Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Skandal pod Tatrami.
#1
Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego chciałaby rozbiórki kolejki linowej na Kasprowy Wierch, zbudowanej jeszcze przez II wojną światową http://podroze.onet.pl/aktualnosci/tpn-w...rch/0mwskg
  Odpowiedz
#2
Polskie parki narodowe, a raczej ich zarządy to państwo w państwie. Śledzę tę sprawę od samego początku i niestety- to nie jest pierwszy ani ostatni taki pomysł TPNu, mam nadzieję, że tak samo, jak kilka innych zostanie zablokowany.
  Odpowiedz
#3
Niewybaczalnym błędem był prywatyzacja kolejki w 2013 roku.

Cytat:PKL, do których należy kolejka linowa na Kasprowy Wierch, zostały sprywatyzowane w 2013 r. Formalnie kolejki kupiła wówczas spółka Polskie Koleje Górskie (PKG), powołana specjalnie do tego celu przez cztery samorządy podhalańskie, na czele z Zakopanem. Pieniądze na zakup, czyli 215 mln zł, zapewnił fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners. Następnie fundusz przekazał swoje akcje specjalnie powołanej do tego celu spółce Altura, zarejestrowanej w Luksemburgu.

Ponieważ PKG to firma zagraniczna, na przejęcie nieruchomości znajdujących się pod infrastrukturą kolejek wymagana była zgoda MSW. Taka zgoda została wydana, jednak starosta tatrzański odwołał się od niej do Sądu Administracyjnego w Warszawie, który w ubiegłym roku uchylił wcześniejszą decyzję MSW.
Przekazanie tego obiektu w ręce zagranicznej spółki dało dyrekcji TPN pretekst do takich absurdalnych żądań. (link w poprzednim poscie)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości