Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Skóra Problematyczna
#1
Zakładam nowy temat bo jedyny "podobny" do mojego zakończył swoja karierę jakieś 3 lata temu :) a że archeologiem nie jestem także....

Zwracam się do was drogie forumowiczki (może także forumowicze) z zapytaniem czy możecie polecić jakiś sprawdzony przez siebie bądź kogoś znajomego balsam/krem który poradziłby sobie z problemem dość suchej skóry która niestety ma tendencje do podrażnień.
  Odpowiedz
#2
Neutrogena, ta "norweska".
A jeżeli masz tendencję do podrażnień to najlepszym balsamem nawilżającym będą w kolejności:
- olej kokosowy
- olej arganowy
- oliwa z oliwek
Możesz też spróbować oliwki dla dzieci.

Jeżeli golisz się żyletką to wszystkie wrażliwe miejsca zdezynfekuj czymś typu Octenisept, osusz czystym ręcznikiem i posmaruj alantanem lub czymś o podobnym działaniu.
  Odpowiedz
#3
Dziękuje za odpowiedź :) chyba mój temat nie jest dość popularny a to naprawdę aż dziwne bo co druga moja koleżanka ma problem suchej skóry zwłaszcza latem i "wszystkie" szukamy ratunku :D ale średnio nam to wychodzi.

Demanufacture a słyszałaś może o kosmetykach które zawierają emolienty ? bo gdzieś obiło mi się o uszy że lepiej się sprawdzają niż olej kokosowy czy oliwa z oliwek gdyż nie zostawiają takiej typowo " tłustej warstwy" na skórze :) wolałabym zastosować coś co się w miarę wchłonie żebym mogła potem gdzieś wyjść.
  Odpowiedz
#4
Koniecznie naturalne składniki! Zapytaj w aptece albo poszukaj czegoś na własną rękę, ale sprawdzaj dokładnie skład. Często naładują tam chemii. Aczkolwiek co moge Ci zasugerować - ja robię hybrydki mollon i te lakiery są idealne dla uczuleniowców, więc mniemam że produkty do pielęgnacji też mają super delikatne i naturalne. Zerknij sobie na stronę. Ja z lakierów jestem zadowolona.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sucha skóra zimą Beata 4 2 972 13.03.2013, 13:57
Ostatni post: Vilandra

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości