Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Problem z widżetem chomikuj
Zrobiłem coś w sumie na wzór widżetu. Przedstawia on 4 ostatnio widziane przez portal chomiki. Wiem, że niektóre osoby tego potrzebowały. Tylko tu pojawia się problem... Linki nie działają poprawnie tzn. otwierają się niestety na mojej stronie nie na chomikuj. Da radę temu jakoś zaradzić. Np. żeby otwierały się w nowym oknie... i tu prośba do szalonego bo wiem, że troche ogarnia php ;)

Ten ,,widżet" pobiera dane z chomikuj i wsadza na moją stronę, która się automatycznie odświeża.

Jak to wygląda możecie zobaczyć u mnie:
http://chomikuj.pl/Androidplus

Dodam jeszcze, że pierwszy raz mam styczność z czymś takim jak php.
Niedostępny
  Odpowiedz
Po pierwsze linki z iframe powinny się otwierać w nowym oknie, dlatego, że inaczej będą otwierać się w ramce. Błąd polega na tym, że linki na twojej stronie od tych awatarów wyglądają tak "/nazwa_chomika". Powinny wyglądać tak: "http://chomikuj.pl/nazwa_chomika" i mieć ustawiony atrybut target="_blank". Jeśli linki będą wyglądać jak wyglądają, to strona będzie się próbować otwierać dopisując "/nazwa_chomika" do adresu strony na której jest skrypt, czyli "http://tw0ja-domena.pl/nazwa_homika". Wtedy pojawi się zwyczajny błąd 404, czyli nie znaleziono.
  Odpowiedz
Dobra to wiem ale skoro skrypt php na bieżąco pobiera kod ze strony chomikuj to nie mogę go zmienić bo jest z góry ustalony :/
Niedostępny
  Odpowiedz
To zależy co masz po swojej stronie, jeśli nie masz możliwości dopisywania do urli generowanych przez widget z chomikuj żadnych wartości, to nic nie zrobisz. Poza tym to jest głupie moim zdaniem, do czego Ci to potrzebne? Ja nawet nie wiem jak wygląda to od Twojej strony, bo poza kodem html nic tam nie widzę, więc mówiąc krótko lipa.
  Odpowiedz
No, to zostaje Ci chyba tylko pomoc szalonego :)

Odpowiedz
Sword, ktoś kiedyś na forum się o coś takiego pytał. Trochę mnie to zaciekawiło. Nawet jeśli nie jest to nikomu potrzebne to stanowi dla mnie jakiś początkowy projekt, cel.
Niedostępny
  Odpowiedz
Wystarczył znacznik <base> i teraz wszystko gra. ;) Nic w php nie trzeba było zmieniać.
Niedostępny
  Odpowiedz
Super, że coś takiego zrobiłeś! Skorzystam na pewno.
Fajnie by było, jakby to pokazywało ostatnie widziane chomiki, na chomiku, na którym znajduje się banner.

To można by umieścić na odjechanych w dziele chomikowy Pub 24h ;) Ładnie by to wyglądało.

Odpowiedz
@up Dzięki :) Nwm w ogóle czy jest to wykonalne. Raczej wątpię, żeby chomikuj.pl gromadziło dane o każdym chomiku, który odwiedza nasz profil.
Niedostępny
  Odpowiedz
No ciężka sprawa, ale tak jak jest teraz, to nie jest do końca potrzebne, ponieważ ostatnie chomiki są na stronie głównej.

Można by też tak zrobić, że pokazywało by chomiki, które ostatnio pobrały z chomika, na którym jest banner, bo zostaje wtedy jakiś ślad o chomikach, ale to już jest bardzo trudno coś takiego zaprogramować.

(06.02.2015, 23:21)androidplus napisał(a): Nwm w ogóle czy jest to wykonalne
Szalony by coś wymyślił Haha

Odpowiedz