Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Prezerwatywa czy tabletki?
Jakie stosujecie metody przed zajściem w ciąże? Obecnie stosujemy nie raz prezerwatywę, lecz nie czuję się z tym wygodnie, tzn. niekomfortowo.
Planuję przejść na tabletki antykoncepcyjne. Czy one są bezpieczne?
Oczywiście przepisane przez lekarza. Boję się ich stosować, rożne rzeczy się o nich słyszy. A może ktoś stosuje plaster antykoncepcyjny? Czekam na info =]
  Odpowiedz
Karolino !
Ten problem już był poruszany na forum.
Opiszę swoje doświadczenia z dawnych lat (rok 1979).
Po narodzinach drugiego syna dokonaliśmy wyboru - "warsztat nie został wyniesiony na strych" ;). Zamiast bawienia się gumkami, kalendarzykiem lub doborem odpowiednich tabletek zdecydowaliśmy się na spiralę (wkładkę domaciczną) - oboje z Bożeną mieliśmy wtedy po ok 30 lat.
W sumie przez prawie 20 lat wykorzystaliśmy 3 spirale. Przyszła menopauza i problem zniknął samoistnie.
Zażywanie tabletek czy stosowanie spirali zależne jest od organizmu kobiety.
Moje uwagi i spostrzeżenia są czysto prywatne. :)
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

Odpowiedz
Leszek napisał(a):Zażywanie tabletek czy stosowanie spirali zależne jest od organizmu kobiety.

Czyli ? Jak mam to rozumieć.
  Odpowiedz
(20.02.2012, 22:11)Karolina90 napisał(a): Czyli ? Jak mam to rozumieć.

Karolinko, należy udać się do lekarza specjalisty - ginekologa.
Tabletki - nie każda kobieta może je zażywać. Kategorycznie zabraniam zażywania tabletek bez konsultacji z lekarzem.
Spirala (wkładka) - nie każda kobieta może ją używać. Budowa anatomiczna narządów płciowych nie zawsze pozwala na zastosowanie spirali. Umieszczenie spirali w odpowiednim miejscu powinno odbyć się przy pomocy specjalisty i trzeba ponieść przy okazji pewne koszty za wykonanie tego zabiegu.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

Odpowiedz
Ja osobiście wole " przerywańca " :P Fakt nie zawsze chłopak może zdążyć , ale troche wprawy i się wyszkoli :)
Może jest trochę strachu ale przynajmniej nie ma nie wygody , ani obawy ze tabletki sie nie wzieło , lub czy nie zaszkodzi :D A co do spustu .... można zawsze gdzieś indziej:P np. na brzuszek ;D Może to i głupie . ale w moim przypadku Takjestskuteczne
  Odpowiedz
Anioleczek_ napisał(a):Fakt nie zawsze chłopak może zdążyć , ale troche wprawy i się wyszkoli
Tu Cię zmartwię - nawet jeśli się "wyszkoli" (a do tego czasu i tak możecie zaliczyć wpadkę), to wiedz, że przed samym wytryskiem z penisa wydobywa się wydzielina, która również może zawierać żywe plemniki.

Anioleczek_ napisał(a):ale w moim przypadku skuteczne
Taaak, do czasu. Akurat stosunek przerywany jest jedną z najmniej skutecznych metod antykoncepcyjnych, więc żebyście się pewnego dnia nie zdziwili. ;)
  Odpowiedz
(15.03.2012, 09:20)Anioleczek_ napisał(a): Ja osobiście wole " przerywańca " :P Fakt nie zawsze chłopak może zdążyć , ale troche wprawy i się wyszkoli :)
Może jest trochę strachu ale przynajmniej nie ma nie wygody , ani obawy ze tabletki sie nie wzieło , lub czy nie zaszkodzi :D A co do spustu .... można zawsze gdzieś indziej:P np. na brzuszek ;D Może to i głupie . ale w moim przypadku Takjestskuteczne
Heh:) Ile razy to słyszałam, mężczyźni uważają się za takich znawców a później jak usłyszy o ciąży to się wypiera...:(

No ciekawa jestem co mężczyźni myślą o prezerwatywach-lubicie je?? Ciekawe czy są tu odważni i pogadają ze mną na takie tematy :P
  Odpowiedz
Mężczyzna, który nie jest w stałym związku, jest raczej skazany na gumki... Jeszcze 2 lata temu powiedziałbym że nienawidzę prezerwatyw i wolę inne wyjście, jednak przestałem ufać kobietom w kwestii antykoncepcji. Obecnie zawsze sam się zabezpieczam i na tyle się już przyzwyczaiłem, że nie zwracam na to uwagi. Bolesny był jedynie pierwszy miesiąc po zakończeniu mojego dłuższego związku, w którym dziewczyna używała własnie pigułek. Ponowny powrót do lateksu jest naprawdę straszny... Tabletki mają swoje plusy, jak na przykład mniejsze bóle miesiączkowe i wygoda dla mężczyzny, jednak jeśli chodzi o minusy, nie wiem czy to normalne u wszystkich kobiet, ale przynajmniej dziewczyny biorące pigułki w moim życiu, miały minimalnie mniejszą ochotę na sex, niż bez ich użycia. Chyba jednak w jakiś sposób spada libido podczas ich zażywania. Ze spiralą nie miałem do czynienia, a stosunek przerywany jest przynajmniej bez sensu z pobudek zarówno fizycznych, jak i komfortowych.
  Odpowiedz
Ja nie jestem za tabletkami ani za kondonami. tabletki czasami u kobiet powoduję że mimo iż jest odpowiednie podniecenie i udzielanie się endorfin jest sucha i jest nie przyjemnie dla jednej jak i dla drugiej osoby. natomiast kondony nie dają pełnej satysfakci seksualnej, przynajmniej ja to odczuwam tak. także wolę bez:))
  Odpowiedz
Nowoczesne tabletki antykoncepcyjne zawierające kombinacje hormonów nie są wcale tak niebezpieczne, jak przeważającej części kobiet się wydaje. Skutki uboczne (w tym tycie) powodowały tabletki starej generacji, w których dawka hormonów była tysiąckrotnie wyższa niż ma to miejsce w przypadku nowoczesnych środków. Obecne tabletki antykoncepcyjne zawierają niewielkie dawki hormonów i są bezpieczniejsze dla zdrowia.

A co do prezerwatyw to każdy wie jak z nimi jest. Czasami się można zdziwić...
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości