Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani,com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera.

Strona Odjechani.com.pl wykorzystuje pliki cookies, pozostając na stronie wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
  • Witamy na forum Odjechani.com.pl!
  • Rozgość się, każdy znajdzie tu coś dla siebie ;)
  • Dla zarejestrowanych dostępny jest Odjechany czat!
Witaj! Logowanie  Rejestracja


[Poradnik Allegro] Jak licytować, by wygrać każdą aukcję.
#1
Jeśli chcesz kupić przedmiot na licytacji i jednocześnie nie przepłacać,
musisz przechytrzyć innych kupujących. Najlepszą taktyką jest licytowanie w ostatniej chwili. Dzięki temu przedwcześnie nie windujesz ceny przedmiotu, a jednocześnie maskujesz chęć jego zakupu. Dlatego zamiast składać ofertę na
początku licytacji, skorzystaj z mechanizmu monitorowania aukcji. W tym celu na stronie oferty w tabelce Dane znajdź sekcję Do końca, która zawiera informacje o czasie do zakończenia licytacji. Poniżej tej informacji znajduje się link Dodaj do obserwowanych aukcji. Kliknij na niego, a następnie podaj swój login na Allegro. Od tego momentu możesz sprawdzić status przedmiotu na podstronie Moje Allegro, w zakładce Moje zakupy i sekcji Obserwowane aukcje, link Trwające. Tutaj możesz także skonfigurować automatycznie powiadomienia o zmianach w statusie aukcji.

Ustaw przypomnienie
Jeśli chcesz, żeby system przypominał ci o zbliżającym się końcu aukcji, znajdź na stronie Lista obserwowanych ofert (zobaczysz ją po wejściu na podstronę Trwające), w dolnej części strony listę Przypomnij. Wybierz z niej, na jaki czas przed zakończeniem aukcji Allegro ma cię powiadomić o tym fakcie. Mechanizm monitorowania aukcji ma także funkcję powiadomień o przebiegu aukcji przez e-mail i GG. Aby je aktywować, zaznacz przy polu danej aukcji zapisanej w Obserwowanych pola Email i GG. W przypadku GG trzeba jeszcze w komunikatorze dodać jako znajomego numer 600, z którego przychodzą komunikaty Allegro. Na koniec jeszcze określ, jakie powiadomienia mają przychodzić do twojej skrzynki. W tym celu na stronie Moje Allegro kliknij zakładkę Moje konto. Tam w menu Ustawienia kliknij link Powiadomienia. Na liście, która się wyświetli, zobaczysz opcje dostosowania komunikatów.

Nie daj się przelicytować
Końcówka aukcji na Allegro zawsze jest gorąca, bo czeka na nią wielu kupujących. Aby nie dać się przelicytować, cały czas sprawdzaj aktualną cenę przedmiotu, odświeżając co chwilę widok strony przedmiotu za pomocą klawisza [F5]. Aby skutecznie zalicytować w ostatniej chwili, otwórz na czas końcówki drugie okno lub zakładkę przeglądarki ze stroną aukcji, następnie wpisz do pola Licytuj maksymalną kwotę, jaką jesteś gotów zapłacić za przedmiot, i kliknij Licytuj. Nie oznacza to jeszcze zgłoszenia chęci zakupu. W następnym oknie będziesz musiał się zalogować, a w kolejnym zobaczysz formularz Sprawdź i potwierdź
swoją ofertę
. Dopiero gdy tu klikniesz Licytuj, będzie to oznaczało zobowiązanie do zakupu. Jeśli chcesz podstawić swoje maksimum na ostatnią chwilę, czekaj z kliknięciem przycisku Licytuj do 30–20 sekund przed zakończeniem aukcji. Jeśli jesteś pewien szybkości swojego łącza, możesz kliknąć na 10 sekund przed końcem licytacji. Nie licytuj okrągłych kwot. Zawodowi kupujący często składają ofertę np. 100,01 zł. Aby przebić taką kwotę trzeba wpisać 101 zł, a w gorącej końcówce aukcji niekiedy nie ma już na to czasu.

Jak wygrać aukcję?
• Wyszukuj licytacje od niskiej kwoty,
np. od 1 zł. Tylko tam uzyskasz
dobrą cenę.
• Okazyjne licytacje wyławiaj dzięki
monitorowaniu kategorii.
• Licytuj w ostatniej chwili, żeby nie
podbijać ceny przedmiotu.
• Używaj automatycznego snajpera
Aukcyjnego, na przykład na stronie
Kod:
www.snip.pl

albo
Kod:
www.aukcjoner.pl
 
Odpowiedz cyt.  
Odjechani.com.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Odjechanych!
Reklama
#2
Aby wygrać aukcję musisz czekać do ostatniej minuty z zegarkiem z sekundnikiem w ręku.
Nie zapomnij aby często odświeżać stronę z licytacją !!!
Gdy po odświeżeniu pojawi się napis: poniżej minuty to szybko spoglądasz na sekundnik i odliczasz czas od 30 do 40 sekund.
W tym czasie jeszcze szybciej przebijasz poprzednią cenę zerkając aby czas 35 sekund Cię nie wyprzedził - musisz działać bardzo szybko !!!
Zawsze na 10 sekund przed końcem aukcji system aukcyjny kończy aukcję więc się nie spóźnij.

Bardzo korzystnym sposobem jest próba odgadnięcia najwyższej kwoty jaką postawił aktualny kupujący.
Jeżeli chcesz przebić jego kwotę to musisz trafić w samo sedno.

Najważniejsze jest również określenie wartości sprzedawanego towaru oraz określenie czy inni kupujący będą się bić o towar czy nie?
Jeżeli stwierdzisz że towar jest bardzo dobry i że już od początku aukcji jest kilku chętnych to możesz mieć pewność że ostateczna kwota będzie dość wysoka. Nie zapominaj że gdzieś tam po drugiej stronie ekranu siedzi człowiek podobny do Ciebie i też czeka na końcówkę aukcji.

Przykład przebicia najwyższej kwoty aukcji:

# Towar: Karta graficzna AGP - Sapphire ATI Radeon X1950 w stanie bardzo dobrym - będzie miała spore branie.
# Do zakończenia aukcji pozostało: poniżej minuty - upłynęło ~5 sekund - cena wywoławcza 45,00zł.
# Odliczam czas 35 sekund z zegarkiem analogowym ze stukającym sekundnikiem - słyszę mijające sekundy.
# Szukam na chybił-trafił najwyższej kwoty aktualnie kupującego i wpisuję 50,01zł.
# Za mało !!! Automat przebił mnie i wystawił kwotę 55,01zł !!! - upłynęło ~15sekund - zegar tyka
# Wpisuję kwotę 60,01zł - Automat znowu mnie przebił i podał kwotę 65,01zł - upłynęło ~25sekund - zegar tyka
# Myślę że 90 złotych to będzie dobra cena na początek i wpisuję 90,01zł.
# Automat przebił mnie tym razem i podał kwotę 95,01zł - upłynęło ~35 sekund - do zakończenia aukcji pozostało 15 sekund !!!
# Na chybił-trafił wpisuję 100,01zł i... udało się !!! Przebiłem gościa bo podał kwotę 100zł - zegar tyka, pozostało 7 sekund.
# Czekam... - zegar tyka, ...tyk ...tyk ...5 ...4 ...3 ...2 ...1 Aukcja: Zakończono. Kupujący: skrzypas

Gościu podał kwotę 100zł ale to nie oznacza że ja muszę zapłacić 105,00zł - Automat przebijał o aż 5 złotych !!!
Przebiłem gościa bo trafiłem w jego kwotę o jeden grosz większą - 1 grosz jako minimalna kwota przebicia zamiast aż 5 złotych.

Teraz na minimalnym przykładzie pokażę jak można się domyślić kwoty maksymalnej Kupującego:

# Cena wywoławcza wynosi 50,00zł ale Kupujący podał wyższą kwotę maksymalną jaką zgodził się zapłacić za towar.
# Gdy wpiszę kwotę 55,00zł to pojawi się informacja że moja kwota jest za niska ale...
^ jeżeli cena wywoławcza zmieni się na 60,00zł to będzie oznaczało że muszę próbować przebijać dalej aż do uzyskania sytuacji opisanej poniżej.
^^ jeżeli natomiast cena wywoławcza nie zmieni się i pozostanie tyle ile wpisałem czyli 55,00zł to teraz już wiem że Kupujący albo podał kwotę maksymalną 55,00zł albo 60,00zł i jedynym sposobem na przebicie będzie podanie kwoty o jeden grosz większej czyli 60,01zł i wtedy mam 100% pewności że go przebiłem.
 
Odpowiedz cyt.  
#3
Dzięki za polecenie [CIACH] Tego właśnie szukałem!
 
Odpowiedz cyt.  
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Agar.io│Poradnik │ Informacje │ Triki │ Hacki androidplus 62 66,346 05.01.2016, 18:54
Ostatni post: WazzUp
  Aukcje Internetowe androidplus 5 732 23.07.2015, 09:22
Ostatni post: alexon
  Oszukiwanie na allegro - da się coś z tym zrobić? Slash 9 1,150 03.03.2015, 00:38
Ostatni post: Swordancer
  Oszust na allegro. Mesajah 9 2,186 21.12.2014, 17:29
Ostatni post: szalony
  Oryginalne i rzadko spotykane oferty na allegro. Baron 12 3,419 28.06.2014, 01:27
Ostatni post: saturas

Skocz do:


Przeglądanie: 1 gości