Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Portfolio - jaki CMS najlepszy?
#1
Witam,
Pracuję na pewnej stronce od jakiegoś czasu wykonując graficzne zlecenia ale zapomniałem o jednej bardzo ważnej rzeczy... nie mam własnego portfolia!:P

Testowałem już kilka CMS na mojej stronie ale żaden nie był strzałem w dychę:
Joomla! - jak dla mnie zbyt zaawansowany. Znam HTML ale gorzej z PHP więc póki co odpada.
WordPress - blog... ehh tutaj również jestem zawiedziony bo bazowanie na czymś takim mi nie odpowiada. Wypadałoby aby grafik miał bardziej rozbudowany layout. BLOG
php-fusion - to samo co Joomla!
drupal - na pierwszy rzut myślałem że wreszcie wybrałem ale jednak nie, po głębszych testach doszedłem do wniosku, że podchodzi on pod php-fusion/joomla!.

Teraz takie pytanie, w którym CMS da rade zrobić coś takiego? Jestem pewien, że Joomla, php-fusion itd ale może znacie jakiś łatwiejszy CMS w którym można uzyskać takie portfolio?
Zapraszam do dyskusji.
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#2
Ja w szkole robiłem stronkę na http://pl.manifo.com/ o samochodach ;p hehe możesz skorzystać z tego, jest tam wiele przykładów ;p oczywiście po zalogowaniu się ;)
  Odpowiedz
#3
no fajna stronka Ok można się pobawić
[Obrazek: promyczek_xxpwwhr.png]
  Odpowiedz
#4
No tak tylko jest to darmowa stronka a ja chcę zainstalować na własnym serwie jakiegoś CMS'a. Wszystko musi wyglądać jak najbardziej profesjonalnie :)
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#5
CMSy na portfolio są imho dość ciężkie, ale biorąc pod uwagę fakt iż dzisiejsze hostingi są na tyle mocne że to właściwie nie stanowi jakiegoś mocnego obciążenia (pod warunkiem, że odpowiednio zoptymalizujemy dany skrypt i nie będziemy wszystkiego na raz używać)

Joomla - Dość ciekawa architektura i spory support, dzięki czemu zrobisz w nim wszystko, bo od razu ma ciekawe moduły/pluginy, zresztą w necie jest ogromny zbiór dodatków. Tylko szablony mogą jedynie sprawić kłopoty, ale ogólnie nie robi złego wrażenia; Chyba najsensowniejsze wyjście, ale musiałbyś ją ostro zoptymalizować.

Wordpress - Właściwie sprawa wygląda jak w Joomli, tyle że jest lekko inna konstrukcja, ale całość jest taka że i tak w nim wszystko zrobisz; Jeśli zrezygnowałbyś z Joomli, to na twoim miejscu brałbym właśnie WP.

Php-fusion - Nigdy nie będę z niego korzystał i nikomu nie polecam, zbyt sztywny, w ogóle nieelastyczny. Ma niby sporo wtyczek i innego typu dodatków, ale to nie zmienia faktu, że by zrobić coś swojego co będzie ingerować w wygląd lub cokolwiek innego trzeba się na grzebać i robić jakieś dziwne konstrukcje.

Drupal - Nie używałem, więc tutaj się nie wypowiem.

Co do podanego efektu, uzyskasz go dość łatwego w Wordpressie.
Właściwie do wykonania takiego portfolio wystarczyłaby tobie podstawowa wiedza PHP (właściwie do czego Ci tam PHP? Jedynie formularz i jakieś bzdety, ale poradników pełno) + HTML, CSS i JS.
  Odpowiedz
#6
Php-fusion
nie jest najprostszy, ale ma najlepszy polski support jakie widziałem przy systemach CMS.
Forum php-fusion jest bardzo czytelne i łatwo można znaleźć potrzebne informacje.
Faktem jest jednak to, że bez grzebania w kodach się nie obejdzie jeśli myślisz o ciekawym designie swojego portfolio.
Własne modyfikacje bardzo mocno jednak wpływają na późniejsze aktualizacje.
Php-fusion ma jeszcze jedną zasadniczą wadę. Wszechobecny spam. Testowałem już wiele CMSów, ale spam w php-fusion jest niestety mocno doskwierający.
Mimo to lubię ten system i polecam każdemu, nawet początkującemu, bowiem ten cms zmusi Cię do nauczenia się podstaw kodowania.

Jak zwykle się rozpisałem. :P

Nicholas - do Twoich celów proponował bym Ci jeszcze inne rozwiązanie.
Dość nietypowe, ale dające ciekawe możliwości.
Namawiam Cię do wypróbowania skryptu Coppermine.
Pamiętaj o celu do jakiego chcesz stworzyć stronę. Ma to być portfolio graficzne, a nie pamiętnik grafika, czy portal graficzny. Blogi czy Joomle i takie tam myślę, że odpadają. Są zbyt ciężkie i przekombinowane dla Twoich zastosowań. Ty powinieneś się skupić na prezentacjach swoich prac i do takich celów powinieneś szukać skryptów, które będą miały domyślnie wbudowane zaawansowane opcje do przeglądania grafiki na stronach.

Spróbuj i przetestuj jak będziesz chciał. Polecam.
  Odpowiedz
#7
Jeśli chodzi o portfolio do własnych celów to polecałbym właśnie WordPress - odrzucony przez Ciebie.
Dlaczego? - masa szablonów (na zagranicznych stronach), prosta obsługa, wiele dodatkowych wtyczek
dzięki którym zrobienie galerii do parę kliknięć.

Jeśli natomiast myślisz o tym bardzo profesjonalnie to pozostają skrypty, bądź zlecenie napisania go
(chyba że potrafisz sam) komuś innemu.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#8
Dlaczego? Znam masę profesjonalnych stron opartych na darmowych skryptach. Nie zgodzę się z tym, że do prowadzenia profesjonalnej działalności w Internecie potrzebujesz płatnych skryptów. Oczywiście to zależy też od rodzaju działalności i Twoich wymagań, jednak nie jest to regułą. Czasami wystarczy zrobić ładny szablon i strona może wyglądać naprawdę dobrze. :)
  Odpowiedz
#9
Adminie nie napisałem że muszą to być koniecznie płatne skrypty, po prostu podchodząc profesionalnie lepiej napisać skrypt od nowa ponieważ łatwiej go dostosować do własnych wymagań. Jeśli chodzi o osoby prywatne które chcą tylko pokazać swoje pracę darmowe skrypty jak najbardziej.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#10
Jeśli chcesz zrobić portfolio które nie będzie takie samo jak wszystkie inne w sieci zastanów się nad htm5 i css3, jeśli chcesz osiągnąć efekt taki jak na załączonym linku to wordpress.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strona szkoły - jaki silnik wybrać? Mychaty 5 4 006 02.05.2013, 09:58
Ostatni post: Mychaty

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości