Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Porozmawiajmy o "Astronomii"
#1
Zapraszam wszystkich miłośników astronomii i nie tylko do wymiany poglądów, wyrażenia opinii oraz swoich poglądów.

Na rozkręcenie tematu zadam kilka pytań:
1. Czy chciałbyś polecieć w kosmos?
2. Jeżeli tak to gdzie byś się wybrał (na jaką planetę lub w jaki zakątek wszechświata)?

Odpowiedzi typu: 1. tak; 2 na księżyc; będą usuwane. Proszę bardziej rozwijać wypowiedzi.

Jeszcze mam taki pomysł abyście robili fotki swojego nieba jeżeli zobaczycie coś ciekawego. :)
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#2
To jest temat o astronomii czy o marzeniach?

Ja mam lepszy. Czy ktoś posiada jakiś reflektor. Jeśli tak to jaki, jakie ma parametry, jaki osprzęt do niego, czy robisz nim zdjęcia nieba, czy możesz je tutaj umieścić i opisać kiedy i co było fotografowane. Jesteś z niego zadowolony, czy to pieniądze wyrzucone na mebel, bo można w tej cenie kupić coś lepszego. Gdzie kupiłeś?
Gdzie go używasz?

Zastanawiam się nad zakupem Newtona 150/800 firmy Uniwersał.
Opis producenta:
Cytat:Ten teleskop jest przeznaczony dla nieco bardziej ambitnych amatorów nocnego nieba. Za jego pomocą można cieszyć się widokiem kraterów i pasm górskich na powierzchni Księżyca, faz Merkurego i Wenus, pierścień Saturna wraz przerwą Cassiniego oraz największym jego księżycem - Tytanem. Ponadto w zasięgu tego modelu pozostają 4 księżyce Jowisza pasy chmur w jego atmosferze oraz słynna Czerwona Plama, a także plamy słoneczne i wiele innych ciekawych obiektów, jak mgławice, galaktyki i planetoidy.
Teleskop zamontowany jest na statywie z głowicą paralaktyczną z mikroruchami. Ma regulowaną wysokość nóżek oraz wygodą półeczkę na akcesoria. Istnieje możliwość zamontowania mechanizmu zegarowego.

[Obrazek: Newton_150_800-1338635020.jpg]

Parametry:
- średnica lustra głównego - 150 mm
- ogniskowa lustra głównego - 800 mm
- światłosiła - 1:5,3
- kształt zwierciadła - paraboloida obrotowa
- dokładności wykonania (nie mniejsza niż) 1/8 lambda

Wyposarzenie:
- okulary - 25mm, 10mm
- soczewka Barlowa - 2x
- lunetka celownicza - 6x30
- filtr mylarowy do obserwacji Słońca
- podłączanie aparatu fotograficznego
- kolor tuby - niebieski

Mam w okolicy fajne miejsce do obserwacji. Mała mieścina, daleko od dużych aglomeracji, lekka górka i bardzo mało w okolicy oświetlonych lamp ulicznych. Powinno być fajnie widać.
Brakuje tylko sprzętu i czasu, ale są chęci i to już duzo.
[Obrazek: Oh_yes_its_free-1338710999.png] ftp://109.196.92.86/Poradniki
user: user
hasło: user

[Obrazek: Userbar-1340978593.png]
Używaj przycisku [Obrazek: postbit_reputation.gif] rozważnie!!!
Zamiast pisać post pod postem użyj przycisku [Obrazek: postbit_edit.gif]

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
  Odpowiedz
#3
1. Tak chciał bym polecieć w kosmos, bo w kosmosie z tego co wiem płynie wolniej czas :P
2. Zdecydowanie chciał bym postawic noge na księżycu, dlaczego sam tego nie wiem.
Dawno temu na fizyce w szkole oglądaliśmy film i właśnie to on mnie zafascynował, sposób poruszania się, lekkośc z jaka mozna się poruszać :)
  Odpowiedz
#4
Sorry za wykop i offtop... ale nie wytrzymam - ten wątek powinien mieć inny tytuł - Jak Diablo z Lucyferem o niebie gwarzyli :)
  Odpowiedz
#5
1 .Pewnie ,że tak,jednak byłby cykor ,że coś ze statkiem kosmicznym może być nie tak(podczas lotu)
2.Na inną zamieszkałą planetę. :)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości