Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Portfolio - jaki CMS najlepszy?
Polecam wordpress, sam zrobiłem dosyć ładne portfolio w 30minut(bez prac)
  Odpowiedz
Ja polecam CMS Joomla!, wykonałem sporo stron opartych właśnie o ten CMS nawet mój blog jest postawiony na Joomla!. Niezawodna nie posiada błędów i daje potężne możliwości.
  Odpowiedz
MXT napisał(a):mój blog jest postawiony na Joomla!. Niezawodna nie posiada błędów
Odnośnie błędów - z tym się nie zgodzę. Joomla akurat zawiera dość sporo błędów.
Nie wiem skąd masz informacje, że skrypt ten ich nie zawiera.
Jeśli już podajesz za przykład swojego bloga, to tylko Twoja strona główna zawiera aż 216 błędów!
http://validator.w3.org/check?uri=http%3...ator%2F1.3

Zaznaczę tu tylko że poprawna walidacja kodu strony to jeden z czynników wpływających na pozycjonowanie strony.
Joomlę stanowczo odradzam, nawet jeżeli posiada ogromne możliwości konfiguracyjne, dla celów portfolio są one po prostu mocno zbędne.
  Odpowiedz
mój przypadek jest inny bo dopiero co postawiłem stronkę, nie miałem kiedy zająć się optymalizacją.
  Odpowiedz
Nicholas napisał(a):Portfolio - jaki CMS najlepszy?

I jak udało się postawić i na czym?
  Odpowiedz
Zainstalowałem Coppermine polecony przez admina. Gdybym miał więcej wolnego czasu to portfolio było by już dostępne do oglądania ale mam nadzieję, że powoli to skończę.
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

Odpowiedz
Jeśli chodzi o profesjonalne portfolio, które ma przekładać się na ilość i jakość zamówień to warto przemyśleć kupno profesjonalnego skryptu.
Ze swojej strony polecić mogę w tej kategorii CMSa od RevolWEBa:
http://www.revolweb.pl/cms.php

Czasami na prawdę warto, tym bardziej, że tu cena jest niska + autor udziela świetny support w dobrej cenie.

Jeśli chodzi o darmówki - doświadczenie przychodzi z czasem i często pokazuje ono, że darmówki są dobre na krótką metę :)
  Odpowiedz
Jeśli chodzi o portfolio to zawsze jest problem, bo każdy chce się jak "najładniej" pokazać. W końcu to moje portfolio :)
Z CMSów wybrałbym Joomle osobiście, bo znam ją najlepiej. Nie musisz znać żadnego HTMLa czy PHP. Wgrywasz Joomle, instalujesz wybrany dodatek i już. Oczywiście jesteś skazany na gotowca darmowego lub płatnego. Na Joomla Extensions znajdziesz wszystko. Możesz też zlecić napisanie dodatku jeśli chcesz być super oryginalny.
Może jeszcze bym się zdecydował na WordPressa, podobnie to wygląda jak na Joomli. Ale wg mnie WordPress jest typowy na bloga.
A może portfolio w formie bloga?
Druga rzecz to hosting. Nie kuś się na darmowe. Portfolio będzie trochę ważyć, więc zainwestuj w porządny serwer. No i mały paradoks. Portfolio, żeby było "ładne" musi być wrzucone w wysokiej rozdzielczości, a to niestety zajmuje miejsce i powoduje wolne wczytywanie. Musisz zbilansować jakość do szybkości wczytywania...
  Odpowiedz