Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Poprawienie sylwetki w domu
#1
Chcę sobie kupić hantle, żeby poprawić swoją sylwetkę, ale nie orientuję się jakie mam kupić. Ile potrzebuję na początek obciążenia i od czego zaczynać ćwiczenia? Macie jakieś rady?
Moim celem są głównie ręce i klata.
  Odpowiedz
#2
Hantle w warunkach domowych to raczej tylko ręce, barki i kaptury, bez ławeczki ciężko robić rozpiętki. Pomyśl o drążku - on daje szerokie możliwości, polecam Ci też książkę Oliviera Lafay'a - "Trening siłowy bez sprzętu", hantle mogą okazać się zbędne ;)
  Odpowiedz
#3
Brzuszki, brzuszki i jeszcze raz brzuszki ;) według mnie :D

Wysyłane z mojego LG GT540 za pomocą Tapatalk 2

Brzuszki, brzuszki i jeszcze raz brzuszki ;) według mnie :D

Wysyłane z mojego LG GT540 za pomocą Tapatalk 2
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz
#4
Tomku zobacz tutaj: podciaganie.pl
Są tam także odnośniki do innych stron z ćwiczeniami. Poprzeglądaj je sobie. Co do hantli to nie ma sensu kupować od razu nie wiadomo jak ciężkich, najpierw trzeba organizm przyzwyczaić do samych ćwiczeń. Ja zacząłem od zwykłych 4 kg hantli.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#5
Jeśli zależy Ci na hantlach i jesteś początkującym to możesz kupić 2x10kg, ewentualnie 2x20kg - starczy na dłużej. Do tego dokupić gryf długi i obciążenie z hantli możesz przekładać na sztangę.
[Obrazek: 98687577.jpg]
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
"You think you know me..."


  Odpowiedz
#6
(29.11.2012, 01:13)synonim11 napisał(a): polecam Ci też książkę Oliviera Lafay'a - "Trening siłowy bez sprzętu", hantle mogą okazać się zbędne ;)

Na jakimś chomiku jest, bo chętnie bym się zapoznała chociaż wstępnie, dziwnie czuje, że dla pań też mogłoby się tam znaleźć kilka ciekawych rzeczy:-) A ćwiczenia lubię.
  Odpowiedz
#7
w ebook free - kursy, poradniki - szukaj, hasło: przyjaciel
  Odpowiedz
#8
Zaczynaj od ćwiczeń wielostawowych, na koniec zostaw sobie te wykonywane w izolacji. Hantle i mała sztanga na początek wystarczą, możesz dorzucić jakiegoś ekspandera. Laweczkę możesz sobie zrobić z dwóch krzeseł czy taboretów, do komfortu daleko, ale nikt nie mówił, że ma być lekko:-) Rozpiętki i przeciąganie nad głową hantli zrobisz bez problemu, nie zapomnij jednak o nogach, jakieś przysiady, wznosy na palce z belką z przodu itd. Nic nie wygląda gorzej niż rozbudowany facet na chudych, pałąkowatych nogach.
  Odpowiedz
#9
(29.11.2012, 01:07)Tomek1 napisał(a): Chcę sobie kupić hantle, żeby poprawić swoją sylwetkę, ale nie orientuję się jakie mam kupić. Ile potrzebuję na początek obciążenia i od czego zaczynać ćwiczenia? Macie jakieś rady?
Moim celem są głównie ręce i klata.

Polecam trening kalisteniczny - bez żadnych ciężarów (hantli, sztangielek, sztang czy ekspanderów). Jest to trening siłowy na własnej masie ciała. Nie potrzeba żadnych przyrządów, jedynie prócz dobrego drążka (jednak i tu można zaimprowizować). Osobiście stosuje ten trening już od ponad pół roku i efekty siłowe są lepiej niż dobre... lepsze niż po 3 latach siłownii + suple

Dodam tak na marginesie, że nie należy się skupiać tylko na poszczególnych partiach ciała przy ćwiczeniach (chyba, że trenujesz jakieś sporty siłowe lub wyczynowe gdzie jest musisz mieć rozwiniętą tylko daną grupę mięśniową) Osobiście uważam, że jak trenować to całe ciało bo tylko taki trening da Ci widoczne i zamierzone rezultaty i sylwetka wygląda naprawdę naturalnie i super, a nie asymetrycznie. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania służę pomocą.

Pozdrawiam
  Odpowiedz
#10
Na początek w zupełności wystarczą Ci ćwiczenia na tzw. własnym ciężarze ciała. Pompki, brzuszki, przysiady- wykonane prawidłowo, z całą pewnością przyniosą efekty. Dodatkową zaletą jest to, że poprawisz swoją ogólną sprawność i wytrzymałość a nie tylko wybrane partie mięśni. To najlepiej zrobić w kolejnym etapie, kiedy już zbudujesz jakiekolwiek podstawy siły i wytrzymałości. Sklepów oferujących sprzęt do ćwiczeń jest cała masa. Ja zamówiłam hantelki w sklepie internetowym.
i kiedy nie chce mi się iść na siłownie mogę w spokoju ćwiczyć w domu.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości