Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Raptor Red
#1
Jest to powieść science fiction dotycząca trybu życia dinozaurów. Autorem tej książki jest słynny paleontolog Robert T. Bakker (m.in. główny konsultant filmu Jurassic Park). Głównym bohaterem, właściwie to bohaterką jest dinozaur - samica Velociraptor. Książka jest napisana w formie "dziennika" ukazując poszczególne elementy trybu życia z dnia na dzień dinozaura oraz jego przywiązania do własnego gatunku. Powieść zaczyna się w momencie gdy Velociraptory są w okresie rozmnażania. Niestety bohaterka w smutnych okolicznościach traci swojego wieloletniego partnera i zostaje sama. Aby przeżyć musi być w jakimś stadzie swojego gatunku. Jednak niespodziewanie odnajduje swoją siostrę z młodymi i postanawia do nich dołączyć.
Książkę bardzo dobrze się czyta. W niektórych rozdziałach jest ilustrowana ciekawostkami naukowymi. Barwnie opisuje życie i klimat okresu kredowego.
Polecam :)
"Wszyscy Kłamią"... - Gregory House
  Odpowiedz
#2
Brzmi ciekawie. :)
A czy ja dobrze rozumiem, dinozaur jest narratorem książki? Czy "z boku" obserwujemy jego życie i poczynania?
  Odpowiedz
#3
Głównie jako obserwacja, ale czasami autor powieści wtrąca wątki sposobu myślenia bohaterki np. gdy natknęła się samotnie na innego przedstawiciela swojego gatunku i zaczęła go obwąchiwać: "Zapach. Znam ten zapach ! Zapach mojego rodzimego gniazda. To połowa mnie samej, to moja siostra !".
Cytat tego fragmentu brzmi trochę inaczej, ale piszę teraz z pracy i nie mam przy sobie tej książki.
"Wszyscy Kłamią"... - Gregory House
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości