Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


[Poradnik] Jak sobie ułatwić zdanie egzaminu praktycznego E14/EE09.
#1
W tym poradniku omówię krótki, ale bardzo przydatny sposób na zdanie praktycznego egzaminu E14 lub EE09 w przypadku, gdy się zapomni jakiś podstawowych rzeczy związanych z technologiami HTML i CSS. Na praktycznym egzaminie E14(EE09 dopiero będzie wprowadzony, ale powinien być podobny do E14) głównym zadaniem jest zrobienie strony internetowej w HTMLu i PHP wraz z szablonem w CSS. Potrzebną składnię trzeba znać na pamięć, niestety czasem może coś wylecieć z głowy i nie będzie się w stanie np. podlinkować pliku CSS do głównej strony. Jednak na egzaminie mamy do dyspozycji pakiet Xampp, który jest niezbędny do uruchomienia lokalnie witryny w PHP wraz z bazą danych. Jak to wykorzystać? Gdy wejdziemy na http://localhost/phpmyadmin/, możemy przejrzeć kod źródłowy tej strony, poprzez kliknięcie prawego przycisku myszy i wybranie "zbadaj element"(tak przynajmniej to obecnie wygląda w Firefoxie). Drugi sposób, to wejście do katalogu Xammpa, który znajduje się domyślnie w partycji systemowej, potem wejście w katalog "htdocs". Tam będzie się znajdować strona, którą można zobaczyć wchodząc w adres http://localhost/ I w ten sposób możemy sobie zobaczyć jak zrobić potrzebne rzeczy w HTMLu i CSSie przeglądając kod lokalnej strony Xamppa.
[Obrazek: s5pFn9Z.png]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości