Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Przestrzegasz praw człowieka?
#1
Jak myślicie - Polacy przestrzegają praw człowieka, czy nie do końca? Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat.
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#2
Moim zdaniem, w Polsce nie są przestrzegane prawa człowieka.
My, jako lud, kraj, społeczność nie mamy nic do powiedzenia, jeżeli chodzi o przyszłość tego narodu.
Warunki dyktują osoby, które sami wybraliśmy, podobno.

Mamy prawo do bezpieczeństwa, wolności i życia.
Prawa się boimy, bo wiemy ,że często bywa niesprawiedliwe.
Szczególnie gdy w grę wchodzą wysokie stanowiska, układy, etc.
Bezpieczeństwo? Policja, która ma za zadanie nas (tych uczciwych) chronić, a niebezpiecznych dla otoczenia łapać i stawiać przed Sądem.
Jak to wygląda w praktyce? No chyba każdy z nas wie.
Przekręty na dziesiątki czy setki tysięcy odkładają na później, umarzają sprawę i udają ,że nic nie miało miejsca.
Natomiast gdy uda im się złapać dilera narkotykowego, który ma przy sobie 2g trawki :

Sukces xxx Policji! Zatrzymano dilera narkotykowego.
Zatrzymany posiadał przy sobie 2g suszu roślinnego.
Za posiadanie narkotyków grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Szkoda gadać...

W prawach człowieka widnieje wzmianka o zakazie niewolnictwa i przymusowej pracy.
A czy praca fizyczna, po 12h (czasami +nadgodziny), umowa-zlecenie, 6zł brutto/h to nie jest niewolnictwo?

Wolność wyrażania opinii (w tym również wolność mediów).
Mamy zagwarantowaną wolność wyrażania opinii, supcio.
Lecz kto zagwarantuje nam wolność po wyrażeniu opinii?
Ludzie niewygodni, posiadający własne zdanie, nadzwyczaj znikają z dnia na dzień... ewentualnie zagadkowy i nagły atak serca, przypadek?

Mi tyle wystarczy.
W Polsce nie są przestrzegane prawa człowieka.
  Odpowiedz
#3
A Ty przestrzegasz? Albo ja? Tak na dobrą sprawę to się tego robić nie da? Przestrzegacie prawa do wolnego wyboru religii, zdania itd.? Negujemy, oceniamy, narzucamy swoją własną wolę, ale zawsze na się to jakoś upiecze, no bo przecież wszyscy tak robią. Ani nasz naród ani żaden inny ne przestrzega do końca norm, pod którymi się podpisuje.
  Odpowiedz
#4
Oczywiście że nie, nawet ja do końca nie przestrzegam oraz inni moi rówieśnicy, np spożywają alkohol chociaż nie mają 18 lat i to jest łamanie prawa Polskiego, głupie prawo to też prawo i należy go przestrzegać.
W sieci też trzeba umieć się zachować a nie spamować i hakować na pierwszej lepszej stronie.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#5
Hans napisał(a):W prawach człowieka widnieje wzmianka o zakazie niewolnictwa i przymusowej pracy.
A czy praca fizyczna, po 12h (czasami +nadgodziny), umowa-zlecenie, 6zł brutto/h to nie jest niewolnictwo?

To nie jest niewolnictwo, to wyzysk i nasze wschodnie realia. Zawsze masz wybór, nie chcesz robić za 6zł, to spie... Wiem co masz na myśli i rozumiem Twoje stanowisko, jednak do niewolnictwa, w naszym systemie sporo brakuje. Rozejrzyj się po krajach azjatyckich, czy sowieckich... To jest katastrofa, u nas wcale nie jest aż tak źle.


Czy przestrzegam praw człowieka? Hmm, trochę dziwne to pytanie. Jako człowiek i obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, mam swoje prawa, których to w większości powinny przestrzegać władze.

Prawo do obywatelstwa, prawo do rzetelnego sądu, możliwość uczestniczenia w życiu publicznym, czynne prawo wyborcze, prawo do decydowania o swoim życiu, poza tym, prawo do:
- nauki
- ochrony zdrowia
- własności
- itd

Czy ja go przestrzegam? Pytanie, czy to państwo ich przestrzega. W teorii tak, ale w praktyce... Tak jak pisał Hans, żyjemy w kraju, gdzie wszystko z pozoru wygląda ok, ale w rzeczywistości wszystko jest sowicie utrudniane przez urzędników i rząd.

Niektóre prawa ładnie brzmią, ale często dalece mijają się z rzeczywistością... Fragment z wiki:

Cytat:prawo do wolności myśli, sumienia i wyznania
prawo do głoszenia swoich poglądów i opinii bez względu na ich treść i formę
prawo każdego człowieka do uznawania wszędzie jego podmiotowości prawnej
zakaz stosowania tortur, nieludzkiego lub poniżającego traktowania lub karania
zakaz trzymania człowieka w niewolnictwie lub poddaństwie

No cóż, przynajmniej mamy się do czego odwołać, w przypadku batalii na drodze sądowej.
  Odpowiedz
#6
Prawa człowieka w naszym kraju, to jakieś kpiny. Nasza, pożal się Boże, służba zdrowia, biurokracja i wszelkiego rodzaju instytucje publiczne, utrudniają nam skutecznie godne życie. Czasami zastanawiam się, za co ja płacę podatki.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Piękny gest pewnego człowieka... Gospodarz 17 4 825 17.08.2014, 09:58
Ostatni post: TylkoLegalnePliki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości