Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


[Poradnik]Sprawdzanie napięcia baterii i interpretacja wyników.
#1
Wcześniej ten poradnik napisałem na innym forum wielotematycznym ale ponieważ ono dawno upadło wrzucam tutaj ten poradnik.

W tym poradniku opiszę jak sprawdzić czy bateria którą posiadamy jest sprawna. To dotyczy się baterii typu AAA, AA i innych "paluszków" o napięciu 1,5 V. Testowanie baterii np. w latarce nie ma sensu, gdyż to bateria może nie być w stanie zasilić latarki, ale może dobrze działać np. w zegarku lub w innym urządzeniu.
Do sprawdzenia baterii potrzebny jest woltomierz z niezużytą baterią, ponieważ woltomierz ze słabą baterią może dawać niedokładne wyniki. Miernik należy ustawić na pomiar prądu stałego [DC] w zakresie do 2 V oraz jedną końcówkę przyłożyć do plusa a drugą do minusa baterii. Nie należy dotykać palcem metalowej końcówki, bo w niektórych przypadkach może lekko zafałszować wynik.
[Obrazek: bd500e12e5cdf645.jpg]
O to do czego nadaje się bateria w zależności od uzyskanego napięcia:
Powyżej 1,5 V-Bateria jest nowa i nadaje się do wszystkich urządzeń.
1,49-1,3-Bateria zużyta w nie wielkim stopniu. Będzie dobrze działać w wielu urządzeniach.
1,29-1.0-Bateria zużyta w większym stopniu. Może się nadawać tylko do zegarków, kalkulatorów, pilotów i innych mało wymagających urządzeń. Np. u mnie baterie o napięciu nie mniejszym niż 1,1 V działały w myszce bezprzewodowej.
0,99 lub mniej-Bateria zużyta w bardzo dużym stopniu. Nie nadaje się do wielu urządzeń.

Zabraniam kopiowania poradnika na inne strony bez mojej zgody !
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Up Wymiana uszczelki w baterii dwu-zaworowej. mabud73 8 14 716 18.10.2018, 14:48
Ostatni post: Rob19790522

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości