Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


[Poradnik] Przydatna rola klawisza Windows
#1
Poniżej przedstawiam różne ciekawe funkcje jakie możemy wywołać naciskając klawisz Windows (na klawiaturze między lewym Ctrl a lewym Alt) + jakiś przycisk. Dzięki temu można szybko wywołać wiele potrzebnych funkcji.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTpRpxOZKIVlfKhFcAAXpX...nB96aOWLxe]

Win – rozwinięcie menu Start,
Win + E– uruchomienie Eksploratora Windows,
Win + R – wywołanie okna Uruchom,
Win + D – minimalizacja lub przywrócenie na ekran zminimalizowanych okien,
Win + F – wywołanie okna wyszukiwania,
Win + L – zablokowanie komputera,
Win + M – minimalizacja okien,
Win + Shift + M – przywrócenie zminimalizowanych okien,
Win + F1 – wyświetlenie pomocy Windows,
Win + Pause/Pause Break – wyświetlenie okna System/Właściwości systemu (Win XP),
Win + Tab - kombinacja tych klawiszy zaznacza kolejne przyciski na pasku zadań (klawisz Spacja wywołuje okno zaznaczonego przycisku)

  Odpowiedz
#2
Ten klawisz jest na mojej klawiaturze i w ogóle go nie używam.
No wcale no. Głupki z Microsoftu wymyślili głupi klawisz i tyle.

Najwięcej operacji wykonuję myszką i znacznie szybciej minimalizuję okna niż gdybym stosował operację Win + M
(od Win do M jest trochę daleko i musiałbym albo poświęcić 2 sekundy lewą ręką albo 3 sekundy obiema zdejmując prawą rękę z myszki)
bowiem myszką w 1 sekundę chwytam ikonę Pokaż Pulpit i wszystkie okna minimalizują się,

..ale w zasadzie chyba zależy to od przyzwyczajenia każdego z Nas.
  Odpowiedz
#3
mnie ten przycisk wkurza :) bo gry gram i czasem sobie w lewy Ctrl albo Alt nie trafie to mi sie gra minimalizuje ... a ze mam slaby komp to sie potem wlacza znowu 5 minut ;p
  Odpowiedz
#4
Jeden z wielu klawiszy na klawiaturze, potrzebny bardziej albo mniej, wybór należy do właściciela komputera i klawiatury.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#5
A mi się z tego bardzo przydał skrót minimalizowania okien. Nigdy nie mogłem dojść do tego jak to zrobić z klawiatury. Bardzo mi się to przyda ponieważ zazwyczaj pracuję na bardzo dużej ilości pootwieranych okien, a często gęsto w pośpiechu zapisuje się coś na pulpicie. Później trzeba się jakoś do tego dostać.
Dzięki davi100.

P.S.
Dodaj sobie to do swoich poradników.
  Odpowiedz
#6
Ja zawsze korzystałem z Win + L do blokowania komputera gdy od niego odchodziłem pisząc jakieś tam bzdety do szkoły (kiedyś tam) lub po prostu nie chciałem aby mi go ktoś przejął... ha ha ha.
  Odpowiedz
#7
Klawisz Win można w łatwy sposób wyłączyć. Trzeba trochę pogrzebać w rejestrze. Spróbuję napisać o tym kolejny poradnik.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] jak wyłączyć klawisz Windows? davi100 2 5 895 04.12.2016, 19:14
Ostatni post: Robotox

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości