Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Pokłosie meczu Legia - Hapoel
#1
Na meczu Legia Warszawa – Hapoel pojawił się kontrowersyjny transoarent "Jihad Legia" stylizowany na alfabet arabski. W kulturze islamu Dżihad oznacza dokładanie starań i podejmowanie trudów w celu wzmocnienia wiary i islamu. Ale termin ten ma też jeszcze jedno znaczenie tłumaczone jako "święta wojna" i kojarzone z organizacjami terrorystycznymi.

[Obrazek: 1317370701605.jpg]

Cytat:"Wyjaśniamy tę sprawę. O godz. 13 mamy spotkać się z organizatorami meczu, przedstawicielami klubu" - powiedział w piątek PAP rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński. Dodał, że nikt formalnie nie zgłosił policji popełnienia przestępstwa.Tymczasem zarząd Legii wydał Oświadczenie:

Cytat:Żałujemy, że nasi kibice, którzy wspaniale dopingowali drużynę przez cały mecz, dopuścili się zachowania, które negatywnie wpływa na ocenę ich postawy podczas spotkania z Hapoelem Tel Awiw.
Osoby, które przygotowywały tzw. oprawę podpisały oświadczenie, w którym zobowiązują się do przestrzegania przepisów - w tym uszanowania zakazu wywieszania transparentów z niedozwolonymi na stadionach treściami. Niestety zobowiązanie to zostało naruszone i kibice muszą spodziewać się konsekwencji – m.in. zakazów stadionowych.
Stosowne decyzje zostaną podjęte po analizie materiału dowodowego oraz przeprowadzeniu przez klub postępowania dyscyplinarnego, a naturalną konsekwencją zaistniałej sytuacji będzie obciążenie kibiców odpowiedzialnych za incydent kosztami potencjalnej kary finansowej, która grozi klubowi ze strony UEFA. Liczymy również, że – zgodnie z podpisanym przez klub i Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa latem 2010 roku porozumieniem – SKLW podejmie działania, aby tego typu sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

A Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa odpowiada:

Cytat:Z zażenowaniem przyjęliśmy dzisiejsze oświadczenie KP Legia w sprawie oprawy „Jihad Legia”. Nie wiemy, które z tych słów tak razi oburzonych. „Dżihad” ma swoje konkretne znaczenie. Jako zagorzali kibice, wielokrotnie odwoływaliśmy się zarówno do symboliki religijnej –np. w tak chwalonej oprawie „Boże Chroń Fanatyków”, jak i do samego „dżihadu” w jego prawdziwym znaczeniu –„Dżihad Legia” w czasie konfliktu z ITI.

"Ten napis nikogo nie obraża. +Jihad Legia+ miało oznaczać, że Legia to dla nas najwyższa wartość i będziemy o nią walczyć. Jeśli ktoś nas posądza o jakieś treści antysemickie, to chyba nie rozumie znaczenia tego słowa" - powiedział PAP Wiśniewski.
"Oczywiście nieprzypadkowo taki transparent pojawił się przed czwartkowym meczem. Chcieliśmy być zrozumiani przez rywali. Zresztą kibice Hapoelu są znienawidzeni w swoim kraju za sprzyjanie Arabom, bo to pierwszy klub, który zdecydował się ich zatrudnić" - podkreślił Wiśniewski.

W całej tej sprawie dziwi mnie jedno, o oprawie Legionistów głośno jest w całym kraju, pisze o nim prasa i mówi telewizja, wypowiadały się nawet różne organizacje. Tymczasem nie znalazłem żadnego odzewu ze strony Izraelskiej, żadnych oświadczeń, żadnych protestów. To o co właściwie chodzi?

I jeszcze raz to co najważniejsze, wszystkie bramki z meczu Legia - Hapoel.  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  12 Ekstraklasy Lech-Legia tak się bawią kibice tungar 0 2 617 02.11.2011, 03:15
Ostatni post: tungar
  Kibicowski styl - Legia Warszawa tungar 0 4 113 08.10.2011, 14:11
Ostatni post: tungar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości