Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Po co są nam marzenia?
#1
Wile ludzi marzy o różnych rzeczach, zjawiskach itp..Myśląc, że kiedyś te marzenia nam się spełnią, ale czy tak jest? Tego nie wiemy. Nie wszystkim ludziom spełniają się marzenia, może dlatego że trzeba dużo czasu, wysiłku, pracy.
Wracając do tematu, czym są dla Was marzenia?

Jako pierwszy odpowiem na to pytanie, żeby nie robić of topu. Marzenia są celami do spełnienia. Od dziecka zaczynamy marzyć o czymś. Wyobrażamy sobie naszą przyszłość, ale pragniemy miłości, szczęścia. Tak naprawdę marzymy do końca naszego życia, bo człowiek bez marzeń umiera.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#2
Po co są marzenia? Myślę że po to aby odpłynąć od szarej rzeczywistości, tym samym napełniając nasze
akumulatory do pracy i osiągania wcześniej wyznaczonych celów.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#3
Marzenia są po to, byśmy mieli świadomość, że może być lepiej w szarej rzeczywistości, że może się coś udać i możemy być szczęśliwi. Wiele ludzi marzy by oderwać się od codzienności, która niejednokrotnie nas przytłacza.
  Odpowiedz
#4
Marzenia są pewnym celem do którego należy dążyć może celem abstrakcyjnym i trudnym do zrealizowania ale nigdy nie należy rezygnować z marzeń bo a nóż się spełnią. Ja nię będę mówił o swoich marzeniach niech pozostaną moją tajemnicą.
  Odpowiedz
#5
Marzenia są po to, żeby lepiej nam się żyło i żebyśmy mieli cele, do których będziemy dążyć. Marząc zapominamy o problemach i zaczynamy widzieć pozytywne aspekty życia.
  Odpowiedz
#6
Zacznę tak jak inni: Marzenia są po to aby móc oderwać się od rzeczywistości i na chwilę przenieść się do lepszego (bo przez nas ułożonego) świata... żeby później rąbnąć głową o podłogę. Owszem, marzenia mogą pomóc, stać się inspiracją, motorem do działania ale wszystko trzeba dawkować z umiarem. Trzeba też wiedzieć, które marzenia są możliwe do spełnienia i je próbować urzeczywistniać, a które są praktycznie nieosiągalne- między innymi mam na myśli takie, których osiągnięcie wymagałoby zbyt dużych poświęceń w wyniku czego byłoby tylko Pyrrusowym zwycięstwem.
Jeśli okaże się, że dane marzenie jest zbyt abstrakcyjne, lepiej przemówić sobie do rozsądku i porzucić je, żeby nie skończyć jak Adaś w ,,Dniu Świra".
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz
#7
Marzenia pozwalają mi wyznaczać sobie cele, do których dążę. Nie zawsze się udaje, ale mimo wszystko uważam, że warto marzyć. Bez marzeń byłoby dziwnie.
  Odpowiedz
#8
Marzenia to między innymi nasze cele życiowe które możemy realizować i być w jakimś stopniu spełnionym, ale również po to aby oderwać się chociaż na trochę od rzeczywistości, szarej codzienności. Bez marzeń nie można niczego osiągnąć, bo są różne marzenia i gdyby nie one to nasze życie byłoby bezcelową egzystencją. Dają energię do podejmowania wyzwań, nadają sens życiu.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Marzenia się spełniają WazzUp 3 1 405 13.12.2013, 18:58
Ostatni post: Jarus

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości