Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Pytanie
#1
Jakie języki trzeba znać, by założyć taki portal jak chomikuj? Bo znam HTML i zaczynam się uczyć JavaScript'ów . Czy jeszcze coś potrzeba, żeby zrobić taki prowizoryczny portal z hostingiem plików.


  Odpowiedz
#2
Podstawa to biegła znajomość PHP i baz danych MySql, bez tego ani rusz. W HTML-u nie stworzysz dynamicznej
strony, takiej jaką jest chomikuj.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#3
Jak Pisał B0hazard Ponad to musisz posiadać również wiedzę techniczną o działaniu Internetu (hosting, domeny, łącza itp.), Musisz mieć pojęcie o językach HTML, PHP, SQL.
  Odpowiedz
#4
Php i MySQL na wiele się nie przyda jeśli chcesz zrobić coś konkretnego, aby zrobić doby portal z plikami zainteresuj się ASP net bo w php to wyjdzie coś takiego jak 3gb
  Odpowiedz
#5
Co do różnic pomiędzy ASP a PHP poczytaj sobie w internecie. Masz przykładową dyskusje: http://forum.php.pl/PHP_czy_ASPNET_t190933.html Zasięgnij najpierw różnych opinii, a nie kieruj się co bardziej pasuje komuś tylko tobie. Możesz przetestować i ASP i PHP.
  Odpowiedz
#6
(21.08.2014, 19:20)szalony napisał(a): Php i MySQL na wiele się nie przyda jeśli chcesz zrobić coś konkretnego.

Masz racje, tylko zauważ że gość który założył wątek, napisał że zna HTML i trochę
javascript, więc moim zdaniem warto zacząć od php, poznać składnie i zrobić
coś na wygląd 3gb, serwis nie będzie profesjonalny ale sądzę że warto
najpierw zrobić coś mniej zaawansowanego niż od razu rzucać się na wielki projekt.

Weźmy też pod uwagę że często osoby piszące że znają HTML-el, myślą że umiejętność wstawienia
obrazka, bądź stworzenia układu strony w tabeli (ktoś tak jeszcze robi?) to wszystko na co pozwala
ten język.

Małymi kroczkami, trzeba podchodzić do tworzenia dużych portali, to nie jest tak że ktoś napisze Ci
że musisz ogarnąć asp.net żeby stworzyć taką stronę, Ty podchodzisz do tego z marszu i myślisz że
ogarniesz to w tydzień czy nawet miesiąc.

Szalony, z tego co wiem zna wiele języków programowania. Założę się że uczył się ich w danej kolejności,
od najłatwiejszych po coraz skomplikowane, aż doszedł do wiedzy którą posiada. Warto się zaznajomić z podstawami
niż zaczynać z grubej rury ponieważ w ten sposób momentalnie się zniechęcisz.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#7
To prawda ale jeśli ogarnie się ASP to można zrobić ogromne portale, jednak nikt nie mówi o zaczyniu programowania w ASP od razu od wielkiego projektu. ASP jest łatwiejszy do nauki i nie ma takich ograniczeń jak php.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytanie o FREE far_skeleton 2 1 644 09.01.2015, 18:47
Ostatni post: far_skeleton
  No dobra mam takie pytanie spider682 5 2 099 14.09.2014, 11:24
Ostatni post: WollerM
  Pytanie wix.com djvirtuoz 2 1 635 05.01.2014, 01:59
Ostatni post: djvirtuoz
  Pytanie o serial era9889 6 2 472 21.11.2012, 20:48
Ostatni post: Hipopotam74
  Pytanie o program partnerski laxolar 1 1 986 31.12.2011, 14:13
Ostatni post: KruchyFix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości