Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Plan lekcji
#1
Postanowiłem zrobić jakiś większy projekt w związku z poznawaniem php i przechodzeniem z front-endu na back-end. Pod domeną (tymczasowo) tirix.pl znajduje się plan lekcji dla szkół :D  . Większość ma już elektroniczny dziennik, ale nadal korzystają z zewnętrznych aplikacji, które są albo przestarzałe, albo po prostu słabe. Mimo wszystko nawet gdyby szkoły olały projekt to leci do portfolio. 

Przykłady:
https://zs37.edupage.org/timetable/
http://lo50.edu.pl/plan/index.html

Także tworzę rozbudowany cms, który ułatwi wszystkim robotę. Jest już system logowania do panelu (baza danych,phpmyadmin) przewdziany dla administratora serwisu. W nim będą znajdować się wszystkie ustawienia, statystyki oraz edytor planu lekcji. Ten będzie dostępny dla wszystkich na stronie głównej, responsywny i estetyczny. Postanowiłem, że dane takie jak plan lekcji będą publiczne (zresztą i tak są) i będą znajdować się w pliku json. Może później zrobię API Jupi

Zakodowany plan lekcji >> https://codepen.io/badurski/full/JrPbWq/
Moje wypociny > https://tirix.pl

Passy do panelu*:
login: admin
hasło: admin1234
* Zmienię gdy dodam edycję planu. Na razie można buszować  :D .
Feedback, przemyślenia mile widziane.
Niedostępny
  Odpowiedz
#2
Wygląda estetycznie, jak jeszcze będzie dobrze działać to myślę, że szkoły z niego skorzystają, bo prezentuje się o wiele lepiej od tamtych przestarzałych programów.


  Odpowiedz
#3
Robotox no to miałabyć jedna z zalet  Haha. Dzięki.
  • Można już edytować dane w zakładce sale, nauczyciele i klasy.
  • Dodałem powiadomienia.
  • Lista powinna liczyć zaznaczone elementy.
  • Poprawiłem kilka błedów.

Standardowo feedback >> tirix.pl
Niedostępny
  Odpowiedz
#4
Wyglądowo - mega! Sam bardzo chętnie bym korzystał z takiego planu.
Tak z innej beczki widzę, że masz sporą wiedzę odnośnie programowania stron, mógłbyś wrzucić w osobny wątek z jakich książek czerpałeś wiedzę? Czy może sam internet? Bardzo chętnie poczytam! ;)
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#5
Nie powiedziałbym Nieśmiertelny. Dopiero zaczynam swoją większą przygodę z php. Wiedzę czerpię głównie z internetu i zwłasnych doświadczeń. Czytam dokumentację, czasami zajrzę do stackoverflow, oglądam poradniki i jakoś daję radę. Jakbyś chciał zacząć to polecam ten kanał na yt. Ziomek dobrze tłumaczy > https://www.youtube.com/channel/UCzn6vAf...Lax1fck_jw
  • Można już dodawać, usuwać elementy z listy.
  • Poprawiłem masę rzeczy.
Standardowo feedback >> tirix.pl
Niedostępny
  Odpowiedz
#6
Fajne, przejrzyste. :)
  Odpowiedz
#7
(20.09.2017, 22:43)Dennijs napisał(a): Jakbyś chciał zacząć to polecam ten kanał na yt. Ziomek dobrze tłumaczy > https://www.youtube.com/channel/UCzn6vAf...Lax1fck_jw
Bardzo lubię oglądać jego filmiki na tematy matematyczne tj. Złota liczba, złote ciągi, liczby pierwsze itd.
Odnośnie strony.. Witryna jest out of service? Nie mogę wbić aktualnie.
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości