Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


The Brain - Genialny Umysł
#1
Nowatorski program, ukazujący siłę i zdolności ludzkiego mózgu. Bohaterami każdego odcinka są zwykli ludzie: dorośli i dzieci, ale ich zdolności umysłowe wykraczają poza wszelkie wyobrażalne standardy. Uczestnicy charakteryzują się wyjątkową pamięcią, wybitnym talentem matematycznym, czy ponadprzeciętnie rozwiniętymi zmysłami smaku i dotyku. Swoje niesamowite i często nadnaturalne zdolności wykorzystują w różnych dziedzinach.

W każdy wtorek o 20:05 na Polsacie.

Oglądaliście wczoraj?

Niezwykłe są umiejętności tych ludzi. Wczoraj wygrał pewien Warszawiak, który numery linii metra, autobusy, przystanki, ulice, różne place i dzielnice Warszawy ma w małym palcu. Człowiek nawigacja.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#2
(08.03.2017, 15:09)Paweł napisał(a): Wczoraj wygrał pewien Warszawiak, który numery linii metra, autobusy, przystanki, ulice, różne place i dzielnice Warszawy ma w małym palcu.
A może to po postu jakiś maniak, który w wolnych chwilach wkuwa to wszystko na pamięć :P
  Odpowiedz
#3
Ewentualnie zapalony podróżnik!
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#4
Tak czy siak trzeba to lubić a sposób w jaki on wczoraj nawigował z poszczególnych przystanków Warszawy był po prostu genialny.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#5
Na Discovery Channel coś podobnego oglądałem. Program chyba się nazywa "magia umysłu lub potęga umysłu" lub coś pokrewnego.

Pokazywali tam jak ludzki mózg potrafi zapamiętać niewiarygodnie długi ciąg liczb, który chyba trzeba było zapamiętać w krótkim czasie.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#6
Jest coś podobnego na Discovery, tylko odnosi się do całego ciała człowieka, np. Koleś, który po 30 min biegu miał mniej kwasu mlekowego w mięśniach jak podczas rozpoczynania biegu. Niektóre odcinki można znaleźć wpisując:
Discovery Channel "Supermocni'. Jeden z nich wam podrzucę:
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#7
Nieśmiertelny no i popatrz, ludzie często nie doceniają takich drobnych osób, a wystarczy 2 cale odległości, odrobina techniki i odpowiednie nastawienie psychiczne by kogoś poważnie uszkodzić, bądź nawet zabić. Wcale nie trzeba do tego być koksem. Prawda jest taka, że dobrze wymierzony i wykonany cios znokautuje każdego wielkoluda, wystarczy chwila.
  Odpowiedz
#8
(08.03.2017, 22:11)Swordancer napisał(a): Nieśmiertelny no i popatrz, ludzie często nie doceniają takich drobnych osób, a wystarczy 2 cale odległości, odrobina techniki i odpowiednie nastawienie psychiczne by kogoś poważnie uszkodzić, bądź nawet zabić. Wcale nie trzeba do tego być koksem. Prawda jest taka, że dobrze wymierzony i wykonany cios znokautuje każdego wielkoluda, wystarczy chwila.
Ja o tym doskonale wiem. Mam znajomego, który szkolił się na koloni (karate. Miał tam zajęcia, na których pokazywano mu gdzie uderzać, aby odesłać kolesia w słodką drzemkę. Dobry cios w brzuch(niewiem - nerki? wątroba?) i po 10s (możesz sobie odliczać) koleś traci kontrole, odcina go na minutę/dwie. :D
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#9
(08.03.2017, 22:22)Nieśmiertelny napisał(a): Dobry cios w brzuch(niewiem - nerki? wątroba?)
Może splot słoneczny?
  Odpowiedz
#10
Nie mam pojęcia. Nie będę się wypowiadał, bo naprawdę nie jestem w stanie sobie przypomnieć w co się uderza, ale wiem że tak jest. :)
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości