Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Sterylizacja kobiet i mężczyzn-sposób na zapobieganie niechcianych ciąż
#1
Sterylizacja kobiet

Celem sterylizacji kobiet (ubezpłodnienie) jest uniemożliwienie komórce jajowej dotarcia do jamy macicy. Dokonuje się tego poprzez podwiązanie lub uniedrożnienie światła jajowodów, albo poprzez zabiegi zmieniające wzajemne położenie anatomiczne jajnika względem jajowodu. Sterylizacji dokonuje się w trakcie zabiegu operacyjnego, a dostęp do narządów uzyskuje się przez powłoki brzuszne lub drogą przezpochwową.
Zabiegi polegające na podwiązaniu lub przecięciu jajowodu uważać należy za nieodwracalne, natomiast zamknięcie światła jajowodów za pomocą zacisków (klipsy Hulki i Filshiego, pierścienie Yoona, Fallopia) są w pewnym stopniu odwracalne. Po usunięciu zacisków uzyskuje się zajście w ciążę w 60% przypadków.
Skuteczność tej metody w zależności od rodzaju wykonanej operacji jest całkowita (przecięcie lub usunięcie jajowodów, założenie klipsów Filshiego), w przypadku zastosowania pierścieni wskaźnik Pearla wynosi od 0,2 do 0,6.
Zgodnie z artykułem 155 §1.Kodeksu Karnego sterylizacja na żądanie jest w Polsce zabroniona. Obecnie zabiegi te wykonuje się bardzo rzadko, w sytuacjach, gdy ciąża może zagrażać zdrowiu lub życiu kobiety.Sterylizacja mężczyzn

Sterylizacja mężczyzn (wazektomia) polega na wycięciu odcinka nasieniowodu. Jest to zabieg operacyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Dostęp do nasieniowodów uzyskuje się poprzez nacięcie skóry moszny. Końcówki nasieniowodów zazwyczaj zostają podwiązane przez co plemniki nie mogą dostać się do cewki moczowej i wydostać się na zewnątrz. Tydzień po zabiegu mężczyzna nie powinien wykonywać żadnych wyczerpujacych czynności, ani współżyć. Wazektomii nie wpływa na zdolność mężczyzn do współżycia, erekcja i ejakulacja (wytrysk nasienia) przebiegają tak samo jak przed zabiegiem.
Przez 3 - 4 miesiące zaraz po operacji należy stosować dodatkowe zabezpieczenia, gdyż przez ten okres może dojść do zapłodnienia przez nasienie znajdujące się w nasieniowodach.

Komplikacje po wazektomii
zakażenie rany
nawet po niewielkim wysiłku może powstać bolesny krwiak
wyciekające z przeciętych końcówek nasieniowodów nasienie może spowodować reakcję zapalną, prowadzącą do powstania bolesnego guza moszny, zwanego ziarniaka nasiennym
organizm może wytworzyć przeciwko plemnikom przeciwciała
Przywrócenie płodności po zabiegu wazektomii polega na mikrochirurgicznym połączeniu końcówek przeciętego nasieniowodu. Pożądany efekt uzyskuje się w około 50% – 70% przypadków. Przyczyną niepowodzeń najczęściej są: trudności techniczne podczas operacji i pojawienie się przeciwciał przeciwko plemnikom. Przeciwciała rozpoznają plemniki jako „obce” i je niszczą.
Wskaźnik niepowodzenia wazektomii jest bardzo niski. W 1-2 przypadkach na 1000 może dojść do zapłodnienia komórki jajowej, jednak metoda ta nie jest natychmiastowa.
Zgodnie z artykułem 155 §1. Kodeksu Karnego sterylizacja na żądanie jest w Polsce zabroniona.


autor: lek. med. Bogdan Kowalczyk

  Odpowiedz
#2
O losie:S Co za nieetyczne zabiegi....brrrr. Całe szczęście że to ostateczność która chyba jest rzadko stosowana.
  Odpowiedz
#3
Własne sumienie, wyznania religijne, sytuacja materialna i zdrowotna, do tego wszystkiego własna świadomość.
Na przykładzie kraju którego jestem obywatelem:
W zależności od tego w jakim stopniu jesteśmy "uzależnieni" przede wszystkim od "naszego światopoglądu" a nie od własnego spojrzenia na życie, wszystko jest w "naszych rękach", wybór należy tylko i wyłącznie do NAS samych.


Ps. Powiem może trochę "brzydko". Czy tzw. "dziecioroby" są nam potrzebne???
Nie mam na myśli "eutanazji", tylko "sterylizację".
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#4
Osoby szerzące podobne pogłoski powołują się też na artykuł 156 Kodeksu Karnego, który mówi, że świadome pozbawienie możliwości płodzenia zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Powołując się na ten przepis, twierdzą, że wazektomia jest procederem zakazanym w Polsce. Byłoby tak może, gdyby faktycznie zabieg ten był nieodwracalny i wykonany został bez wiedzy pacjenta – ale tak nie jest!
W tym miejscu warto powołać się na wypowiedź Prof. Filara, znanego i wybitnego karnisty, kierującego Katedrą Prawa Karnego i Polityki Kryminalnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: - „Zdolność płodzenia jest dobrem indywidualnym i nie należy do społeczeństwa, tylko do konkretnego człowieka. Jeśli zgadza się on, aby tę zdolność utracić, a jest, choćby kilkunastoprocentowa szansa na zabieg odwrotny, to nie ma problemu.”
Dodatkowym zabezpieczeniem, co do posiadania potomstwa w przyszłości może być oddanie nasienia do Banku Nasienia, lub poprzez nakłucie najądrza, wykonanie zapłodnienia In vitro, co jest metodą od wielu lat uznaną i wykonywaną również w wielu klinikach w Polsce.”
  Odpowiedz
#5
Ja się sam zastanawiałem, tak po dwójce dzieci. 10 to przesada, gumek nienawidzę inne są albo szkodliwe dla niej, albo mało skuteczne. Dla kobiety sterylizacja może być o wiele groźniejsza od tej dla faceta. A ty zabroniona w Pl ??? O_o Te "ciule" w sejmie chcą nas wykończyć. Barany, niedorozwoje, końskie zwisy. Wk... się i się wyprowadzę, bo mnie to już wk.... Epitety celowe! Jak wiele ludzi i to tu w Pl zostanie? ...

Dobra powiedzmy, że sobie pogderałem. Jeśli ktoś się zna na rzeczy to czy może napisać, gdzie taki zabieg jest dostępny. Poza Chinami, Ukrainą itp i w miarę blisko. Chciałbym kilka lat pożyć po zabiegu. ;)

ps Beatka zapomniałaś dodać, że większość z w/w komplikacji powstaje w skutek błędów pooperacyjnych ;p
  Odpowiedz
#6
Sterylizacja u ludzi powinna być zakazana na całym świecie bezwarunkowo i koniec.

Chcecie używać siebie nawzajem do końca życia to proszę bardzo ale wasze związki są na z góry przegranej pozycji.
Nie rozmawiam za pomocą czatu i PW.
  Odpowiedz
#7
Tacy, którzy narobili już pięcioro i więcej dzieci, powinni być przymusowo poddawani sterylizacji. Dla dobra własnego, dzieci i państwa, które później musi się składać na zasiłki rodzinne dla nich, a czasem też utrzymywać później te dzieci w domach dziecka.
  Odpowiedz
#8
Daria napisał(a):Tacy, którzy narobili już pięcioro i więcej dzieci, powinni być przymusowo poddawani sterylizacji.
Dla dobra własnego, dzieci i państwa, które później musi się składać na zasiłki rodzinne dla nich, a czasem też utrzymywać później te dzieci w domach dziecka.

O następny forumowicz co chętny jest do wypowiedzi a g... wie o prawdziwym życiu.
Właśnie takim ludziom wiedzie się najlepiej. Powiesz że głupoty gadam. Otóż nie.
Wyobraź sobie że Ci właśnie ludzie otrzymują pomoc od życzliwych ludzi dobrego serca.

Jak to się mówi "od serca dla serca".
Oczywiście podstawa jest jedna - do tego potrzeba być dobrym i szukać ludzi dobrych.
Złem i wielkim oburzeniem na system zasiłków nic nie wskóramy.
Życzliwość, serdeczność i miłość to podstawa dobrej pomocy w rodzinie wielodzietnej.

Są ludzie, którzy już tacy są że dają ubogim tak od serca i nic nie chcą w zamian, no może po za szczęściem i radością na posmutniałych twarzach zwłaszcza u dzieci.

Nawet nie wiesz Dario jak wspaniale jest obdarowywać te dzieci słodyczami, zabawkami i ubraniami.
Wiele bogatych dzieci o dobrym sercu oddaje takim biednym dzieciom swoje ubrania noszone sporadycznie lub wcale.
Dzięki takiej hojności te dzieci mogą również skosztować szczyptę ekstrawagancji.
Młodzież może bez problemu pokazać się na dyskotece.

Takie obdarowywanie uszczęśliwia obie strony.

Państwo nie wtyka się do ludzi o dobrym sercu a i ci ludzie nie wtykają się do Państwa.
Nie rozmawiam za pomocą czatu i PW.
  Odpowiedz
#9
To naprawdę super pomysł na życie- narobić dzieci od groma, a później liczyć na to, że znajdą się jacyś "życzliwi ludzie o dobrych sercach", którzy de facto będą te dzieci utrzymywać. Mnie by było wstyd na miejscu producentów dzieci jeszcze brać od innych ludzi darowizny i żerować na ich "dobrych serduszkach".

"Życzliwość, serdeczność i miłość to podstawa dobrej pomocy w rodzinie wielodzietnej"- jakby tylu dzieci nie narobili, to nie potrzebowaliby od innych pomocy. We wszystkim potrzebny jest umiar. Człowiek to nie królik- rozum ma i powinien wiedzieć, kiedy przyhamować, kiedy przestać się rozmnażać bez opamiętania. Narobić dzieci to żadna sztuka, ale wypadałoby wcześniej pomyśleć, kto później będzie utrzymywał taką gromadę?

"Młodzież może bez problemu pokazać się na dyskotece"- tak, i tam robić po kiblach kolejne dzieci. Ale grunt, że w ładnych ciuchach.

Faktycznie, ty za to wiesz bardzo dużo o życiu, skoro wypisujesz głupoty w stylu: "najpierw róbmy, później jakoś to będzie".  Odpowiedz
#10
Wiem więcej od ciebie bo spotkałem takich ludzi.

Póki sama tego nie doświadczysz to nie dowiesz jak jest na prawdę.

Sprawiasz wrażenie jakbyś w ogóle nie chciała mieć dzieci albo tylko jedno samotne.
Gromadka dzieci to podstawa. Minimum 4 i więcej.

Dario jeszcze sporo przed tobą i masz jeszcze szansę zrozumieć ten inny świat.
Wiesz, Bóg daje łaskę dla tych którzy miłują dar życia.
Każde poczęte dziecko jest owocem miłości dla tego dziecka jak i samego Boga.
Dlatego w dar miłości Bóg poprzez ludzi dobrego serca pomaga rodzinom wielodzietnym.
To od rodziców tych dzieci zależy czy przyjmą dary Boga do swojej rodziny, czy przyjmą tych ludzi.
Nie oznacza to że wystarczy siedzieć w domu i nic nie robić.
Warunkiem Bożego miłosierdzia jest codzienna modlitwa do Boga i uczęszczanie na mszę świętą do kościoła, spowiedź święta i przyjmowanie komunii świętej.
Tak a propos małżonkowie ze ślubem cywilnym nie mogą przyjmować komunii świętej ale mogą uczestniczyć we mszy.

Nie musisz rozumieć tego co powyżej napisałem.
Wiedz jedynie że to jest najważniejszy przepis na pełnię szczęścia i miłości w rodzinie wielodzietnej.
Innej opcji nie ma.
Najlepiej wiedzie się tym, którzy pomimo trudów życia idą pod prąd i nie odkładają niczego na inną chwilę.
Nie rozmawiam za pomocą czatu i PW.
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Masturbacja u mężczyzn. Tomek1 10 5 438 04.01.2019, 19:58
Ostatni post: Nieśmiertelny
  Najlepszy sposób na budzenie Partnera/Partnerki w Walentynki ? Monoceros 4 1 004 11.07.2015, 18:18
Ostatni post: Paweu
  Czego najbardziej nie lubisz u kobiet? Vilandra 9 2 963 07.04.2015, 17:57
Ostatni post: Adiyoshi
  Co najbardziej lubisz u kobiet? Vilandra 23 4 063 28.10.2013, 01:16
Ostatni post: da Vinci
  Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn a nie młodszych? Gospodarz 10 3 033 23.08.2013, 14:14
Ostatni post: Beata

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości