Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


"Tam, gdzie rosną dyrektywy" - UE od wnętrza
#1
https://www.youtube.com/watch?v=TXC-guxKrhs

Dzisiaj na Youtubie miała miejsce premiera filmu "Tam, gdzie rosną dyrektywy" reżyserii Tomasza Agenckiego. W roli głównej niezrzeszony europoseł obecnej kadencji Dobromir Sośnierz, który rok temu objął mandat europosła. Film oprowadza po europarlamencie pokazując od wnętrza wiele absurdów unijnych takich jak np. szybkie tempo jednego głosowania trwające około 2 sekundy, liczenie głosów "na oko" przez przewodniczącego, które często się myli, więc czasami przechodzą dyrektywy, które powinny zostać odrzucone. Rekordem była zeszłoroczna pomyłka o 520 głosów w ok. 750 osobowej sali - tak wygląda "stolica demokracji".
Ponadto porusza kwestie promowania w Unii Europejskiej komunistów takich jak Altiero Spinelli, który m.in. dążył do wyelminowania państw narodowych takich jak Polska i wprowadzenia komunizmu w całej Europie.

Mimo trwającej kampani wyborczej (europoseł Dobromir Sośnierz ubiega się o releekcję z list Konfederacji miejsce 10 w woj. Śląskim) film jest neutralny i nie jest częścią kampanii, więc nadaje się do obejrzenia dla wyborców każdej strony politycznej.

Polecam obejrzeć, bo niestety UE nie wygląda tak kolorowo jak pokazują w telewizji. Mnie najbardziej zszokowały podwójne standardy wobec posłów zależne od partyjnej przynależności oraz system liczenia głosów - gdyby tak samo działał polski sejm to myślę, że cały świat mówiłby zaraz o "stanie demokracji w Polsce". Osobiście szanuję D. Sośnierza, za to że jako jedyny europoseł pokazał to, o czym nikt wcześniej nie mówił i nie siedzi tam tylko, żeby odbierać diety poselskie, a rzeczywiście coś próbuje robić.

Jestem ciekawy waszego spojrzenia na ten temat, szczególnie w obliczu nadchodzących wyborów do kolejnej kadencji Parlamentu Europejskiego.


  Odpowiedz
#2
Od razu mówię, że nie siedzę w temacie polityki i nie zweryfikowałem tego co jest na filmie i w Twoim opisie. Ale nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak idiotyczne reguły wprowadza Unia Europejska. Dobrym przykładem jest dyrektywa o "krzywiźnie bananów".
  Odpowiedz
#3
  Odpowiedz
#4
Tu w dużym skrócie o praworządności w Unii Europejskiej:

https://www.youtube.com/watch?v=eJ8NDJ8NhJ0

Sposób prowadzenia tych głosowań można przyrównać do Związku Radzieckiego  Połamany


  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości