Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Suplement diety
#1
Cytat:Suplement diety - dodatek, uzupełnienie diety.
Są to poszczególne składniki żywności, substancje dodatkowe, gotowe produkty spożywcze oraz tabletki, kapsułki, proszki lub płyny, których spożycie, w uzupełnieniu zwykłej diety, przynosi dodatkowe korzyści zdrowotne. Suplementy dostarczają w skoncentrowanej formie składniki odżywcze lub inne substancje o działaniu żywieniowym lub fizjologicznym. Ich stosowanie sprzyja uzupełnieniu codziennej diety deficytowej w niektóre składniki mineralne czy witaminy[1].
Suplementy zazwyczaj produkowane są i wprowadzane do obrotu w formie umozliwiającej dawkowanie, co w połączeniu z często spotykaną ich sprzedażą za pośrednictwem aptek może sugerować ich związek z lekami. Jednak w Unii Europejskiej suplementy diety nie były i nie są traktowane jak leki. W Polsce suplementy diety dopuszcza do obrotu Główny Inspektor Sanitarny i podległe mu urzędy (a nie Główny Inspektor Farmaceutyczny lub Urząd Rejestracji Leków i Produktów Biobójczych).
Istnieje bliski związek pomiędzy zdrowiem człowieka, długością i jakością jego życia, a charakterystyką jego odżywiania się. Do normalnego funkcjonowania komórek organizmu niezbędnych jest wiele mikroskładników, których część może być dostarczana w postaci suplementów diety.
Przepisy różnych państw i organizacji w rozmaity sposób traktują suplementy diety, uznając je bądź za żywność, bądź za leki. Zbiór międzynarodowych norm żywnościowych Codex Alimentarius uznaje suplementy diety zawierające witaminy i mikroelementy za żywność[2].
Od 31 lipca 2003 państwa Unii Europejskiej zobowiązane są do dostosowania ustawodawstwa krajowego do prawa unijnego, które określa, które witaminy i składniki mineralne mogą być stosowane do produkcji suplementów, a także w jakiej postaci i formie można te suplementy wytwarzać. Komisja Europejska normuje ilość dozwolonych w produkcji suplementów witamin i składników mineralnych, co ma służyć unifikacji norm dotyczących znakowania suplementów w poszczególnych krajach[1]. Jednak wciąż otwarty pozostaje problem tzw. produktów pogranicza, które częściowo spełniają zarówno definicję produktu leczniczego jak i suplementu diety - czyli żywności.

Źródło

Dlaczego użyłam tego cytatu?
Ponieważ wielu ludzi rozpoczynających np; dietę odchudzającą od stosowania właśnie rzeczonych suplementów traktuje je jako środek odchudzający licząc na to że przyjmowanie go przyniesie zakładane efekty.
Dlaczego tak się dzieje?
Dlatego że czytając ulotkę danego preparatu przeinaczają znaczenie zawartych w niej słów.Napisane jest na ulotce że, produkt wspomaga regulację trawienia a takiej pani Kowalskiej wychodzi że reguluje trawienie. Kończy się to tym że p.Kowalska wagi nie zgubiła a środek nazwała badziewnym zupełnie nie słusznie.
Powinniśmy nauczyć się czytać ze zrozumieniem tego co zawarte jest w treści ulotek nie tylko suplementów to samo dotyczy leków i kosmetyków.
  Odpowiedz
#2
Nie ludzie tylko kobiety . Mężczyźni nie zaczynają od suplementu tylko od odżywek .:) Treść usunięto
  Odpowiedz
#3
(20.02.2011, 02:12)GraphicDesigner napisał(a): Nie ludzie tylko kobiety . Mężczyźni nie zaczynają od suplementu tylko od odżywek .:)

Czyli kobiety to nie ludzie?
Zaciekawiłeś mnie...właściwie bardziej Twój pogląd.:Dodgy:
Mężczyźni też się odchudzają.To tak gdybyś nie wiedział i również używają suplementów(witaminy to również suplementacja)
  Odpowiedz
#4
Odchudzanie to był tylko przykład ponieważ problem Suplementacji dotyczy także dbania np: o skórę, włosy czy paznokcie.
W dzisiejszych czasach dbanie o siebie w równym stopniu dotyczy i kobiet i mężczyzn.
  Odpowiedz
#5
Ja polecam wam SpiLine - http://spiline.com/ . Bardzo skuteczny preparat pozwalający skutecznie i w krótkim czasie zrzucić wagę. Wpływa również na oczyszczenie organizmu oraz dostarczanie potrzebnych witamin. SpiLine posiada rekomendację ONZ oraz jest w pełni naturalny.
  Odpowiedz
#6
A jaki trening na rzeźbę polecacie? Znacie coś sprawdzonego w tym temacie? Zastanawiam się w tym momencie nad [treść usunięta przez moderatora]
  Odpowiedz
#7
Chciałbym Ci pomóc, ale link do strony nie działa :(
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości