Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Szukam książki o dojrzewaniu nastolatek
Witam,

poszukuję sprawdzoną książkę o problemach z nastolatkami.
Coś w stylu jak rozmawiać, jak rozumieć itd...

Proszę tylko o tytuły, które ktoś już czytał i/lub sprawdził.
  Odpowiedz
Ja sprawdziłem ten tytuł, ma nazwę '' Życie'', jak dla mnie nie ma takiej książki.
  Odpowiedz
Wolisz wydawnictwa katolickie czy świeckie?
  Odpowiedz
[Obrazek: jak-mowic-zeby-dzieci-nas-sluchaly-jak-s...780232.jpg]

Odpowiedz
Karol a czytałeś tę książkę?
  Odpowiedz
Osobiście nie miałam w rękach żadnej z tego typu książek, bo nie były mi (jeszcze) potrzebne, ale zapytałam o takowe na pewnym serwisie książkowym, z którego korzystam. Poprosiłam o podawanie tytułów sprawdzonych. Oto jakie odpowiedzi otrzymałam do tej pory.

Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały, jak słuchać, żeby z nami rozmawiały Adele Faber, Elaine Mazlish
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały - jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły Adele Faber, Elaine Mazlish
Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole Adele Faber, Elaine Mazlish
Uzasadnienie: "Napisane są prosto, jasno, dla każdego, zawierają rysunki typu komiksowego, bardzo trafny sposób przekazu. Uważam, że wartość merytoryczna tych książek jest wysoka".

Porozmawiajmy o dojrzewaniu: Kompleks homara Françoise Dolto, Catherine Dolto-Tolitch
Uzasadnienie: "Ta książka też może pomóc w zrozumieniu nastolatków, chociaż wyżej wymienione pewnie są najlepsze".

Jak wytrzymać z nastolatką: Rady ojca, który przeżył domowy kataklizm W. Bruce Cameron
Uzasadnienie: "Bardzo humorystycznie i satyrycznie napisana, może niewiele w niej porad praktycznych typu "jak sobie radzić z", ale w prześmieszny sposób przedstawia główne problemy nastolatek, które dla dorosłych, a zwłaszcza mężczyzn mogą wydać się z kosmosu. Bardziej jako dobra komedia niż poradnik, ale to jedyne, co mi przyszło do głowy".

Mam nadzieję, że okażą się przydatne. :)
  Odpowiedz
A ja jeszcze zaproponuję taką pozycje:
http://www.edycja.pl/produkty/ksiazki/rodzina/wspolne-odkrywanie-swiata-br-dla-ojcow-dzieciwieku-szkolnym
  Odpowiedz
(12.10.2011, 00:04)admin napisał(a): Witam,

poszukuję sprawdzoną książkę o problemach z nastolatkami.
Coś w stylu jak rozmawiać, jak rozumieć itd...

Proszę tylko o tytuły, które ktoś już czytał i/lub sprawdził.

Szkoda, że nie natknęłam się na tę wypowiedź wcześniej. Dziś ją znalazłam. Nie wiem, czy temat jeszcze Cię interesuje, ale najlepszą książką wg mnie jest książka "NASTOLATKI" Francoise Dolto

Jest to znakomita pozycja wybitnej francuskiej psychoanalityczki.
Wspaniała, mądra, naprawdę rewelacyjna książka i świetnie się ją czyta. Zdecydowanie Ci ją polecam. Czytałam i płakałam, ponieważ tak trudno zrozumieć nastolatka... Przeczytaj i Ty - zrozumiesz, wybaczysz i uzbroisz się w cierpliwość;)

ps. nie umiem ładniej wgrać zdjęć; pozdrawiam serdecznie:)
[Obrazek: nastolatkidoltofrancois.jpg]

[Obrazek: nastolatkidoltofrancois.jpg]
  Odpowiedz
Ja polecam następujące książki:

Dziewczyny w oczach chłopców - John Romero
Do kupienia tutaj:
 http://allegro.pl/dziewczyny-w-oczach-chlopcow-john-romero-i3113212778.html

Chłopak i dziewczyna - John Romero
Do kupienia tutaj:
 http://allegro.pl/chlopak-i-dziewczyna-john-romero-i3106724557.html

Chłopcy w oczach dziewczyn - Barbara Borzymowska
Do kupienia tutaj:
 http://allegro.pl/chlopcy-w-oczach-dziewczyn-barbara-borzymowska-i3150769208.html

Zrozumieć swoich STARYCH - Barbara Borzymowska
Do kupienia tutaj:
 http://allegro.pl/barbara-borzymowska-zrozumiec-swoich-starych-i3130752797.html

Uzasadnienie wyboru tychże książek: Zarówno John Romero jak i Barbara Borzymowska to znani analitycy i psycholodzy wyspecjalizowani w psychologicznym okresie dojrzewania. Swoje książki piszą w niezwykle przyjemny sposób i tak aby nawet debil je zrozumiał. Książki te są napisane w formule pytań i odpowiedzi co dodatkowo pozwala przefiltrować co pozwala przefiltrowac zawartość lektury pod względem jej treści ;)
"Jeśli skopiowanie płyty to kradzież, to idąc tym tropem - zrobienie komuś zdjęcia to porwanie" - Anonymous
  Odpowiedz