Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Problem z FPS
#1
Witam.
Jeżeli mój laptop jest podłączony do ładowarki to mam  360+ fps, natomiast jeśli zostanie odłączony to mam stałe 30 fps. Sprawdzałem oraz zmieniałem ustawienia planu zasilania ale to nie pomaga. Pragnę również zaznaczyć, że w grach został wyłączony limit fps.
Oto parametry laptopa:
- Procesor:
  • Intel® Core™ i7
- Model procesora:
  • i7-6700HQ (2.6 GHz, 3.5 GHz Turbo, 6 MB Cache)
- Wielkość pamięci RAM:
  • 8 GB
- Ilość rdzeni:
  • 4 szt.
- Typ zastosowanej pamięci RAM:
  • DDR4 (2133 MHz)
- Rodzaj dysku twardego:
  • magnetyczny (tradycyjny)
- Pojemność dysku magnetycznego:
  • 1000 GB (5400 RPM)
- Dedykowana grafika:
  • tak
    - Karta graficzna:
    • NVIDIA GeForce GTX 950M
  • - Pamięć karty graficznej:
    • 4096 MB
  • Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje, miłego dnia.
  Odpowiedz
#2
Witaj,

uruchamia Ci się zapewne tryb oszczędzania energii, zmniejsza się taktowanie CPU, może i nawet GPU lub po odłączeniu ładowarki, laptop przechodzi na grafikę zintegrowaną z procesorem. W pierwsze kolejności w panelu sterowania systemu, wyłącz tryb oszczędzania energii w sekcji Opcje Zasilania, wybierając wysoka wydajność. Sprawdź, czy pomogło.

[Obrazek: dcyI9Yz.png]

Jeśli nie, zastanów się, czy nie posiadasz jakiegoś dedykowanego oprogramowania, które automatycznie zmniejsza taktowanie procesora w celu zaoszczędzania energii lub nie zmienia GPU na zintegrowaną. Prześledź opcje bios, czy płyta główna nie posiada takich technologii. Zastanów się również, czy Twoja bateria nie jest już zużyta.

Napisz, czy i jak rozwiązałeś problem, powodzenia. ;)
  Odpowiedz
#3
Witam, jeśli chodzi o baterię jestem pewien, że nie jest zużyta oraz oczywiście zmieniałem opcje zasilania - nie poskutkowało.
Natomiast jeśli chodzi o te 30 fps to z poprzednim laptopem miałem ten sam problem, wydaję mi się, że jedynie trzeba coś przestawić, jednakże to tylko podejrzenia, a co najgorsze nadal nie wiem co powinienem "przestawić".
Dodam jeszcze, że poprzedni laptop był podłączony zawsze do ładowania podczas grania więc również miałem bardzo dużą ilość fps, jednakże nie chciał bym tego powtarzać.
  Odpowiedz
#4
Odłącz ładowarkę i wymuś uruchomienie gry na dedykowanej grafice. Zobacz jak gra będzie działać.
  Odpowiedz
#5
W przypadku laptopa z dedykowaną grafiką w ustawieniach systemowych jest ustawienie, która grafika ma się uruchamiać w jakim momencie i tam musisz zmienić.
Sam posiadam takiego laptopa to wiem, niestety nie pamiętam gdzie, a jest w serwisie bo padł układ od dysku sata.
  Odpowiedz
#6
Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi, problem został rozwiązany.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Battlefield V - problem z dźwiękiem, trzeszczenie na słuchawkach Swordancer 4 4 536 31.03.2019, 19:00
Ostatni post: Swordancer
  Współdzielenie gier na Steam - problem Swordancer 5 1 969 02.07.2017, 22:46
Ostatni post: Vier
  Problem z Farming Simulator 2015 graphick91 16 19 742 04.11.2014, 14:28
Ostatni post: szalony
  Problem z ekwipunkiem - SWAT 4 Gospodarz 1 1 914 23.08.2014, 23:59
Ostatni post: Monoceros
  Terraria- Problem Imcoran 3 2 341 01.12.2013, 23:36
Ostatni post: Nieśmiertelny

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości