Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Telefon do 700 zł
Chcę zmienić swój już dość wysłużony telefon, mam na ten cel 700 zł. Co w tej cenie w tym momencie polecacie? Wymagania moje to: musi być nowy, dobra bateria, ogólnie telefon głównie do rozmów i internetu.
  Odpowiedz
Polecam Samsung Galaxy SIII (S3) Mini i8200 8GB biały. Koszt to ok. 550zł + kupisz pamieć powiedzmy 32gb za 100zł i zamkniesz się w 700zł. Bateria podobno trzyma długo (nie wiem, nie posiadam go).

[Obrazek: pl_GT-I8190RWAXEO_041_Front_white_100396...M-Gallery%24]

Jego funkcje specialne to:
Direct call
Samsung GALAXY SIII mini wie nawet, kiedy chcesz porozmawiać. Jeżeli podczas pisania wiadomości chcesz porozmawiać z jej odbiorcą, wystarczy przyłożyć smartfon do ucha, a funkcja Direct call wybierze numer tej osoby. Nie musisz już przeszukiwać historii połączeń ani listy kontaktów. Zostaw to GALAXY S III mini.

S Voice
Zaawansowane oprogramowanie do rozpoznawania języka naturalnego umożliwia odblokowywanie telefonu, odtwarzanie muzyki, regulację głośności, planowanie spraw, włączanie aparatu fotograficznego i wykonywanie zdjęć z wykorzystaniem prostych instrukcji głosowych.

4-calowy wyświetlacz AMOLED
Zobacz rzeczywistość. 4-calowy ekran Super AMOLED stanowi gwarancję pięknych kolorów i wyraźnego obrazu będących gwarancją nadzwyczajnych wrażeń towarzyszących wyświetlaniu multimediów i przeglądaniu Internetu.

Smart alert
Czy nie byłoby przyjemnie, gdyby telefon informował Cię o tym, co działo się przez cały czas, gdy dostęp do niego był niemożliwy? Samsung GALAXY S III mini wyczuje, gdy ponownie weźmiesz go do ręki, i dyskretnymi wibracjami poinformuje Cię o nieodebranych połączeniach i nowych wiadomościach. Czy to nie piękne?

źródło informacji: http://www.samsung.com/pl/consumer/mobil...8190RWAXEO

Odpowiedz
Może warto dołożyć te 100zł i kupić Samsunga Galaxy SIII Neo?
  Odpowiedz
Przy tak niskiej kwocie pominął bym wgl telefony z systemem Android a w szczególności samsungi. Ja bym wybrał Windows Phone np. Nokia Lumia 630/635 kosztuje 519 zł w Saturnie i jak na twoje potrzeby (a widzę, że nie masz zbyt dużych) to Nokia z WP 8.1 jest idealnym rozwiązaniem system jest stabilny pracuje szybko i jest intuicyjny. Android do 700 zł niestety będzie to starszy telefon z słabymi parametrami, które dadzą się odczuć przy codziennym użytkowaniu. Telefony z Windows'em przy dwurdzeniowym procesorze działają płynniej niż androidy z czterordzeniowym procesorem. Jedyny telefon z Androidem to tylko Nexus 4 ale nowy na aukcjach internetowych kosztuje ok 850-1000 zł.

Jeżeli masz możliwość pojechać do sklepu typu Saturn, Media Markt, RTV EURO AGD, to pojedź i pobaw się Windows Phone'm może Ci się spodoba i zostanie jeszcze trochę gotówki w kieszeni.

Tu link do parametrów tej noki: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/lumia635/
  Odpowiedz
W życiu żadnego Samsunga, jeśli chcesz mieć ciągle lagi to tak, jeśli chcesz tego uniknąć omiń tą firmę,
przynajmniej w tym przedziale cenowym. W tej cenie szukałbym Motoroli Moto G (I gen.), jedyna wada tego
telefonu to brak karty pamięci ale jak sam napisałeś chcesz telefon do rozmów i internetu więc telefon
nada się idealnie. Czysty android, aktualizacja do najnowszej wersji. Jedyny mankament to właśnie brak
karty microsd więc sam musisz zdecydować czy te 8GB wbudowanej pamięci (czyli pewnie 6,5 do użytku)
Ci wystarczy. Samsunga SIII omijaj, to wiecznie lagujący złom.

http://www.oleole.pl/telefony-komorkowe/motorola-moto-g-lte-czarny.bhtml?from=pla&gclid=CjwKEAiAw56lBRCs29jB9uOvkygSJADnD3-6Jp9Kcw3d93uUOcdXlMK5NhLcchKB6l0bR9ON6nVQvhoCAb3w_wcB

PS.
Co do Windows Phone, nie chce wywoływać tu wojny ale jak dla mnie ten system to złom, strasznie ograniczony
mało konfigurowalny więc jeśli nie podnieca Cię dodanie opcji zmiany piosenki gestem pociągnięcia po okładce
albumy który jest promowany jako wielki update to omiń wytwór M$.

PS2.
Jednak w wersji LTE jest karta pamięci, także idealny wybór w tej cenie.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
Niedostępny
  Odpowiedz
B0hazard napisał(a):Co do Windows Phone, nie chce wywoływać tu wojny ale jak dla mnie ten system to złom, strasznie ograniczony
mało konfigurowalny więc jeśli nie podnieca Cię dodanie opcji zmiany piosenki gestem pociągnięcia po okładce
albumy który jest promowany jako wielki update to omiń wytwór M$.

Co w tym systemie jest mało konfigurowalne? Po Update na 8.1 dużo się poprawiło. Jeżeli ktoś nie potrzebuje mieć widgetów i innych pierdół i potrzebuje telefon głównie do rozmów i internetu to jest wystarczający. Ja osobiście jestem użytkownikiem androida i ostatnio ten system mnie kat za przeproszeniem wk****a, że już powiedziałem sobie, że jest to mój ostatni android w życiu. Fakt na androida jest więcej aplikacji darmowych gier itp. Lecz ten system jest zbyt otwarty każdy może sobie ingerować w niego jak chce większość aplikacji nie jest nawet sprawdzana tylko od razu wypuszczana do sklepu. Moim zdaniem Android jest to system dla ludzi którzy lubią się bawić w modyfikacje, rootowanie, itd. Aplikacje z których ja korzystam są dostępna na WP, a dzięki temu, że system jest stabilny i działa płynnie telefony z WP nie potrzebują wysokich parametrów. Dodatkowo na koniec lata/wczesną jesienią ma być aktualizacja na Windows 10, więc może zostać dużym konkurentem Androida i iOS'a.

Oczywiście nie chcę, aby ktoś brał mnie za jakiegoś fanboya WP ponieważ nim nie jestem. Kiedyś też mówiłem, że Windows Phone jest *****, lecz kiedy pożyczyłem telefon do testów, a była to nisko budżetowa Lumia 520 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła pod względem działania, szybkości i płynnej pracy. Uważam, że WP jest to system dla ludzi, którzy nie chcą mieć problemów, żeby im wszystko działało i byli zadowoleni z użytkowania, dodatkową zaletą jest dość niska cena zakupu takiego telefonu. Android jest dla ludzi, którzy się bawią w modyfikacje grają w różne gierki itd. A natomiast iOS tak samo jak WP z jednym wyjątkiem tym telefonem się człowiek wyróżni i nie jest tani w zakupie. Z pośród tych trzech systemów wybrał bym na pierwszym miejscu iOS (choć największym bólem jest noszenie dużej gotówki w kieszeni, a czasami może upaść przypadkowo na chodnik i to nie jest fajne), następnie drugie miejsce to Windows Phone, w którym widzę duży potencjał i za jakiś czas może przegonić głównych rywali. Trzecie miejsce jest Android czyli ostateczność.

Oczywiście moja opinie jest subiektywna i nikogo nie mam zamiaru przekonywać do moich poglądów, chciałem się tylko podzielić swoim doświadczeniem i odczuciem w użytkowaniu różnych systemów. Ostateczna decyzja pozostaje w rękach autora tematu.

PS:
Mam nadzieje, że autor tematu podzieli się z nami jakiego dokonał wyboru.
  Odpowiedz
Dla mnie Windows Phone to jest ... Co to, mój telefon to kibel, żebym miał kafelki? Jeszcze nie zgłupiałem. Nie będę też kupował motoroli, bo to jest popie***ona marka. Ja mam samsunga telefon, tablet i jestem zadowolony. Za taką cenę, za jaką kupiłem tablet samsunga mógłbym mieć technicznie lepsze gòwno motoroli, czy innej marki, który tydzień by mi troche lepiej podziałał, a po dwóch tygodniach nadawał by się do śmieci, to dziekuje. Ja wybieram markę samsunga (ew. LG) i jestem zadowolony! Wcale mi nielaguje, no chyba, że uruchomie 15 aplikacji jednocześnie, ale to już trzeba się nauczyć obsługiwać. Samsung daje jakość, której inne marki nie potrafią dać (poza Apple i ew. LG)

Mam nadzieję, że autor tego wątku podejmie właściwą decyzję i zainwestuje w jakość, a nie jakieś powtarzam GÒWNO, bo jak kupi GÒWNO, to za miesiąc będzie pisał wątek, o tym że mu się telefon nie włącza, czy ma problem z ekranem!

Odpowiedz
Może lg g2 mini ?
  Odpowiedz
Ja kupiłem sobie telefon BE UNITED 3. Muszę przyznać sprawuje się nieźle. Słowo ode mnie. Uważaj na pokrowiec i sprawdź ładowarkę w pudełku. Moja była połamana ale zwróciłem i wszystko było ok! Na Twoje potrzeby idealny. Ja go zrootowałem i obecnie przeprowadzam na nim eksperymenty :P! Bardzo dobry telefon - polecam.

Minusy:
- słaby aparat
- kiepskie etui, szybko się rozwala

Plusy:
- dobry procek i 512 ramu (testowałem na nim takiegry jak: Surgeon Simulator, Gangster Vegas, Modern Combat 5)
- praktycznie się nie tnie
- 2 lata gwarancji
- i przede wszystkim CENA = 200 zł ;)

Wiem sam się nie spodziewałem, że za taką kwotę można coś dobrego kupić ale jednak :)
Niedostępny
  Odpowiedz
(03.01.2015, 21:53)robotox1 napisał(a): Mam nadzieję, że autor tego wątku podejmie właściwą decyzję i zainwestuje w jakość, a nie jakieś powtarzam GÒWNO, bo jak kupi GÒWNO, to za miesiąc będzie pisał wątek, o tym że mu się telefon nie włącza, czy ma problem z ekranem!

Jeśli chce zainwestować w jakość i nie kupić ***** to zdecydowanie nie może
kupić samsunga bo wszystkie jego telefony nie stoją na wysokim poziomie jeśli
chodzi o jakość - ot tak plastikowe telefony które z wersji na wersje wyglądają tak
samo i przez beznadziejną nakładkę samsunga mulą jak żadne inne. W tej kategorii
Samsunga nie wyprzedzi nikt. Zapomniałem o pulsometrze i nie do końca działającym
czytniku linii papilarnych zerżniętym z Apple ale z miernym skutkiem. Samsunga
zdecydowanie odradzam to jedne z najbrzydszych i najwolniejszych telefonów które
tylko w testach syntetycznych wypadają dobrze ze względu na dziwną politykę tej firmy.

Twierdzisz że motorola jest taka zła, ale czy Ty w ogóle wiesz kto jest jej
właścicielem w tej chwili? Wiesz kto produkuje Nexusa 6? Wiesz kto w przyszłości
będzie miał wsparcie w oprogramowaniu (w sumie już ma)? Na pewno nie Samsung
który aktualizuje tylko swoje flagowce czy LG który zlewa wszystkich użytkowników
i też nie tworzy oprogramowania. Motorola którą zaproponowałem należy do
średniej półki wychodzącej z niskiej a bez problemu otrzyma Lollipopa, natomiast
LG L90 który ma ten sam procesor i który pewnie bez problemu uciągnąłby
najnowszą dystrybucje androida jej nie otrzyma. Masz te swoje "najlepsze marki"
które mają totalnie w ***** użytkowników telefonów za mniej niż 2000. Pozdro 600.

Co do Windowsa Phone, nie wiem czemu się tak zraziłem może to przez to że sama
stylistyka czy obsługa tego systemu mi nie odpowiada. Sama polityka i działania
M$ też mi nie leżą może dlatego nie lubię tego systemu aczkolwiek szanuje Twoje
zdanie. Co do niedopracowania systemu podam Ci całkiem prosty ale ważny dla mnie
przykład. Chce ustawić sobie w telefonie stałe IP sieci WIFI oraz na sztywno ustawić
DNS-y, czy Windows Phone ma taką opcję? Wątpię.

Co do systemu od Apple, jak dla mnie (subiektywnie) najbardziej odpowiadający
mi system jest takim pośrednikiem między w pełni otwartym i modyfikowalnym
androidem a Windowsem Phonem z bardzo ubogim sklepem. Jednak masz racje
ceny produktów z nadgryzionym jabłkiem są mocno przesadzone w Polsce ale
co zrobisz taki kraj.

Autorze tematu najlepiej pójść do sklepu i pobawić się telefonami z tej samej
półki cenowej i ocenić czego oczekujesz od telefonu i który Ci najbardziej pasuje.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
Niedostępny
  Odpowiedz