że nie jest już tak aktywny, no ale w końcu ma swoje lata (ur.1937 roku).
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Piłkarskie mądrości cz 2 tungar 0 2 550 06.10.2011, 17:53
Ostatni post: tungar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości