Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Spróbuj to przeczytać
#11
Może niezbyt często używasz pojęcia mentalizm i nie możesz rozszyfrować końcówki. :)
  Odpowiedz
#12
Tak, to pewnie przez to.
Prócz tego, mam z tym problem; prsoterinzge, ztsawoisnaoe, thicenackh - ale już nie musisz mi tego wyjaśniać. ;-)
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#13
Znam to, tekst wykorzystuje najzwyczajniejszą właściwość ludzkiego mózgu - ustawianie zawartości tak, by była zrozumiała.
  Odpowiedz
#14
Paweł, to jest proste, masz całość - "Tego typu postrzeganie ma zastosowanie w technikach mentalizmu".
  Odpowiedz
#15
Tu nie chodzi o mentalizm, bo tekst może przeczytać każdy bez najmniejszego doświadczenia czy przygotowania.
  Odpowiedz
#16
Z tym tekstem spotkałam się już ładnych parę lat temu - gdy byłam w gimnazjum :diabel - w Victorze Gimnazjaliście. A może to jednak było liceum i Cogito? No nie wiem, w każdym razie takie doświadczenie nieźle na mnie wpłynęło:)

Hm. Ktoś, kto dużo czyta nawet nie zachwieje się w trakcie "przelatywania" tekstu wzrokiem - bo to jest dokładnie to, osoby, które dużo czytają nie koncentrują się na każdej poszczególnej literce, a całych wyrazach, fragmentach zdań, czy całych zdaniach - na tym właśnie polega technika szybkiego czytania - chodzi o postrzeganie.
Więc Pawle, przyznaj się, jak dużo czytasz? :P
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#17
Miałem na myśli to, że człowiek widzi całość, postrzega wszystko jednocześnie. Dlatego nie musisz czytać literki po literce, bo widzisz jedynie jeden wyraz, który może zaistnieć w tym ciągu liter. W ten sposób można coś pochwycić nieświadomie, a w zasadzie ciągle to robimy. Co ciekawsze, podobnie jak w naszej mowie, kształty które widzimy wymagają wykształcenia pamięci wzrokowej. Jeśli ktoś nie widział przez większość swojego życia, to później po odzyskaniu wzroku widzi wszystko jak przez mgłę i po czasie uczy się widzieć kształty jak należy. W mowie jest podobnie, trzeba ją wykształcić, a później już jest jak encyklopedia z której potrafimy korzystać w ułamku sekundy. Takie zbitki połączeń neuronowych pod konkretną funkcję i w zasadzie wszystko wymaga wykształcenia odpowiednich połączeń, każda umiejętność.

Często odpowiednie formułowanie zdań pozwala w podobny sposób naprowadzić kogoś na konkretny temat, sprawić, że zacznie myśleć o czymś innym niż podczas rozmowy. Akurat o takim postrzeganiu piszą wszędzie, chociaż ja mam jeszcze do tego też kilka własnych teorii, ale nie będę robił offtopu.
  Odpowiedz
#18
Więc tak. Pierwszy raz spotkałem się z tym tekstem i od razu go z łatwością przeczytałem. Również przyznam że mam problem z ofthuaem pgaqu sworda ;)

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2
  Odpowiedz
#19
Proste doświadczenie dimix:

Eccymjapana, Kbounlfacaja, Acfhnoroaiba.

Raczej rozszyfrowanie tego nie należy do prostych. Tych słów bardzo rzadko używamy. Można je ustawić w taki sposób, że mimo wszystko da się to łatwiej przeczytać, ale to już nie równie proste co słowa używanie przez nas codziennie.




Eamncpyacja, Knofaubaljca, Aarchonofiba. - dużo łatwiej co nie?



Emancypacja, Konfabulacja, Arachnofobia
  Odpowiedz
#20
Po prostu wszystko zależy od tego, jak dużo czytamy ;)
Free Your Mind!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości