Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Router TP-Link TL-WR340G i antena zewnetrzna
#1
Mam takie pytanie do użytkowników tego routera. Znalazłem w internecie informację, że podobno jest możliwość wymiany jego anteny do WiFi na silniejszą, tymczasem w instrukcji pisze, że takiej możliwości nie ma. Jednak instrukcja jest tłumaczona z chińskiego zapewne, wiec mogą podczas tłumaczenia wynikać takie nieścisłości.

Czy ktoś może dokonywał wymiany anteny? Czy możesz opisać jak to należy zrobić aby nie uszkodzić urządzenia? Jednocześnie chciałbym wiedzieć jaką antenę warto do niego kupić aby wzmocnić sygnał. Chodzi mi o model anie moc nadawczą. Obecnie mam 5dBi.

Oraz chciałbym wiedzieć, czy po wymianie anteny, zasięg routera a także transfer danych jest lepszy.
[Obrazek: Oh_yes_its_free-1338710999.png] ftp://109.196.92.86/Poradniki
user: user
hasło: user

[Obrazek: Userbar-1340978593.png]
Używaj przycisku [Obrazek: postbit_reputation.gif] rozważnie!!!
Zamiast pisać post pod postem użyj przycisku [Obrazek: postbit_edit.gif]

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
#2
U mnie, antenę od routera mam wykręcaną po prostu. I z tego co się orientuję to tylko tak się ją da wymienić. A co do instrukcji, to ja w swoim TP-Link'u dostałem instrukcję od innego routera, ale większość się zgadzała ;D Więc też możesz tak mieć;]
#3
Witaj,

niestety wątpie abyś wymienił w tym routerze antenę na mocniejszą ponieważ w tym modelu (TL-WR340G) antena przykręcona a w zasadzie przymocowana jest na stałe. Operacje taką możesz wykonać na routerze TP-WR543G. Oczywiście mogę się mylić ale jeśli nie chcesz uszkodzić swojego routera lepiej kupić TP-WR543G kosztuje on może 70-85 zł więc nie są to aż takie pieniądze.

Poniżej zdjęcie podglądowe. Posiadam oba te routery więc możesz porównać.

[Obrazek: scaled.php?server=850&filename=foto1xvr.jpg&res=landing]

[Obrazek: scaled.php?server=201&filename=foto2kfc.jpg&res=landing]
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
#4
Dziękuję za odpowiedź. Myślę, że na tamtym forum, ktoś mógł pomylić te dwa routery i stąd moje wątpliwości.

Temat można zamknąć.
[Obrazek: Oh_yes_its_free-1338710999.png] ftp://109.196.92.86/Poradniki
user: user
hasło: user

[Obrazek: Userbar-1340978593.png]
Używaj przycisku [Obrazek: postbit_reputation.gif] rozważnie!!!
Zamiast pisać post pod postem użyj przycisku [Obrazek: postbit_edit.gif]

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mobilny router perla86 0 1 005 31.05.2017, 23:55
Ostatni post: perla86
  Router jest, internetu wifi nie ma messi781 5 2 459 03.12.2015, 20:11
Ostatni post: messi781
  Jaki router wybrać? aisha 19 11 414 24.07.2013, 20:15
Ostatni post: adam-as
  Odblokowywanie portów - Router Thomson TWG 870 Assassin-X 0 2 933 21.11.2012, 12:41
Ostatni post: Assassin-X

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości