Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Po wymianie zasilacza nie mogę uruchomić Windowsa
#1
Witam. Ostatnio spalił mi się zasilacz w komputerze i po wymianie na nowy, i próbie włączenia komputera wyskakuje mi komunikat:
boot from cd: disk boot failure insert system disk and press enter

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
  Odpowiedz
#2
Ja tak samo miałem.
Odłącz na 5 minut dysk i włącz.
Powinno pomóc , przynajmniej u mnie to pomogło.
Jeśli nie pomoże, poczekaj za innym specem aż się wypowie :)
  Odpowiedz
#3
być może coś z dyskiem twadym
gelmenn napisał(a):Odłącz na 5 minut dysk i włącz.
potwierdzam zrób tak jeżeli nie pomoże powinieneś iść do komisu
być może razem z zasilaczem dysk padł różnie to może być
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#4
Po pierwsze sprawdź dokładnie czy dysk twardy jest poprawnie podłączony, najlepiej pozmieniaj wtyczki, z zasilacza wystaje ich sporo, dobrze by było podpiąć go też na inne gniazdo taśmy, bądź na inną taśmę. Wygląda to trochę tak jakby komp nie widział dysku, warto sprawdzić też w ustawieniach biosu czy go wykrywa i jak masz tam botowanie ustawione.
  Odpowiedz
#5
Sprawdź czy dysk jest prawidłowo podpięty. Jak możesz sprawdź na innym komputerze czy zadziała.

Bardzo prawdopodobne, że dysk oberwał. Często bywa tak, że gdy spali się zasilacz zwarcie pociąga za sobą inne części.

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e
  Odpowiedz
#6
Zapomniałem dodać zasilacz wymieniłem gdy zaczeło się w nim coś przypalać i było czuć spalenizną i komputer wtedy jeszcze działał sprawnie, więc możliwe żeby spalił się nagle dysk?
  Odpowiedz
#7
Twój komunikat błędu określa iż system nie może się bootować (załadować, uruchomić) z powodu błędu
na dysku. Proponuje najpierw sprawdzić czy kable są dobrze wpięte, czy nie latają.
Jeśli problem będzie się powtarzał, proponuje Ci wypalić jakiegoś linux'a na pendrive i odpalić z niego system,
następnie dzięki niemu będziesz mógł wejść do dysku i sprawdzić czy jest uszkodzony cały, czy uszkodziły się jakieś
wątki.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie mogę wyłączyć komputera Raf7 5 3 270 27.11.2012, 19:14
Ostatni post: Raf7
Exclamation Nie mogę napisać literki "ć" SimLay 10 6 127 23.09.2011, 19:10
Ostatni post: Imcoran
  Monitor włącza się dopiero po właczeniu windowsa Kucharek 2 3 184 30.07.2011, 03:25
Ostatni post: Kucharek
  Instalacja Windowsa XP - nie można wczytać CD Chomikowy11 0 2 239 23.06.2011, 00:00
Ostatni post: Chomikowy11
  Nie da się uruchomić pliku... nitro109 9 5 380 01.06.2011, 01:21
Ostatni post: tonyviroos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości